Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szabad akarat hiányának...

A szabad akarat hiányának gondolata miért rémiszti meg az embereket?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted mi a szabad akarat kedves kèrdező?

Mi volna helyette pontosan?

2014. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hallottam arról, hogy bárkit megrémisztett volna.
2014. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert túl sok kampányszöveg, ellaposodott ideológiai frázis hangzik el. Az embereket beoltották ezzel, pedig a 98 %-uknak sohasem volt szabad akaratuk és nem is kell nekik.
2014. ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 r.sentinel ***** válasza:
26%

Kedves kerdezo !!


Mert az ember nem szereti ha korlatozzak, ezert is tortenik hoszzas folyamatkent es alattomosan hogy ne reagald le a valtozas lenyeget, igy elterelo dolgokkal elerik hogy pozitiv hatast valtsanak ki az embereknek es meg csak ne is gondolkodjanak azon dolog negativ valos celjakent.

Ha peldat kersz:

A legrissebb eszkoz pl a CHIP melyet beulttnenek az emberi szervezetbe. A kampany az elonyoket sorakoztassa fel mint pl. nem kell tobbe banki kartya hisz igy nem tudjak azt ellopni, fizetni barhol tudsz anelkul hogy barmit is kiadnal e kezedbol. Tovabba ellenorizni lehet a szervi problemakat es arra reagalni is tud ha szuksegszeru impulzus formaban.Tovabba az emebri elrablas eseten konnyebben megtalalhatnak s sok sok SZEMFENYVESZTES.

Az mar nem is zavarna gondolom ha:

Orokke tudjak hol vagy.

Allando figyelemmel kovetheik egszsegi allapotodat es azon "segithetnek is".

Telyes jovedelmedet es vagyonodat egy gombnyomasra eltuntetik a chip altal ha szukseges es a tarsadalom kivetettjeve valsz hisz amint bemesz egy fizetos helyre maris tudjak hogy mekkora az anyagi fedezeted, ki vagy, hol dolgozol es meg mennyit elhetsz.

Es meg lehetne folytatni...

Ha mindezt valaki vagy valakik nem feltik, azaz a szabad akaratot hogy pl nem ohajtok chip-et, de ha 10 ev mulva torveny szabalyozza akkor vagy beallok a sorba es kiszolgaltatott leszek felsobb hatalmaknak vagy pedig a tarsadalmon kivuli ember aki kilog a "modern" tarsadalombol es zarkaban eli eletet.

Ezert FONTOS A SZABAD AKARAT !!!

2014. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha NINCS szabad akarat, akkor az ember egy elöre beprogramozott gép, aminek minden lépése elöre meg van határozva.
2014. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert a szabad akarat mögött sok mindent értenek az emberek.

Egy valamit kell tudni, hogy az ember szabad akaratot kapott de nem mindenben, és ezért gondolják úgy, hogy "gépek" vagyunk


Nem a Szabad akarat, csak a erkölcsi és egyéb törvények meghozatalában nem érvényes, és bizonyos dolgokat be kell tartani a jó lét és az erkölcs tekintetében. minden egyébb szabad

2014. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Úgy is mondhatni, hogy a szabad akarat teszi az embert emberré. Ezzel lóg ki az ösztönprogramozott lények sorából.


Más kérdés, hogy teljesen szabad akarat nincsen, és nem is lehet (hiszen korlátozza azt megannyi fizikai korlát és érzelmi megfontolás).

2014. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 munyamunya ***** válasza:
36%

Lám, itt is mennyi magyarázkodás születik. Elfogadjuk, hogy uralnak minket az ösztönök, a fizikai korlátok, az érzelmek, de az Isten, na az aztán nem!


Azért van ez ennyire bennünk, mert az Ádámtól örökölt vétekre hajló természet nem más, mint lázadás minden ellen, ami Istentől van, ezt kaptuk 'ajándékba' a nagy lázadótól, az Ellenségtől, ez munkálkodik minden emberben születésétől fogva; ellenkezni a felettünk álló hatalommal, uralommal. Kezdve a legkisebb gyermek dacolásától, ami kb az első reakciója a világra, az emberi elöljáróság minden formáját megkérdőjelező viselkedésen át végül az egyetlen Igaz és Igazságos Uralkodó elutasításáig. 'Nehogymár az mondja meg, mi vagyok, mi leszek, Aki teremtett, létrehozott, életet adott, Aki nélkül SEMMI nem lenne, ha Ő nem akarja, Akitől csak kapunk mindig - nem és nem, ki van zárva, hogy meg legyen határozva minden előre.'


Szomorú állapota ez az embernek, olyan vakság, ami majd csak az Isten királyságában fog elmúlni mindenki szeméről, ahol nem lesz más, csak végtelen hála és alázat a Mindenható felé, Akitől egyedül függ minden teremtmény sorsa.

2014. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

munyamunya, ezt hol olvastad, hogy nem fogadjuk el Istent?


Nem te vagy az, aki inkább csöndben el akar zárkózni a világtól, mint a talentumos példában az ember? (mondván, hogy Isten kegyetlen és félni kell?)

Mondván, hogy nem tehetünk semmit a világban és az Isten dicsősége, hogy repülnek a hús darabok és mindenki sír?

2014. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 munyamunya ***** válasza:

Előző válaszoló!


Kérdezhetném én is, hogy hol olvastál tőlem olyat, hogy 'Isten kegyetlen és félni kell'? Vagy hogy 'nem tehetünk semmit a világban'? Kicsit figyelmesebben tessék olvasni.


Nem mondtam olyat sem, hogy itt bárki is ne 'fogadná el' Istent. Tudom, hogy sokan keresik őszintén az igazságot, azt is tudom, hogy nem mindenkié a hit most, ebben a korszakban, és azt is, hogy az én hozzászólásaim senkit nem fognak meggyőzni ebben (ez nem is szándékom, mivel ez nem az én dolgom, hanem a Szent Szellemé).


Én a kérdésre válaszoltam, hogy miért ódzkodnak annyian attól az igazságtól, hogy nincs az embernek szabad akarata. Az itteni korábbi válaszok csak szépen illusztrálták a mondandómat, és azzal, hogy utaltam rájuk, senkit nem akartam sem bántani, sem leszólni.

2014. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!