Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, szerintetek a...

Jehova Tanúi, szerintetek a Biblia alapján mi a következménye a véreshurka evésének?

Figyelt kérdés
Nem az egyéni magyarázatok, hanem kizárólag a Biblia ezirányú ítélete érdekel. Minden bűnnek megvan az ok-okozati összefüggése. A Biblia mit mond, mi a büntetése annak, aki vért vesz magához?
2014. ápr. 5. 11:14
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
20%

szia


(1Mózes 9:4, 5) 4 Csak a húst a lelkével — a vérével — együtt meg ne egyétek. 5 Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét. Minden élő teremtmény kezéből számon kérem;


(3Mózes 17:10, 11) 10 Ha Izrael házából egy ember, vagy egy jövevény, aki jövevényként lakik köztetek, bármilyen vért megeszik, akkor én bizony az ellen a lélek ellen fordítom arcomat, aki vért eszik, és ki fogom irtani a népe közül. 11 Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által.

(3Mózes 17:12–14) 12 Ezért mondom Izrael fiainak: ,Egyetlen lélek se egyen közületek vért, és a köztetek lakó jövevények közül se egyen senki sem vért!’ 13 Ha valaki Izrael fiai közül, vagy egy jövevény, aki jövevényként lakik köztetek, a vadászat során ehető vadat vagy madarat fog, akkor ontsa ki vérét, és fedje be azt porral. 14 Mert mindenféle test lelke az ő vére az abban levő lélek által. Ezért mondtam Izrael fiainak: ,Semmiféle testnek a vérét ne egyétek meg, mert mindenféle test lelke az ő vére. Bárki eszi is meg, ki kell irtani.’


(Cselekedetek 15:27–29) . . .. 28 Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29 tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”

2014. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
A kérdésre a válasz rendben van, de eddig nem láttam senkit, aki kiírtatott volna, mert véreshurkát evett. Úgy tűnik, ennek a törvénynek semmilyen fizikai következménye nincs. Isten erős karja nem sújtott le senkire sem, mert vért evett. Nem élnek évtizedekkel tovább azok, akik nem szeretik a véreshurkát. Hogyan lehet, hogy így van, holott egy változástól még csak az árnyékában sem található Istenről beszélünk?
2014. ápr. 5. 11:55
 3/45 anonim ***** válasza:
A mózesi törvény az Újszövetségben, le van írva, hogy eltöröltetett. Az apostoli tanács pedig nem ír semmiféle megtorlásról.
2014. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

(3Mózes 17:10, 11) 10 Ha Izrael házából egy ember…

Én nem vagyok Izrael házában, te?


(3Mózes 17:12–14) 12 Ezért mondom Izrael fiainak…

Nem tudom, hogy a 12 törzs közül lennék leszármazott.


A Cselekedetek 15:27–29 szerintem több szempontból is problémás. Az apostolok Jézus halála előtt is és feltámadása után is több marhaságot elkövettek, mint legtöbbünk is. Nem az Ő tanításuk számít szerintem. Pétert ellenségnek nevezte Jézus, mikor emberi dolgokkal foglalkozott, azt mondta az apostolokról Jézus, hogy kikérte a sátán őket, Pálnak meg kellett intenie Pétert, mert személyválogató volt. Jézus azt mondta, hogy a két legnagyobb parancs, hogy szeresd az Istent, és szeresd a felebarátodat, mint önmagadat. Ennek ellenére az apostolok azt mondták, hogy tartózkodjanak a vértől, a bálványoktól és a házasságtöréstől. Ne már, nekem ez egy kissé… Ellenben nincs itt semmi következmény. Tehát nincs olyan, hogy tartózkodjanak a vértől, mert különben…


Az 1Mózes 9:4, 5 elég érthetően a vér, mint életet azonosítja, tehát mindenkitől számon kéri az életet. De itt semmiképpen nincs azonosítva a bűn következménye, a büntetés. Meg ne együk a vért, mert számon kéri mindenki vérét, azaz életét. De ez nem azt jelenti, hogy büntetést vonna azután, hogy vért eszik bárki is.


Tehát amikor következményről beszél, határozottan Izrael fiainak beszél, és nem a világ lakosainak. Jézus azt mondta, hogy semmi nem fertőzi meg az embert, ami bemegy a száján. Pál azt mondta, hogy mindent megegyünk, amit a mészárszékben árulnak. Azt mondta, hogy minden teremtett állata jó, ha hálával esszük. Számomra nem egyértelmű, hogy tiltott lenne, legalábbis nem úgy, hogy következményeket helyezett volna kilátásba. Izrael népének be kellett mutatniuk Krisztust. Több száz nép közül miért is választott volna ki egyet, hogy megmutassa a bűnt, holott ennek a népnek nem szabadott vegyülnie más népekkel. Tehát ennek a népnek nem a terjesztés volt a feladata szerintem, hanem a bemutatás. Mégpedig Krisztus bemutatása. Erre vonatkozott a vér tilalma is, mivel a vér jelképezte az életet, és a vér, azaz az élet Krisztust. Ő áldozatként kellett, és nem étkezésre.


Jn 6,54 A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

2014. ápr. 5. 12:35
 5/45 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló!


Így van, nem tartalmaz megtorlást, ezt is írtam az előző kommentembe.

2014. ápr. 5. 12:36
 6/45 A kérdező kommentje:
Viszont a Tanúk ítéletet mondanak, aki mégis ezt közölük megteszi, igaz?
2014. ápr. 5. 12:43
 7/45 anonim ***** válasza:
3as vagyok: igaz, ezért írtam le a Biblia ide vonatkozó részeit. De ja ők akarják, akkor szívesen idemásolom az összes olyan igét, ami leírja, hogy nem vagyunk a törvény alatt, plusz azt is, hogy az kifejezetten a zsidóknak íródott.
2014. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Pál apostol is leírta, hogy nem szabad egy kereszténynek vért enni (fentebb idézve is van), tehát nem csak a Mózesi törvényben van ez az alapelv. Hogy te elfogadod-e vagy sem, az a te dolgod. Isten előtt helytelen, ennyi.
2014. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Nem, ott ez van leírva (nem mellékesen nem Pál levelében, hanem az apostolok cselekedeteiben):

29. Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!


Hol is van az intelem, hogy ez vagy amaz lesz, ha nem tartjátok meg?

Éppen olyan ez, mint a tized az ószövetségben. Egy szó nincs arról, hogy aki a tizedet nem fizeti meg, annak ez vagy az a baja lesz, halállal lakoljon, stb. Viszont áldott lesz, aki megadja. Tehát megtartása áldás, viszont elhagyása nem átok. Ugyan ezt olvasni a vérrel kapcsolatban az újszövetségben is. Megtartása áldás, megtagadása nem átok.

2014. ápr. 5. 14:04
 10/45 anonim ***** válasza:

"nem mellékesen nem Pál levelében, hanem az apostolok cselekedeteiben"

Igen, elnézést, elírtam. Tehát Lukács írta.

"Megtartása áldás, megtagadása nem átok."

Figyeld meg a szövegkörnyezetet. Azt írja, hogy "ezeken a szükséges dolgokon kívül". Tehát ezek lényeges alapelvek. Milyen cselekedetekkel van egy mondatban említve a vér fogyasztása? Pl paráznaság. Mi járt a paráznaságért? Kiközösítés.

2014. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!