Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szabad akarat hiányának...

A szabad akarat hiányának gondolata miért rémiszti meg az embereket?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 10:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Úgy is mondhatni, hogy a szabad akarat teszi az embert emberré. Ezzel lóg ki az ösztönprogramozott lények sorából. "


Ezzel a mondattal volt bajod nem?

Én sem leszólni akartalak. Csak ha Isten a felelős mindenért, akkor egy tetű.

2014. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Még valami. Mire vár a szent szellemed?
2014. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 munyamunya ***** válasza:

Semmivel nincs bajom, értsed már, amit mondok. Egyszerűen válaszoltam a kérdező felvetésére, mert az volt a benyomásom, hogy ez az oldal erről szól: emberek kérdeznek és választ várnak. Elmondtam a véleményem. Azóta úgy tűnik, hogy neked van bajod azokkal, amiket írtam.


Szerintem ha NEM Isten felelős mindenért, akkor nem Isten. Mi, teremtmények, porlények, halandók, tudatlanok teljesen nullák vagyunk az Örökkévalóhoz képest, mégis mi akarjuk megmondani, mi az igazságos, mi a helyes, mi akarunk jóságosabbak lenni, mint a Szent Isten. Erre írtam, hogy sajnálatos vakság, de majd elmúlik.


Ja, és nekem nincs Szent Szellemem, az az Istené, és Ő dönti el, mikor használja, nekem nincs az orromra kötve, hogy kivel hogyan munkálkodik. Annyit azonban bizonyosan lehet tudni, mert írva van, hogy ebben a jelen korszakban nem mindenki tartozik a választottak közé, kevesen vannak, kicsiny nyáj az, akik megkapják az eljövendő világ ismeretét már most. Ez IS kizárólag az Isten döntésén múlik, Ő azt hív el, és akkor, akit és amikor akar. Lehet ezzel nem egyetérteni, de akkor a Bibliával van vitád, nem velem, abban meg én nem segíthetek.

2014. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Akkor azt kérdezem, hogy mit tegyünk, hogy Isten elhívjon bennünket?

Az már csak nem fogod írni, hogy bégetni ide-oda.


Látom, hogy a te szótáradban a szabad akarat azt jelenti, hogy az egyén akaratát tiszteletben kell tartani. (joga van akarni bármit és meg is kell kapnia, ami akar).

Pedig a szabad akarat azt jelenti, hogy bármit akarhatsz, de az alapján leszel minősítve.

Egyébként is valaki milyen jogon szólna másnak az életébe?

Azt viszont ne állítsd, hogy ha eszek vagy levágok egy babát a földre, akkor az Isten akarata volt.

2014. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Lehet ezzel nem egyetérteni, de akkor a Bibliával van vitád, nem velem, abban meg én nem segíthetek."


Aki bajban van, azt hagynád meghalni, mondván, hogy majd a szellem segíti, ha Isten akarja, igaz?


Elmondtad a véleményed helyesen. Én miért ne reagálhatnék rá?

2014. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!