Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki belép az Utolsó Napok...

Aki belép az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus EGyházába (Mormonok) itt Magyarországon, azoknak tényleg kell havonta a jövedelmük 10%-át fizetniük nekik?

Figyelt kérdés
és ha ki akarnak szállni az egyházból, akkor rájukszállnak??

2014. ápr. 7. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni kéne inkább ezeket a szektákat.
2014. ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress rá a neten, itt nem sok mormon van. Amúgy meg a tized jó dolog, én nem látók benne kivetnivalót. Csak az, akit a pénz mozgat. Az viszont nincs megtérve.
2014. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!


Én mormon vagyok, az egyház kispesti püspöke.

Egyházunk többek között abban is különbözik sok más egyháztól, hogy mi sem az államtól, sem külső szervezettől vagy személytől nem kérünk, nem gyűjtünk, és nem is fogadunk el semmilyen anyagi támogatást, még 1%-ot sem. Ugyanakkor papságunk és segédszervezeti vezetőségeink is ingyenes, önkéntes szolgálatként látják el feladataikat, más tisztességes polgári foglalkozásaink mellett és nem helyett.


Az egyház működési költségeit (épületeink fenntartása, programjaink finanszírozása, valamint humanitárius és egyéb segítségnyújtási tevékenységünket (kerekesszékek adományozása, intézmények támogatása, közvetlen jóléti segítségnyújtás) az egyháztagok saját önkéntes felajánlásaiból fedezzük.


Az egyháztagok sokféle önkéntes felajánlást tesznek világszerte. Ezek egyike a tized, amely eredetileg bibliai parancsolat és része keresztelkedési szövetségünknek. A tized minden jövedelmünk 10%-át jelenti, amelyet önkéntes adományként befizetünk az egyház költségeinek fedezésére. Ez teljesen önkéntes felajánlás, hiszen, ha valaki nem fizeti be (akár egyáltalán semmit sem fizet évtizedeken keresztül) ettől egyháztagsága még megmarad, a közösség tagjai nem szereznek tudomást e tényről (csak a püspöke) és ettől mindenféle szociális támogatásunkban részesülhet, ha rászorul. Az egyház nem adóhivatal, nem vizsgálja és nem ellenőrzi, hogy ki mennyit és miért fizetett vagy nem fizetett. A tized erkölcsi kötelesség amelyre az a szerződés (szövetség) "kötelezi" az egyháztagot, amelyet Istennel (és nem az egyházzal) kötött.


Másik kérdésedre válaszolva, az egyházba való be és kilépés önkéntes és szabad, tisztán lelkiismereti kérdés. A keresztelkedéssel lépünk be és ha ki akarunk lépni (lemondva a szövetség áldásairól), akkor ezt saját szabad akaratunkból tehetjük meg bármikor, oly módon, hogy írásban kérjük a püspökünket, hogy törölje nevünket az egyházi nyilvántartásokból. Ha ez megtörtént, az illetőt az egyház nem keresi többé, de maga az egyháztag továbbra is bármikor szívesen látott vendég az egyház minden programján, istentiszteletén és rendezvényén, sőt újrakeresztelését is kérheti.


Remélem sikerült érdemben válaszolnom. Ha bármi további kérdés vagy kétség merülne fel, privátban is szívesen válaszolok!


Üdvözlettel:

Levente

2014. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sandor76 ***** válasza:
54%
Akkor csak van tized szedes.
2014. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az igaz, hogy azok is járhatnak gyülekezeti házba, akik nem fizetnek tizedet, viszont úgynevezett templomi ajánlást már nem kaphatnak, így egyes mormon szertartásokban sem részesülhetnek.
2014. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kucskár Huba válasza:
Szia! Én mint az egyház tagja azt mondom neked hogy beszélgess nyugodtan a misszionáriusokkal. Nagyon sokan abban a tév hitben élnek hogy téves ez a vallás... de én tapasztalatból mondhatom hogy nins jobb dolog annál mint egy ilyen valláshoz tartozni. Ha rákeresel neten hogy lds.org vagy mint mondtam beszélj a misszionáriusokkal ha többet akarsz tudni de akár velem is beszélhetsz ☺
2016. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!