Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnál, ha egy ismerősö...

Mit gondolnál, ha egy ismerősödről kiderülne, hogy hit gyülis?

Figyelt kérdés

Évek óta ismered, soha nem voltatok túl nagy barátok, de ha úgy hozta a helyzet, jól el tudtatok beszélgetni. Semmi furcsát nem lehetett eddig észrevenni rajta. Most szóba jött a vallás, ő megemlíti, hogy a Hit Gyülibe jár, de "senkit nem szokott ezzel zaklatni", aztán nem is hozná szóba többet.

Mit gondolnál? Rosszabb lenne ez után a véleményed róla? Engednéd, hogy a gyerekeitek együtt játszanak?

A kérdésem természetesen elsősorban nem hit gyülisekhez szól.


2014. márc. 27. 16:28
 1/10 acelsziv ***** válasza:
100%

Ez így ostobaság. Tettei alapján ismerni meg az embert. Ha nem akar állandóan papolni és téríteni, akkor mit számít, hogy Gyülekezetes, Jehova tanúja, mohamedán vagy Buddhista?

Ez alapján rontani valaki megítélésén elmebeteg dolog.

2014. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha évek óta ismerem és soha nem macerált a dolgaival akkor semmi rosszat nem gondolnék róla. Csakhogy nem ilyenek tapasztalatom szerint, viszont egy jó kis káromkodás vagy egy illetlen poló megoldotta eddig a problémát és békén hagytak.
2014. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van hit gyülis ismerősöm,nem is egy.Semmi baj velük.És engem se érdekelne hogy milyen felekezethez tartozik.Lehet ne más is,és?Inkább az zavar hogy én még csak itt tartok
2014. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha amúgy sem voltunk nagy barátságban, akkor nem változna semmi. Ha barátok is lennénk, akkor is maradhatnánk barátok, de nem házasodnék össze egy hit gyülis fiúval.
2014. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek joga van olyan vallást gyakorolni, amilyet szeretne. Bár jómagam nem értek egyet a Hit Gyülekezetével, de ha ő oda jár, és tiszteletben tartja, hogy én sosem szeretnék hitgyülis lenni, akkor nem lenne semmi probléma.
2014. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A többségük nem tartozik a kemény maghoz.
2014. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én szememben lehet még nőne is, mert eddig nem traktált a baromságokkal
2014. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Őszinte, toleráns, rendes ember. Ezt gondolnám róla. Soha nem járt a nyakadra, soha nem zaklatott. Éli az életét, ahogy őneki jó. Ő nem ítél el téged, te miért ítélnéd el őt?

Szóba jött a vallás, és felvállalta, mert van gerince.


Az ok, hogy egy rossz hírű kétes szektáról van szó, de ő ennek egy teljesen jóhiszemű, nem pióca módra tapadó tagja. Ne ítéld meg, és ne akard megmenteni sem, mert akkor pont olyan leszel, mint a nyomulós hitgyülisek, akikről rossz véleménnyel van a társadalom, nem is ok nélkül.

2014. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Épp most kerültem ilyen szituációba, egy régi ismerősről, akiről soha nem gondoltam volna, hogy egyáltalán vallásos, kiderült, hogy hitgyülis. Igazából nem változtat semmin a gyakorlatban, annak ellenére sem hogy egy szektának tartom a gyülekezetet. Az ő dolga, és soha nem kerül szóba a téma.

Pedig elhiheted nekem, a (vallásnál) egyházaknál nem sok mindent gyűlölök és vetek meg jobban.

2014. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, gyakorlom is a vallásomat. Van egy barátom, aki Hitgyülis. Amikor először került szóba köztünk a hit kérdése, akkor megbeszéltük, hogy nem próbáljuk meggyőzni egymást a hitbéli különbségekről, viszont azóta is szívesen beszélgetünk mindenről, amiben ugyanazt valljuk. Mindezt úgy, hogy két ennyire szembenálló keresztény egyház talán nincs is több.

Azt gondolom róla, hogy nagyon jó ember!

Miért ne játszhatnának együtt a gyerekeink? Én nem akarom megtéríteni az övéit, ő sem az enyémeket. Ennyi. Semmi rosszat nem tanulnak tőle.

2014. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!