Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a követői által isteni...

Jézus a követői által isteni tulajdonságokkal felruházott hamis mítosz, avagy valóban Isten fia volt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Kit érdekel jézus? Éljen a sátán!
2011. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%

Most figyelj, erre nem kapsz értelmes választ úgysem.


Ha keresztény vagy, akkor Isten fia.


Ha nem vagy keresztény, vagy ateista vagy, akkor vagy a saját Istenedben hiszel, akinek nem fia Jézus, vagy nem hiszel Istenben, tehát nem lehet a nem létező istenség fia :)

2011. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
egy hamis mítosz volt.
2011. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 pelgrim ***** válasza:
Jézus valóban Isten fia volt, úgy ahogyan minden ember Isten fia / leánya, nem volt ő egy atommal se másképp teremtve. De követői tanítását félreértve és félre magyarázva bálvánnyá tették és imádják őt mint Istent. Ugyanis vajon mi más lenne mint bálványimádás, imádni embertársainkat, azok személyiségét akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre ?
2011. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Itt megkapod a választ: [link]
2011. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
79%

Jézus a kereszténység központi személyisége.Jézus ember volt, történelmi személy és nem kitalált személy.Irtak róla a korabeli történészek, mint Tacitusz, Szuetoniusz, Pliniusz

Iosephus Flauvius. Ez utobbi még a feltámadását is történelmileg alátámasztja.

Jézus azonbn nem egy egyszerü történelmi személy volt. Isten megjelent testben.És minden versengés nélkűl nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsôségbe. (1Ti 3:16 HUN)Tehát Jézus isteni természettel rendelkezett

2011. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Korán:


- "És emlékezzetek arra, amikor Allah azt mondta: "Jézus, Mária fia! Te mondtad-e az embereknek azt, hogy Vegyetek engem és anyámat Allahon kívül két istennek?" Jézus pedig azt mondta: "Magasztaltassál! Hogy jönnék én ahhoz, hogy olyasmit mondjak, amihez nincsen jogom. Ha én valóban ezt mondtam volna, akkor te tudnád azt. Te tudod azt, amit én elrejtek magamban, de én nem tudom, mit rejtesz el Te magadban. Bizony, Te vagy a rejtett dolgok tudója."


- "Csak azt mondtam nékik, amit te parancsoltál nekem, hogy: 'Szolgáljátok Allahot, az én Uramat és a ti Uratokat!' És tanú voltam velük szemben, ameddig közöttük tartózkodtam. Miután pedig magadhoz szólítottál engem, te lettél az őrző fölöttük. Te vagy minden dolog tanúja."


- "Ha megbünteted őket megteheted, hiszen a te szolgáid ők. Ha pedig megbocsátasz nékik megteheted, hiszen te vagy a Büszke és a Bölcs.""


Ez majd a Feltámadás napján fog történni!

2011. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Flauvius hogyan támasztja alá Jézus feltámádását? Ott volt? Ha nem, akkor súlytalan.
2011. febr. 24. 20:05
 9/13 anonim ***** válasza:
[link] Jézus feltámadásának bizonyítása
2011. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hol van a bizonyíték, nem látom?
2011. febr. 25. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!