Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus. Ha a halálos bűnöm...

Katolikus. Ha a halálos bűnöm függőségének a végén járok. Értsd: már nem csinálom ezt a bűnt, de még nem gyóntam meg (pedig lenne rá alkalmam), akkor a szentmisén tudok lelkiáldozást végezni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 20:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem, ha a katolikus vélemény érdekel.
2014. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Kedves kérdező, el kéne olvasnod az evangéliumokat (Máté, Márk, Lukács és János) és elkéne gondolkoznod azon, hogy mi is az a bűnbocsánat.
2014. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Akkor a lelki áldozás kik számára van?
2014. ápr. 14. 21:05
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
A vallásosak számára.
2014. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
Különbség van a tiszta, igei hit és a vallásosság között.
2014. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
(igazad van 5, de nem ez a kérdés) Meg kell gyónni, hogy a szentáldozáson részt vegyél. Nehéz rászánni magunkat, de arra gondolj, Istennek mondod, Ő meg tudja is, a pap csak közvetítő. De a teljes megbánáshoz ez hozzátartozik, mert más, ha hangosan ki kell mondani, mint ha magadban elmosod a tartalmát. Bátorság! Ne féljetek! (sokszor szerepel ez az evangéliumokban)
2014. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

JÉZUS KRISZTUS AZ EGYEDÜLI KÖZBENJÁRÓ:


Timóteushoz írt első levél 2. fejezet:

5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

6 Aki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében,


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

János 3:16


Valld meg a bűnödet, de ne a papnak (vagy pappal), hanem Jézusnak! Ő azért jött, hogy kifizesse a bűneid árát és, hogy örök életet adjon! Nem kíván senki sem megváltást, sem a pap, sem a pápa, sem Mária, sem más bibliai személy, CSAK IS EGYEDÜL JÉZUS KRISZTUS! Ő az út, az igazság, és az élet:


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

János 14:6


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."

János 17:3


---------------------------


Ha meg szeretnél minden bűnödtől szabadulni, akkor fordulj Jézushoz! Teljesen felejtsd el a katolikusokat, a templomokat a vatikánt a pápát a papot és mindent!


Menj be szépen a te szobádba, zárd be az ajtót (ha be lehet) és nyugodt körülmények között térdelj le és imádkozzál JÉZUS KRISZTUSHOZ! Kérd tőle a megbocsájtást, és Ő meg fogja neked adni. Azért jött és azért halt meg a kereszten, hogy neked megbocsájthasson.


Mond el ezt az imát: "Hiszem Jézus, hogy meghaltál értem a kereszten, hiszem, hogy eltemettettél és hogy három nap múlva feltámadtál a halálból és hiszem, hogy most ott ülsz a mennyei Atya jobbján. Sajnálom amiket tettem, kérlek mosd el véreddel a bűneimet és vigyél a mennybe! Ámen!"


Hinned kell ezekben, meg kell bánnod a bűneidet, meg kell vallanod a hitedet és kérned kell a bűnbocsánatot.


Ha ezzel meg vagy, akkor kezd el olvasni a Bibliát és keress egy jó keresztény gyülekezetet.


Ha még bármi kérdésed lenne, szólj!

2014. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Javítok:


"Nem KÍNÁL* senki sem megváltást, sem a pap, sem a pápa..."

2014. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ne túráztassátok magatokat, ez egy skizofréniás pap!
2014. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Egy pap nem lehet közbenjáró, hisz az egyedül Jézus. Vagy tán a katolikusok nem olvassák a Bibliát? Ja, hogy ti csak vallásosok vagytok... szerencsétlenek. :(
2014. ápr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!