Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Dániel könyvében,...

Mit jelent Dániel könyvében, hogy pecsételje be?

Figyelt kérdés

"És az estvéről és reggelről való látomás, a mely megmondatott, igazság; te azonban pecsételd be a látomást, mert sok napra való."


A Jelenések könyvében amikor ilyen bepecsételésről van szó, akkor Jánosnak nem szabadott leírnia.


Jel 10,4 És mikor a hét mennydörgés megszólaltatta az ő szavát, le akarám írni; és az égből szózatot hallék, a mely ezt mondá nékem: Pecsételd be, a miket a hét mennydörgés szóla, és azokat meg ne írd.


Tehát Dánielnél is azt mondja, hogy maga Dániel pecsételje be. Hallottam olyan magyarázatot, hogy Isten pecsételte be, mert csak a vég idejébe fogják megérteni. Viszont nem az van, hogy az Úr pecsételi be, hanem Dánielnek kellett bepecsételnie. Tehát a 2300 évre vonatkozó magyarázat nem került leírásra. Ha nem ezt jelenti, akkor mit jelent a pecsételd le a látomást kifejezés?


2014. ápr. 2. 20:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát, azt nem tudom, hogy ők hogy értelmezik, de abban biztos vagyok, hogy a "2300 este és reggel" kifejezés 2300 évként való értelmezése abszolút önkényes, és nincs semmi alapja.

Egyrészt, szándékosan hangsúlyozza az estét és a reggelt, azaz hogy itt naptári napokról van szó.

Másodszor, az 1 év = 1 nap átváltás nem létezik a Bibliában. A dánieli napokról konkrétan tudjuk, hogy napok és nem évek meg ezer évek, hiszen János Jelenéseiben kiderül, hogy az 1260(+30) nap, ami a "pusztító utálatosság" feltevésétől eltelik, 42 hónappal, azaz 3,5 évvel egyenlő. Nem hinném, hogy Dániel ugyanabban a szövegben egyszer 1 nap = 1 nap, másszor meg 1 nap = 1 év értelemben használná a napot.

Persze az általad említett irányzatoknak ez az egész fenevad meg szenthelygyalázás meg 42 hónap egy allegorikus jelképekből álló bonyolult misztikum, nem szó szerint értendő Ige. Én azonban abban hiszek, hogy Isten azért adta az Igét, hogy megértsük, és nem használ olyan jelképeket, amiket nem magyaráz meg. Tehát nincs okom rá, hogy ne szó szerint értsem.

2014. ápr. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Mindenesetre Dániel is éveknek vette, hiszen megrémült, hogy meddig fog tartani a fogság. 2300 nap kb. 6 és fél év. Ha napnak vette volna, biztos nem zaklatta volna fel.


A dánieli és a Jelenések példád nem értem, mert a pusztító utálatosság a Dániel könyvében szerepel de ettől függetlenül sehogy sem jön össze:

11. És az időtől fogva, hogy elvétetik a mindennapi áldozat, és feltétetik a pusztító útálatosság, ezerkétszáz és kilenczven nap lesz.

12. Boldog, a ki várja és megéri az ezerháromszáz és harminczöt napot.


Ugyanis a mindennapi áldozat elvétele (tekinthetjük szerintem Krisztus áldozatának idejét) és a pusztító utálatosság i.sz. 70-ben történt, amikor lerombolták Jeruzsálemet. De ez sem 3,5 évre nem stimmel, sem 1290 évre nem stimmel, mivel a két időpont között ~37 év telt el.


„Én azonban abban hiszek, hogy Isten azért adta az Igét, hogy megértsük, és nem használ olyan jelképeket, amiket nem magyaráz meg. Tehát nincs okom rá, hogy ne szó szerint értsem.”


Ez jól hangzik, de ha szó szerint veszem a Jelenések könyvét, egy blőd marhaságot olvasok belőle. Csak egy példa:

„És láttaték nagy jel az égben: egy asszony, a ki a napba vala felöltözve, és lábai alatt vala a hold, és az ő fejében tizenkét csillagból korona”

Na, ilyen asszonyt nem láttam még, de szerintem nincs is.

Vagy nézzük ezt:

„És láték egy fenevadat feljőni a tengerből, a melynek hét feje és tíz szarva vala, és az ő szarvain tíz korona, és az ő fejein a káromlásnak neve.”

Ez így szó szerint jó nagy marhaság, nem? Vagy hol vannak ezeknek a jelképeknek a magyarázatai a Bibliában?


De a meglátás, hogy az 1 nap = 1 év elhamarkodott feltételezés, így van. Ugyanis adventista magyarázat szerint, amikor a mennyben fél órára csend lesz. (Jel 8,1), ezt is átkonvertálják az 1 nap egyenlő 1 év elve alapján, így lesz a fél órából kb. 1 hét. Viszont ugyan ebben a könyvben szereplő 1000 esztendőt senki át nem konvertálja. Pedig átkonvertálva ~360.000 évet kapunk. Miért nem konvertálják át ezt, csak önkényesen azokat az időpontokat, amik beleférnek az elképzeléseikbe? A magyarázat szerint Ezékiel könyve 4,6 szerint Ezékielnek ezt mondta az Úr: „egy-egy napot egy-egy esztendőül számítottam néked.” De ez nem általános átkonvertálás, hanem kifejezetten Ezékielnek szánt konvertálás, hiszen ott ez szerepel: „számítottam néked”, és egyetlen prófétálásra szólt.


De a kérdés még mindig az, hogy a pecsételje be, egy eltitkolás? Mert ha igen, akkor magyarázatra szorul Dániel 9.fejezete, hiszen ott látszólag egy magyarázatot olvashatunk. De néhány évvel előtte az angyal azt mondta, hogy pecsételje be, majd meggondolta magát, holott hosszú időre szóló prófécia volt? Ez értelmetlen. Dániel kapott valamit, de nem írhatta le, viszont hiába kapott magyarázatot, amit nem írhatott le, nem értette, és böjtölve, imádkozva rettegett, hogy a babiloni fogságot meghosszabbította Isten. Tehát nem magyarázatért imádkozott, hanem a népe szabadulásáért. Aztán visszajött Gábriel, és magyarázatot adott, holott Dánielnek nem szabadott leírnia. Ez így szárazon egy nagy baromság!

2014. ápr. 4. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!