Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki küldi a Szentlelket, Isten...

Ki küldi a Szentlelket, Isten vagy Jézus?

Figyelt kérdés

Vagy mindketten?

Ha Isten tevékeny erejéről van szó akkor Jézus,hogy tudja küldeni?



2014. ápr. 4. 06:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A katolikusok szerint mindkettőtől.

Az ortodoxok szerint csak az Atyától.


A többi egyház számára is sok lehetőség van. Kérdés, kinek a válaszára vagy kíváncsi.

2014. ápr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Jézus mondta: "Én és az Atya egyek vagyunk." Akkor vajon ki küldi?
2014. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Az Atya-Fiú-Szentlélek EGYLÉNYEGŰ.

Tudom, ez nehéz lesz, és mindjárt rám rontanak a "háromságtagadók", lenulláznak, de mindegy, próbáljátok megérteni.

Nem háromság, hanem Szentháromság- és ez pont azért "szent", mert egylényegű.


Arra gondolj: te test-lélek-szellem vagy. De nem külön, hanem mégis egy ember vagy, megbonthatatlan egységben. Ugyanakkor beszélhetünk a testedről a lelkedről a szellemedről külön. De akkor is egy egységben, maradtál, és ez fontos, ez az élet szentsége.

2014. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És ezt is mondta: "Láthattátok, mennyi jót vittem végbe Atyám erejéből."

Az "Atya ereje" utalhat a Szentlélekre is.

2014. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Szia.


Jézus nem küldheti, mivel Ő is kapja, más részt, azt is kijelentette, hogy az Atya küldi, hiszen Ő rendelkezik vele.

Viszont nagyon lényeges, hogy Jézus nevében kell kérni az Atyától .

(János 14:26) 26 De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek.

2014. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nehéz, sulyos kérdés. Fordulj lelkiatyádhoz, hogy világositsa meg az elmédet szent szavaival. Ne ilyen helyeken keresd a megoldást, már ez is szinte Istenkáromlás!
2014. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jézus szavai: én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én

elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a

Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.


Jézus nevében, aki hisz őbenne, az üdvözülhessen.

2014. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szeressük egymást ***** válasza:

Előző jó válasz. De még van pár:


Luk 24:49 És íme én elküldöm ti reátok az én Atyámnak ígéretét; ti pedig maradjatok Jeruzsálem városában, mígnem felruháztattok mennyei erővel.


Ján 1:33 És én nem ismertem őt; de aki elkülde engem, hogy vízzel kereszteljek, az mondá nekem: Akire látod a Lelket leszállani és rajta megnyugodni, az az, aki keresztel Szent Lélekkel.


SzentLélek nem tevékeny erő, hanem személy. pl. Meglehet szomorítani:


Ef 4:30 És meg ne szomorítsátok az Istennek ama Szent Lelkét, aki által megpecsételtettetek a teljes váltságnak napjára.


Közbenjár a szentekért:


Róm 8:26 Hasonlatosképpen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, amit kérnünk kell, amint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi értünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.

Róm 8:27 Aki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.

2014. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!