Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lát valaki összefüggést?

Lát valaki összefüggést?

Figyelt kérdés

Zsoltár 7,10(vége): ...mert az igaz Isten vizsgálja meg a szíveket és veséket.

Jelenések 2,23(közepe): ...megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója;...(ezt Jézus mondta)


2014. márc. 30. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki mondta ezt?


Jel 1

1. Jézus Krisztus kijelentése, a

melyet adott néki az Isten...

2014. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt gondoltam, hogyha már valaki ír, akkor elolvassa az egész fejezetet...no mindegy...kérlek olvasd el a 27. verset IS, abból minden kiderül
2014. márc. 30. 12:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Ez a párhuzam is mutatja, hogy a mi Krisztus Urunk valóságos Isten.
2014. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Amelyet ADOTT NÉKI az Isten! Nem az ővé volt, hanem kapta.


A 27-es vers:

És uralkodik rajtuk vasvesszővel, mint a fazekas edényei széttöretnek; a miképen ÉN IS VETTEM AZ ÉN ATYÁMTÓL:

2014. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
56%-os válaszoló, vedd le a szemüvegedet, amit az egyházad rád rakott, és úgy olvasd el a belinkelt részeket...
2014. márc. 30. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik egyházam? Mire gondolsz?
2014. márc. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha észrevetted, szinte semmit nem magyaráztam, csak a Bibliából idéztem. Akkor milyen szemüvegről beszélünk? Olvasd el magad is. Szó szerint van benne, hogy kapta és vette.
2014. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ne haragudj, de neked kéne levenned a szemüveget, mely nem hogy javítana, hanem elhomályosítja a szellemi látásodat az egyházad miatt.

A példád természetesen szokás szerint KIRAGADOTT, és magában félreértelmezett szövegrész. A háromságot támogatók mindig vagy kiragadnak egy szövegrészt, vagy félrefordított részeket idéznek (mely részek még az általuk elismert Bibliafordításokban sem egységesek), vagy esetleg olyan betoldásokkal érvelnek, melyet a főáram is elismerten hiteltelennek minősít. Más valódi bibliai érvük egyszerűen nincs, de persze nem is kehet, hiszen a Szentírás NEM tanítja a háromságot.


Ha bizonyos címet vagy megjelölést a Bibliában több helyen is meg lehet találni, nem szabad elhamarkodottan arra következtetni, hogy biztosan mindig ugyanarra a személyre vonatkozik. Különben ez a fajta érvelés ahhoz a megállapításhoz vezetne el minket, hogy Nabukodonozor Jézus Krisztus volt (vagy legalábbis "egyenlő" vele), mivel mindkettőjüket ’királyok királyának’ nevezi a Biblia (Dán 2:37; Jel 17:14); s hogy Jézus tanítványai tulajdonképpen Jézus Krisztus voltak, (vagy "egyenlőek" vele) mivel a tanítványokról is, és Jézusról is ezt olvassuk: 'a világ világossága' (Máté 5:14; Ján 8:12). Mindig figyelembe kell vennünk a szövegkörnyezetet, és a Biblia azon más helyeit is, ahol ugyanaz a kifejezés előfordul.


Jelen esetben csak arról van szó, hogy Jehova az ítéletet teljesen a Fiúnak, azaz Jézusnak ADTA.

2014. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! És én még csak nem is vagyok Tanú, és soha nem is voltam és nem is leszek.
2014. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!