Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus. Ha a halálos bűnöm...

Katolikus. Ha a halálos bűnöm függőségének a végén járok. Értsd: már nem csinálom ezt a bűnt, de még nem gyóntam meg (pedig lenne rá alkalmam), akkor a szentmisén tudok lelkiáldozást végezni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 20:55
1 2 3
 11/25 openyoureye ***** válasza:

"Nehéz rászánni magunkat, de arra gondolj, Istennek mondod, Ő meg tudja is, a pap csak közvetítő."


- :) Ez jó, akkor minek a pap. Ha csak az kell, hogy hangosan kimond, azt megteheted otthon is, vagy a budin ülve, ott senki sem zavar. Főleg azért, mert nem a pap ad feloldozást, hisz nem is őt "bántottad meg". Ha a pap csak egy közvetítő ahogy te is mondtad, akkor simán kihagyható a történetből, mert csak annyi szerepet adtál neki, hogy hangosan kimondjuk a bűnünket, amit otthon is megtehet az ember.

2014. ápr. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%

Lukács 18:

10 Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

11 A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

12 Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit szerzek.

13 A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

14 Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.


Alázd meg magadat Isten előtt és bánd meg a bűneidet. Nem muszáj templomba menni, főleg nem egy olyanba, ami tele van istenképekkel és bálványokkal (katolikus templomok zöme).


János 4:

20 A mi atyáink ezen a hegyen imádkoztak; és ti azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, ahol imádkozni kell.

21 Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, amikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.

22 Ti azt imádjátok, amit nem ismertek; mi azt imádjuk, amit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt.

23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.

24 Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.


Márpedig meg van írva az istenképek és bálványok felől, hogy bűnös dolgok, amiket minél előbb el kell hagyni:


II Mózes 20 (tízparancsolat):

4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

6 De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


Nincs benne olyan, hogy templomban kellene imádkozni és tudod miért nem? Azért, mert akkor még nem is volt! Csak később lett megépítve a Jeruzsálemi nagy templom, de még az felől is ezt mondta Salamon:


"Vajjon gondolható-é, hogy lakozhatnék az Isten a földön? Ímé az ég, és az egeknek egei be nem foghatnak téged; mennyivel kevésbbé e ház, amelyet én építettem."

I Királyok 8:27


Még az apostolok is elismerik, hogy az Isten kézzel csinált templomokban nem lakik:


"De ama Magasságos nem kézzel csinált templomokban lakik..."

Apostolok 7:48


"Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik."

Apostolok 17:24


----------------------------------


Az egy igaz élő Isten, hús-vér templomokban lakik, ezek vagyunk mi:


Korinthusbeliekhez írt első levél 3. fejezet:

16 Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?

17 Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.


Korinthusbeliekhez írt első levél 6. fejezet:

19 Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?

20 Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, amelyek az Istenéi.


Korinthusbeliekhez írt második levél 6. fejezet:

16 ...mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.

17 Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,

18 És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.

2014. ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ez kész :)

A Katolikus Egyház álláspontja érdekelt volna.


Azért köszönöm a válaszokat.

2014. ápr. 15. 08:28
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

inkább Isten szava érdekeljen, ne egy földi egyház, aminek a legfontosabb tanításai ellenkeznek a Szentírással és leginkább hagyomány alapú. Hidd el, nem rossz szándékból másolják be a tesók az idevágó igéket, hanem azért, hogy közelebb vigyenek Jézushoz.

Csak ő adhat feloldozást, egy ember ezt nem teheti meg.

2014. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A Katolikus Egyház állsápontja szerint a szentáldozás feltétele a kegyelmi állapot, azaz meg nem gyónt súlyos bűn nem nyomhatja az ember lelkét.
2014. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
Én azért jól elvoltam, amíg az igeszakaszokat össze gyűjtögettem és leírtam a véleményemet.
2014. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy leírtad. De nem ez volt a kérdés és így nem releváns.
2014. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Anxo ***** válasza:
73%

Egyszeri keresztség létezik a bűnök bocsánatára.

A kereszténység elején, az ősegyházban sokan úgy hitték, hogy ha valamilyen halálos bűnt követnek el 1Ján 5:16, mivel újra már nem keresztelkedhetnek, mert egyszer már meghaltak a bűnnek Róm6:4 ezért elkárhoznak. Ekkor először a presbitereknek, a későbbi papoknak és az egész közösségnek gyóntak, majd a fülgyónás lett általános. A gyónás Jakab5:16 a bibliában, az apostoli hagyományban is a megtisztulás eszköze, bár nem maga a szavak elmondása, hanem a bűnbánat, ami nem a bűneink felett való sopánkodás, hanem az az öröm, hogy mindezek ellenére is ennyire szeret az Isten?? A tékozló fiú történetének a vége: betanulta a szöveget, de mikor az Atya átölelte, már szólni se tudott. Én ezt szoktam átérezni, és nagyon felszabadító.

Nincs jogod a bűneidhez, Jézus azokat már elrendezte. Menj el gyónni, különben nem egyesülhetsz a kenyéren és boron keresztül Jézussal 1Kor 11.27.

Olyan ez, mintha egyszer nagyon megbántanád egy szerettedet, és tudod hogy megbocsátott, és elrendezte, de azért csak bocsánatot kérsz tőle nem? Lenne a bocsánatkérés nélkül szíved részt venni a menyegzőjén? Nem az ő baja lenne, hanem a tiéd.


Mekkora jézusi szeretet van protestáns testvéreinkben is akik gúnyolódnak! :D

2014. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%

A #18- milyen szép, nyugodt értelmes válasza ritka már itt a gyakorin. Köszönet érte.

*

"akkor simán kihagyható a történetből" - #11 open, te nem érted az egészet. Neked miért nem elég a budin mondogatni ezeket az értetlen-értelmetlenségeket, amit itt sorozatban nyomsz? hm? kihagyhatnál minket simán.

2014. ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 openyoureye ***** válasza:

19-nek:


Ha nem vetted volna észre Tofy Boy is ugyan azt írta le mint én, kevésbé ironikusan. És hogy miért nem magamnak mondogatom? Mert ha egy ember azt kérdezi hány méter tollat vegyen egy párnához, akkor az ostoba kérdésre inkább nem ostoba választ írok ahogy te tennéd, hanem kijavítom őt ;)


Mondjuk elég viccesnek tartom azt is, hogy én, mint nem vallásos ember jobban ismerem a bibliádat, mint te magad. Nem csak olvasgatni kell a bibliát, hanem értelmezni, felfogni amit leírtak. Újfent csak Tofy Boy-ra kell hivatkoznom, aki vette a fáradtságot és kikereste az állításait alátámasztó igéket. Ezzel szemben te úgy mondasz véleményt, hogy alá sem tudod támasztani. Akkor kinek is van igaza? Nem az a menő katolikus aki akár kívülről is tudja a verseket, hanem aki meg is érti azokat. Sajons látszik, hogy te az első csoportba tartozol és még az után sem éretted meg miről beszélek, hogy Tofy Boy a bibliádból bemásolta az ide tartozó részeket.


Szeretnék kérdezni tőled valamit. A bemásolt részek szerinted mit jelentenek. A saját szavaiddal, ha kérhetem. Csak tudni szeretném, miért akkora nagy hülyeség amit írtam...

2014. ápr. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!