Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként tanulmányozhatók...

Katolikusként tanulmányozhatók, és bizonyos értelemben követhetők a buddhista nemes nyolcrétű ösvény alábbi pontjai?

Figyelt kérdés

1) Helyes szemlélet

2) Helyes szándék

3) Helyes beszéd, helyes cselekvés, helyes megélhetési mód.

4) Helyes erőfeszítés

5) Helyes éberség

6) Helyes koncentráció

7) A bölcsesség kifejlesztése


Számomra Buddha csak egy ember volt, és nem a "megvilágosodás" a cél, sem a mantrák mormolása, vagy ezoterikus tanok, energiák átvétele, stb stb.


Hanem úgy vettem észre, hogy a kiemelt részek igenis hasznosak a hétköznapi életben, és ami fontos: gyakorlatias, nem csak elmélkedésről lehet benne olvasni.


2014. ápr. 11. 14:30
 1/4 anonim válasza:
100%

Természetesen. A jóra való törekvés, az emberi jellem fejlesztése nem ellentétes a katolikus tanokkal.


Tulajdonképpen ez sokban hasonlít a tízparancsolatra. II. János Pál is megmondta: "Istent lehet rockzenével és futballal is dicsérni". Azaz művészetek, fejlesztett test, kreativitás, jó közösségi élmények, az elme és a test pallérozása stb. mind-mind Istennek tetsző dolgok.

2014. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak teljesen igaza van, ment a zöld kéz.
2014. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is így gondolom, ahogy Ti írtátok, azért is jegyeztem meg ezt:


"Számomra Buddha csak egy ember volt, és nem a "megvilágosodás" a cél, sem a mantrák mormolása, vagy ezoterikus tanok, energiák átvétele, stb stb.


Hanem úgy vettem észre, hogy a kiemelt részek igenis hasznosak a hétköznapi életben, és ami fontos: gyakorlatias, nem csak elmélkedésről lehet benne olvasni."


kiegészítésképpen.


Valóban a jóra való törekvés és a jellem fejlesztése a célom, nem az önmegváltás vagy megvilágosodás.

2014. ápr. 11. 20:15
 4/4 Anxo ***** válasza:

Ha kapcsolatba kerülsz a buddhizmussal, észrevétlenül hálóz majd be a lelkiségük, hallottam olyan gyerekről aki megőrült, miután a szülei buddhizmussal kezdtek el foglalkozni. Mindez bekövetkezhet úgy is, ha te nem is akarsz "annyira" közel kerülni a spiritualitásukhoz.

Olyan ez mint Csernobil. A sugárzás nem fogja megkérdezni, hogy te végül is mennyire szerettél volna sugárfertőzött lenni, ha ott állsz a felrobbant reaktor mellett.

Ha tényleg katolikus lennél,és ismernéd a hited gazdagságát, eszedbe se jutna semmiféle ösvény követése.

2014. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!