Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanú szerint az égi...

Jehova tanú szerint az égi elhívású (144000 fő) már konkrétan megvan? Úgy is kérdezhetném, hogy az utolsó kiválasztott is már megszületett?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél olvastam egy tanú válaszában, hogy:


"az eggyik csoport az egben Jezussal,a masik itt a foldon... Barki tartozhat a masodik csoporthoz ismeret altal.

Az elso mar betelt."


2014. ápr. 11. 16:54
 1/9 KZitus ***** válasza:
14%

Szervusz


Erre a kérdésedre ember nem kompetens a válaszadással. Erre csak Isten tudja a választ, és Krisztus.

Ha Isten tudatni akarta volna velünk a feleletet, biztisan lejegyezteti a Bibliában.

Annyit viszont közöl velünk: "Jelenések 7:1–3 Ezután láttam, hogy négy angyal áll a föld négy sarkán, és szorosan tartja a föld négy szelét, hogy ne fújjon szél a földre, se a tengerre, se semmilyen fára. És láttam egy másik angyalt feljönni napkelet felől, és az élő Isten pecsétje volt nála, és harsány hangon kiáltott a négy angyalnak, akiknek megadatott, hogy ártsanak a földnek és a tengernek, és ezt mondta: „Ne ártsatok a földnek, se a tengernek, se a fáknak ADDIG, MÍG el nem pecsételjük a mi Istenünk rabszolgáit a homlokukon. És hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer...”"


Vagyis amikor végleg el lesznek pecsételve, az angyalok elkezdhetnek "ártani" Isten minden ellenségének.

2014. ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Zitus!


Akkor szerinted mire érthette a kedves tanú azt, hogy "az első már betelt"?

2014. ápr. 11. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal úgy tartják, hogy betelt, viszont vannak köztük, akik elbuktak, ezért helyettük még lesznek elhivatottak.
2014. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Igen ez így van, a felkentek sem tökéletes emberek, és ahogy Ádám elesett, bárki hibázhat, és elveszti a kiváltságait.

ebben az esetben Jehova más személyt választ ki, erre a feladatra.

hogy mikor telik be azt nem tudjuk, a végső elpecsételésük akkor lesz amikor az égben teljes lesz a létszámuk, vagy is mindnyájan már fent vannak ahogy Zitus is fogalmazott.

2014. ápr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Igen ez így van, a felkentek sem tökéletes emberek, és ahogy Ádám elesett, bárki hibázhat, és elveszti a kiváltságait.

ebben az esetben Jehova más személyt választ ki, erre a feladatra."


Tehát Isten elhív valakit, hogy tagja legyen a 144000-nek. Majd Isten nem tudván előre, az illető elbukik, és Isten választ egy másikat?

Milyen ez, bizonytalan?


Itt a 144000-ről van szó?

Jel 20,4 És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.

2014. ápr. 12. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.


Egy kicsit mindig elfelejtkezel Te is arról, hogy szabad akarata van az embernek. Ha Ádám idejében is használta volna az előre látását, akkor nem lenne szabad akarat, ennélfogva, Isten szabad akaratból szeretnék, és engedelmeskednének nem kényszer, vagy előre elrendelés hatására


Igen a jelenések 20:4 a felkentekről szól

De hogy kitartozik oda azt az egyén hozzá állása határozza meg, kitartott-e vagy sem


Júdás is választott lehetett volna. De elárulta a megváltót és helyette Mátyást választották.

egyébként a legtöbb első századi keresztény mind a felkent osztályhoz tartozik. De akiket kiközösítettek, vagy elmaradtak az igazságtól, azok helyett Jehova mást választ ki.

2014. ápr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

„Egy kicsit mindig elfelejtkezel Te is arról, hogy szabad akarata van az embernek. Ha Ádám idejében is használta volna az előre látását, akkor nem lenne szabad akarat, ennélfogva, Isten szabad akaratból szeretnék, és engedelmeskednének nem kényszer, vagy előre elrendelés hatására „


Úgy gondolom, hogy tévedésben vagy. A tiltott fának csak akkor van értelme, ha célja a szándék nyilvánvalóságának a megmutatása.

Isten nem előre lát, hanem Isten időn felül van. Most is jelen van múltban és jövőben egyaránt. Nem függ az időtől.


Hogy mennyire tudomása van arról, hogy mi lesz, mi sem bizonyítják jobban az ilyen versek:


Ef 1,4

A szerint, a mint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtt e szeretet által


Vagy:

Jel 13,8

Annakokáért imádják őt a földnek minden lakosai, a kiknek neve nincs beírva az éltnek könyvébe, a mely a Bárányé, a ki megöletett, e világ alapítása óta.


Vagy:

Jel 17,8

… a kiknek neve nincs beírva az éltnek könyvébe e világ alapítása óta…


Ezen sorok ékesen ellene mondanak ennek is: „De hogy kitartozik oda azt az egyén hozzá állása határozza meg, kitartott-e vagy sem”

Nem az határozza meg!


„Júdás is választott lehetett volna. De elárulta a megváltót és helyette Mátyást választották. „


Tévedééééééés!

Jn 13, 18

Nem mindnyájatokról szólok; TUDOM ÉN KIKET VÁLASZTOTTAM EL; hanem hogy beteljesedjék az írás: A ki velem ette a kenyeret, a sarkát emelte fel ellenem.


(Megjegyzem, a tanítványokat, apostolokat Jézus választotta, míg Mátyást emberek választották sorshúzással. Jézus Pált választotta, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen, de szükségesnek véltem felhívni a figyelmet)


„Igen a jelenések 20:4 a felkentekről szól

De hogy kitartozik oda azt az egyén hozzá állása határozza meg, kitartott-e vagy sem „


A kiválasztás, és kegyelem az, hogy ki hova tartozik. Megjegyezném, hogy a Jel 20, 4-ben azt olvashatjuk, hogy akiknek adatott az ítélettétel, azoknak fejüket vették Jézus bizonyságtételéért. Nem láttam a néhány évtizedes életem során, hogy bármelyik kiválasztott tanú felkentnek fejét vették volna ezért. Főleg nem Magyarországon.

Ezen felül felhívnám figyelmedet az utána lévő sorra is, mivel a folyamatos feltámadás híve lévén a Jel 20, 5 ellentétben áll azzal.

„A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.”

2014. ápr. 13. 07:01
 8/9 Tantételbeli ***** válasza:
A hitnézetünk szerint a kérdésedre a válaz:NEM!NEM TUDHATJUK,mikor telik be a számuk,ezt csakis az ÚR Jézus Krisztus tudja,minden ezzel kapcsolatos spekulácio,feltételezés teljesen felesleges
2014. ápr. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
A ti látásotokat elhomályosítja az Erő sötét oldala! Csatlakozzatok hozzám és mesteremhez, hogy együtt legyünk a Galaxis Urai, vagy szolgák és áldozatok lesztek! Még nem késő!
2014. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!