Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten valóban olyan jóságos...

Ha Isten valóban olyan jóságos, ahogy mondják akkor minek szenveszteti tovább a híveit?

Figyelt kérdés

Miért van ennyi szegény, beteg, éhező ember a világon amikor Isten állítólag oly hatalmas, hogy véget tudna vetni ennek, és mégsem teszi állítólag a rossz emberek megfizetnek a bűneikért ennek ellenére úgy élnek, mint a kis királyok miért gonosz a Sátán mert felnyitotta az emberek szemét és öntudatra ébredtek? azelőtt viszont Isten bábjai voltunk? Ne értsetek félre nem hiszek én semmiben csak próbálok infórmálodni.

Üdv, A Sátán kisfia


2014. márc. 27. 12:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem hiszel az evolúcióban meg a többi dologban, de Istenben igen? Ha annyira létezik, akkor honnan ered? Mégis ki szülte? Miért van hatalma? Na?
2014. márc. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

# 20

Nem Isten gyermeke vagy, csak apád fia komolyan elhiszed azt a sok csicsaságot, amit ide írtál? :D

Magában a tudományban és az evolúciós fejlődésében nem hiszel, de Istenben igen Isten hogyan született ki teremtette? ostobaság lenne azt mondani, hogy mindig is létezett Isten is valamikor megszületett, de akkor Isten honnan származik?

2014. márc. 30. 10:04
 23/28 anonim ***** válasza:

"Nem Isten gyermeke vagy, csak apád fia komolyan elhiszed azt a sok csicsaságot, amit ide írtál? :D "

Nem akarom kétségbe vonni, hogy TE I.Nagy Sátánfi jobban tudod, ki vagyok én, csak szerényen megjegyzem, fizikai mivoltom szüleimtől van, így az ő LÁNYUK vagyok.

A szellemi eredetem a Teremtő Atyaúristentől ered

- aki nem teremtett, hanem TEREMTŐ.

De tettem fel én is neked kérdéseket, I.Nagy Sátánfi, azokra várom a választ! :D üdv: a huszaska:)

2014. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#23

Dehát mire kéne válaszolnom? szoktam rajzolni állítólag elég jól nem vagyok zenész borzalmas hangom van, de nem értem ennek mi köze a kérdéshez? :D

Én várok válaszokat, de eddig nem nagyon kaptam hasznos információt, ami alá támasztja a vallást.

2014. márc. 30. 16:51
 25/28 anonim ***** válasza:

örülök, hogy rajzolsz. 16;18;20 utolsó kérdéseire?

mindezeknek VAN köze a kérdésedhez. És a vallás nem szorul alátámasztásra. A hit a szívben van, kinek -kinek a hite szerinti vallás pedig adott. Az első a hit, anélkül sajnos a vallások szentiratai nem nyílnak meg.. A hitet pedig tapasztalatból kell szerezni.


Ha nyílt, tiszta szívvel nézel a világra, érzed az isteni áramlását.


Az egésznek semmi köze a tudományhoz- a tudomány analitikusan vizsgálja a dolgokat, boncolja, míg el nem tűnik kezéből az élet.. Az egész világ egyetlen dobogó. élő szent világ- a régiek/a művészek, papok mindig is - így tekintettek rá. Nem boncolták szerte-széjjel.. A művészet is így tekinti EGy-ként- az alkotó művész pedig egy a világgal- azért tud olyan igazat alkotni.

A tudomány a "valódit " mondja a művészet az Igazat.

Ez a fontos, akinek tudományos munkája van annak is, a munkáján kívül,mert az IGAZSÁGOT keressük mindannyian. Ahogy József Attila is írja, az igazság a fontos, és egymásnak segítenünk is kell ebben:


"az igazat mondd, ne csak a valódit,

a fényt, amelytől világlik agyunk,

hisz egymás nélkül sötétben vagyunk."

[link]

2014. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 szabolcs1988 ***** válasza:

Kedves válaszoló

# 15/25 ekkor írt kérdéseidre szeretnék válaszolni.

"miért veszi magát olyan emberekkel körbe, akik elárulják megvezetik lásd: a Sátán példáját vagy Ádámékat"


Szeretném elmondani neked, hogy Sátán nem mindig volt olyan, amilyen most, Sátán is és Ádám is tökéletes teremtmények voltak. Isten nem hozott létre tökéletlen alkotásokat. Az hogy, később Sátán gonosszá vált, azért már nem Isten okolható. Ádámot is Éva szedte rá a rossz dologra, annak ellenére hogy Isten figyelmeztette hogy mi lesz a tettének a következménye.

Gondolj bele, ha a szüleid mondanak valamit, hogy ne tedd meg, és Te meg teszed, akkor a szüleid a hibásak vagy Te?

Mindenképp Te, hiszen a szüleid figyelmeztettek, és a tetteidnek meglennének a következményei, ugyan ez igaz Ádámra is.


Isten nem teremtett tökéletlen világot: Olvasd el a Zsoltárok 5:4 versét.


A tudomány pedig nem tudta bebizonyítani a teremtést, nagyon sok elképzelés kering, de mindent nem tudtak bebizonyítani, ezzel ellentétben a Biblia, pontos és megbízható mint tudományosan, mint történelmileg.

2014. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

szabolcs1988

Értem szóval Ádám és éva akkor ébredtek tudtara amikor ettek a tudás fájának gyümölcséből ez is jól bizonyítja, hogy Isten tudatlan bábokat akar maga mellé itt be is fejeztem mivel értelmetlen tovább folytatni Ádámék történetét az evolúciós elmélet kizárja Ádámék meséjét. Állítólag a világ teremtésének időpontja: Kr. e. 3761. a vallás már itt megbukott mivel az egyiptomiak Kr.e.3000-4000 évvel

már piramisokat építettek : [link] :)

2014. ápr. 1. 08:56
 28/28 világvége1 ***** válasza:
Ha az emberek (azért van kivétel is) jó kapcsolatban lennének Istennel, jól élnének, betegségekből gyógyulnának, nem érné őket súlyos baleset stb. Sátán nem létezik.
2020. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!