Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, keresztyének,...

Jehova tanúi, keresztyének, mennyi a negyvenkét hónap a Jelenések könyvében?

Figyelt kérdés

Pontosan itt: Jel 13,5

Tudom, hogy az 1260 napot kiszámoltátok valahogyan, hogy azok éveket jelentenek, és meg kell szorozni kettővel(miért nem hárommal??). Szóval ezen az alapon a negyvenkét hónap(vegyünk egy 30 napos hónapot) 1260(érdekes) napot jelent, vagyis ennyi évet.

Szóval ennyi éven át lesz a Sátánnak(vagy valakinek a csapatból) hatalma a földön. Szóval 3174-ig biztosan lesz föld??


A másik kérdésem, ugyanebből a fejezetből, hogy a fenevad egy ember (lesz)?

Mit jelent a 666?


(Azért írtam külön, hogy keresztyének, mivel nem tudtam, hogy JT keresztyén gyülekezet vagy sem. Erre is írhattok választ)


2014. ápr. 10. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

42 hónap = 3 és fél év = 1260 nap, mindegyik prófétikus, tehát 1260 évet jelent.

Ugyan azt jelenti.

A sátán hatalma nem most kezdődik, és nem a sátán hatalmáról szól, hanem a fenevad hatalmáról, ami emberi hatalom. Érdemes lenne elolvasnod Dániel könyvét. A római birodalomból kinőtt hatalom.


666 ezen fenevad száma, nem a sátán száma. Nem egy ember, hanem a hatalom, illetve annak feje. A legközelebbi álláspont szerint vicarius filii dei, azaz Isten fia földi helytartója, melynek római számait összeadva annyit ad ki. Ez a középkori egyház jele, de nem egy kizárólagos ember jele. Ez a teória nem tetszik nagyon, de közelebbit, elfogadhatóbbat nem hallottam.


JT keresztény gyülekezet, mivel a keresztény szó Krisztus követőt jelent. Az, hogy ez nekik mennyire megy, az más kérdés, de mindenképpen arra törekszenek.

2014. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az itt említett 42 hónap azonos azzal a három és fél évvel, amely alatt a Dániel próféciájának egyik vadállatából kinövő szarv zaklatta a szenteket (Dániel 7:23–25; lásd még: Jelenések 11:1–4). Tehát 1914 végétől 1918-ig, amíg a hadviselő nemzetek vadállatokhoz hasonlóan, szó szerint tépték egymást, a nemzetek polgárait arra kényszerítették, hogy imádják a vadállatot, azaz vegyenek részt a nacionalizmusban mint vallásban, sőt még arra is legyenek hajlandók, hogy meghaljanak az országukért.


S föld mindig is lesz, a földön uralkodó emberi kormányzatnak lesz vége, hamarosan.

Sátánnak pedig nem ennyi évig lesz hatalma a Földön, hanem Armageddonig.

S mivel Jézus 1914-ben tisztította meg égi királyságát Sátántól és a démonoktól, ezért Sátán 100. éve "uralkodik" a földön, persze nem mindenki felett


A hatos szám Jehova ellenségeivel kapcsolatos.

János azt mondja, hogy ez egy „emberi szám”, nem pedig egy szellemszemély száma; a név tehát megerősíti, hogy a vadállat földi, így emberi kormányzatot jelent. A hatos szám nem ér fel a hetessel, ennélfogva a 666 – a háromszor szereplő 6-os szám – találó név a világ hatalmas politikai rendszerére, mely szánalmasan elmarad Isten tökéletességre vonatkozó irányadó mértékeitől.

Ez a vadállat – melyet Sátán hozott létre, és melynek ő ad hatalmat – a 666-os számot viseli, mely nagymérvű tökéletlenségre utal.

Az Isten általi 666-os elnevezés tehát minden bizonnyal visszatükrözi azt, hogyan vélekedik Isten a vadállat sajátságos vonásairól.

Dániel feltárja, hogy a vadállatok olyan ’királyokat’, vagyis politikai uralmakat jelképeznek, amelyek egymás után következő hatalmas birodalmakat kormányoznak (Dániel 7:17, 23).

Miért használ a Biblia vadállatokat az emberi uralmak jelképeként? Ennek legalább két oka van. Az egyik a kormányzatok több évszázados vadállatias vérontása. „A háború állandó velejárója a történelemnek, és a civilizáció vagy a demokrácia ezen a helyzeten nem változtatott” — írták Will és Ariel Durant történészek. Mennyire igaz, hogy „ember uralkodik emberen a maga kárára”! (Prédikátor 8:9). A másik ok az, hogy „a vadállat a sárkánytól [Sátántól] kapta erejét és trónját, s nagy hatalmat is kapott” (Jelenések 12:9; 13:2). Az emberi uralmak tehát az Ördög szüleményei, ezért tükrözik az ő vadállatias, sárkányszerű jellemét (János 8:44; Efézus 6:12).


Jehova Tanúi keresztények, mivel Jézust tartják megváltójuknak, és Isten kinevezett királyának.

2014. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"A hatos szám nem ér fel a hetessel, ennélfogva a 666 – a háromszor szereplő 6-os szám – találó név a világ hatalmas politikai rendszerére, mely szánalmasan elmarad Isten tökéletességre vonatkozó irányadó mértékeitől.

Ez a vadállat – melyet Sátán hozott létre, és melynek ő ad hatalmat – a 666-os számot viseli, mely nagymérvű tökéletlenségre utal."


Ez hülyeség!

" Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."


Számlálja meg! Nem metafóra, hanem bölcsesség.

2014. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy mindent érdemes a teljes szövegösszefüggés tekintetében nézni. Ne felejtsd el, hogy régen nem volt fejezetbeosztás.


A 13. fejezet tanulmányozásánál nagyon fontos szem előtt tartani azt, hogy ez a látomás kiegészítő részét képezi a 12. fejezetben jelzett küzdelem-sorozatnak.


Ez a látomás kinagyítottan mondja el az asszony pusztai üldöztetését. Az Egyház 1260 éves üldöztetéséről beszél bizonyos szempontok alapján. (Vesd össze: Jel. 12,14-15. - 12,18. 13,1, és 12,6. 14. - 13,5.


János azt is világossá akarja tenni, hogy a Sátán nem mindig ugyanazt a hatalmat használja fel az Egyház üldözésére.


Üdv. Péter

2014. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"S mivel Jézus 1914-ben tisztította meg égi királyságát Sátántól "


Áruljátok el nekem, hogy miért tanultátok meg a hazugságot? A Biblia írja, amit Jézus mondott:

Ő pedig ezt mondta nekik: "Láttam a Sátánt villámként leesni az égből. ...


Nem 1914-ben, meg 1884-ben, meg nem is tudom már hány hamis dátumot magoltok be, hanem Jézus már 2000 éve kijelentette, hogy LÁTTA!

Egyszerűen nem értem, hogy önmagukat kereszténynek beállító emberek hogy fordíthatnak hátat az igazságnak, felcserélve egy hazugságra!!!!

2014. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ird le a biblia verset ahol ez az idézet áll
2014. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!