Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az életünk előre meg van...

Az életünk előre meg van tervezve Isten által?

Figyelt kérdés
Vagy saját kezünkben a sorsunk? Ha keresztútra lépek és választanom kell két vagy több alternatíva közül, Isten előre tudja, mit fogok választani vagy ténylegesen választási lehetőséget ad? Leginkább keresztények véleményére vagyok kíváncsi.
2014. ápr. 7. 17:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

De ez nem jelenti azt, hogy neked nincs felelősséged!

2014. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Ebben nincs egységes álláspont a felekezetek között, de én úgy tudom elképzelni, mintha megnéznél egy filmet, aztán előről kezded. Tudod mi fog történni (hiszen már láttad), de mégsem te irányítod a szereplők döntését.
2014. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 eric_one ***** válasza:
50%
A Bibliai világkép alapján nincs eleven elrendelés, ellenben bizonyos körülmények adva vannak, de hogy mindezek a körülmények számodra áldássá és győzelemé, vagy vereségé és kudarcá lesznek, azt nem Isten dönti el, hanem a Te döntéseid, mivel a döntési szabadságod megvan, tehát szabad akarattal rendelkezel.
2014. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az Isten akarata, hogy jók legyünk. Ezen belül viszont szabadságunk van. Mint ahogy egy jó apa, nem azt mondja a gyerekének, „csak akkor szeretlek, ha ügyvéd leszel, de akkor már nem szeretlek ha tanár.” Egy jó apa elvárása, hogy tisztességes, becsületes gyereke legyen, ezen túl viszont van szabadsága.

Van viszont, hogy Isten kiválaszt embereket egy-egy feladatra, az ő tervének előre vitelében, lásd pl. próféták (akiknek nem volt épp könnyű élete).

Általánosságban minden kereszténynek az a feladata, hogy:

Mát.

„5,13 Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.

5,14 Ti vagytok a világvilágossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.

5,15 Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.

5,16 Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.


Végül, de nem utolsó sorban: létezik gondviselés. Tehát a keresztényeket nem hagyja magára az Isten, ha tőle kérnek segítséget.

Mát.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek először* Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


* vagyis meg kell térni, magunkba szállni, és Istenhez fordulni

2014. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

szia


Az életedet Te irányítod.

Szabad akarattal rendelkezel, és úgy döntesz ahogy a legjobbnak látod.

Igen Isten tudja mit választasz, de nem szól bele, mert akkor nem lenne szabad akaratod.

annyiban segít, hogy Jó döntést hozz, hogy vedd figyelembe az elvárásait, és a figyelmeztetéseit.

De a döntés joga a tied, amit elvetettél le aratod.

2014. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, a Te kezedben van az a döntés hogy Istent választod, vagy elfordulsz tőle. Nem az a fontos, hogy te döntöd el hogy tanárnő leszel vagy orvos. Ha Istent követed, semmit sem fogsz bánni. Ha nem követed és elfordulsz tőle akkor elveszel.
2014. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Oké, azt hiszem, értem. Ment mindenkinek a pont(a zöld).
2014. ápr. 7. 22:24
 8/21 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest viszont csúnyán le vagyok szavazva!

Pedig egyértelmű, hogy az isten, mielőtt teremtette volna a világot, már pontosan tudott mindent, ami valaha is történni fog benne - tehát a te összes döntésedet is!

Nyugodtan mondhatjuk azt, hogy előre megtervezte a te életed is - mint ahogy minden mást is.


Ha nem így lenne, akkor nem teremtette volna meg a világot.

2014. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 8/8-as!

Ha valoban ugy lenne, hogy Isten mar elore eltervezte mindenki sorsat, akkor az az Isten nem lenne szeretetremelto, sem imadni nem lehetne. Hiszen elore eltervezte pl. hogy te rossz ember legy. Akkor viszont hogyan kerheti szamon toled a tetteidet? Remelem erted, amit irtam. Isten mindenkinek szabad akaratot adott. Valaszthatunk az eletunk folyaman sok-sok dologban, pl. milyen iskolaba jarjunk, milyen munkat vegezzunk, milyen szorakozasi format valasztunk, kivel baratkozunk, hogyan oltozkodunk.....stb. Ezek mind a mi donteseink.

De nem szabad valamirol elfelejtkezni. Istennek is megvannak a torvenyei, ugyan ugy, mint a mai vilagban is vannak torvenyek, amiket be kell tartan. Megtehetem, hogy megszegem ezeket a torventeket, akkor viszont vallalnom kell a kovetkezmenyeket is. Mert ha mindenki azt tenne, amit csak akar, a vilagon kaosz uralkodna.

A donteseinknek mindig megvan a kovetkezmenye, akar jol, akar rosszul dontunk. Megint egy pelda: ha olyan helyen epitkezel, ami minden evben ki van teve az arviznek, nem kerheted szamon mason azt, ha evrol evre elviszi a viz a hazadat. Rossz dontest hoztal, ezert ha megtorteneik az arvizkarod,, csak magadat okolhatod.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

"az az Isten nem lenne szeretetremelto, sem imadni nem lehetne."

Hát... végül is életet adott. Egyelőre még egy élhető életet... mondjuk, ha már meghaltam volna, akkor lehet, hogy mást mondanék.


"Hiszen elore eltervezte pl. hogy te rossz ember legy."

Nagyon kevés igazán "rossz" ember van - de igen: őket is az isten tervezte el. Jól látod.

2014. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!