Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Ti...

Kedves Jehova tanúi! Ti voltatok szavazni?

Figyelt kérdés
Szerintetek Magyarországnak hány százaléka ment el szavazni? Ezek közül hány % lehet Jehova tanú vagy egyéb?

2014. ápr. 6. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekelne, ki kire szavazott, miért, úgyis névtelenek vagyunk. Én nem voltam.
2014. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sandor76 ***** válasza:

Jezus is szavazott,igy mi is igy teszunk.

De a Mi szavazatunk nem e vilagi dolgokra iranyul,ahogy Jezuse sem.

Hamarosan pedig kiderul ki nyeri meg a valasztast ami egy orok eletre szol.

2014. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68% szavazott, és legfeljebb 0,01% Tanú.
2014. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Jehova Tanúi akkor tették le örök érvényű voksukat Jézus királyságára amikor megkeresztelkedtek.


ennél fogva Jézus királyságát várjuk a földre, mert erre szavaztunk, és itt nem kell 4. évente szavazni.

Jehova Tanúi nem szavaznak és nem vesznek részt semmilyen politikai tevékenységben ami emberi szervezeteket támogatna, ezen a Téren mi semlegesek vagyunk és tiszteletben tartjuk az adott kormányt, de nem támogatjuk mivel nem vagyunk része a világ ezen a részének sem.


Jehova Tanúi nem szavaznak.


Katy Weaver

2014. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lsandor ***** válasza:
Jézus nem volt hajlandó részt vállalni a világ politikai ügyeiben, bár ő tökéletes vezető lehetett volna, de tudta, hogy nem így és nem ez lesz, nem emberi forrásból fog jönni a megoldás. Ezáltal mintát hagyott az igaz követőinek, hogy ők se folyjanak bele politikai ügyekbe, így Jehova Tanúi nem mennek el szavazni
2014. ápr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi nem a politikusoktól várják az enyhülést, a jobb világot és a problémák mególdását, ezért nem szavazunk Orbán Viktórra, de ellene sem...Persze, Isten által uralkodnak, vagyis Isten engedi az uralmukat hogy ideiglenesen rendet tartsanak a társadalomban, de ez teljességgel ideiglenes...

Ahhoz lehetne hasonlitani, amikor egy anyuka a csecsemöjét rábizza valakire egy órára...az valahogy mególdja, vigyáz rá, megeteti, de hosszútávon nem bizhatja rá az anyuka a felnevelését, mert súlyos fizikai, mentális és jellembeli következményekkel járna...


Éppen ezért elfogadjuk az ideiglenes mególdásként müködö rendszert és alávetjük magunkat a törvényeinek, de mivel nem ettöl várjuk a mególdást, ezért nem szavazunk rájuk, és nem várjuk az emberiség problémáinak a mególdását tölük!

2014. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bár a Biblia is említi, de azért a tanúk dafkeazértis ellentmondanak:

Róm 13:1 Minden lélek engedelmeskedjék a felső

hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem

csak Istentől: és amely hatalmasságok vannak, az

Istentől rendeltettek.

1Pét 2:17 Mindenkit tiszteljetek, az atyafiúságot

szeressétek; az Istent féljétek; a királyt tiszteljétek.

Tit 3:1 Emlékeztessed őket, hogy a fejedelemségeknek

és hatalmasságoknak engedelmeskedjenek, hódoljanak,

minden jó cselekedetre készek legyenek,

1Pét 2:13 Engedelmeskedjetek azért minden emberi

rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak;

2014. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fent említett minden Bibliaverset betartjuk. Engedelmeskedünk a törvénynek, tiszteljük a kormányt.
2014. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem voltam,de akkor sem jártam ,mikor nem voltam még tanú,nekem megfelel a többség döntése.

Igazából,ha mennék,sem lenne mire szavazni,mert egyik sem jobb,mint a másik,természetesen ez az én véleményem,nem zavar,ha más mást gondol.

2014. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező mi Jehova tanúi nem szavazunk
2014. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!