Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus. Ha a halálos bűnöm...

Katolikus. Ha a halálos bűnöm függőségének a végén járok. Értsd: már nem csinálom ezt a bűnt, de még nem gyóntam meg (pedig lenne rá alkalmam), akkor a szentmisén tudok lelkiáldozást végezni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 20:55
1 2 3
 21/25 openyoureye ***** válasza:
Ja és a 14-es válasz is mellettünk szól.
2014. ápr. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy olyan hogy lelki áldozás eleve nem létezik. Jobban mondva bemész bármelyik önkéntes szervezethez és ott megtapasztalhatod. Nem pedig a táplálékban.

Ha valaki megbánta a bűnét, akkor már csak egy dolgot tehet.

Megpróbálja jóvátenni.

Persze el lehet mondani egy papnak, ha valakinek jót tesz ez. De piszkálni a másikat ha nem megy a paphoz, nem valami szép dolog.

Erre lehet mondani, hogy ne kötelező katolikusnak lenni.

Én is ezt mondom.

Amúgy meg ne veszekedjetek, mert forogni fogok :D

2014. ápr. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"20-21 open Mondjuk elég viccesnek tartom azt is, hogy én, mint nem vallásos ember jobban ismerem a bibliádat"


Csak azt hiszed, hogy jobban ismered, kedves open. Egy szentiratot nem érthet meg egy nem hívő - mert a szentirat nem irodalom, történelem, hanem a hithez bensőségesen kapcsolódó irat, ezért "szent". (vedd a maja-kicse indiánok szentkönyvét- a PopolVuh-ot és ott jobban rálátsz erre, amit írok.

Egyébként meg NEM EZ A KÉRDÉS és ezért ezek "mi jobban tudjuk" (ateisták), "ne legyél katolikus" (protestánsok, JT-k és egyéb szekták) szerencsétlen térítései mind off-ok itt. A kérdést a katolikus dogmatikát ismerők és gyakorlók válaszol(hat)ják meg helyesen.

2014. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 openyoureye ***** válasza:

23-nak:


"Csak azt hiszed, hogy jobban ismered, kedves open. Egy szentiratot nem érthet meg egy nem hívő - mert a szentirat nem irodalom, történelem, hanem a hithez bensőségesen kapcsolódó irat, ezért "szent"."


- Nem felvágásból írtam, de szerinted honnan szedem a kérdéseimet amiket itt teszek közzé a valláskritikában, az ujjamból szopom ki? Másrészt mi az hogy nem értheti meg mindenki a szent iratot. Akkor máris borul az egész kártyavár, mert kinek íródott a könyv? Csak a hívő embereknek? Akkor hogy lesz nem hívőből hívő ember, ha még ezt sem értheti meg? Ez olyan mintha meg kellene tanulnod kína történelmét, hogy doktori címet szerezz, de az összes könyv kínaiul van te pedig nem ismered a nyelvet. Hogy lesznek így követői a vallásodnak, ha csak azok érthetik meg akik már eleve hisznek? Egy egy bődületes nagy ellentmondás.



"Egyébként meg NEM EZ A KÉRDÉS és ezért ezek "mi jobban tudjuk" (ateisták), "ne legyél katolikus" (protestánsok, JT-k és egyéb szekták) szerencsétlen térítései mind off-ok itt. "


- Honnan veszed, hogy ateista vagyok? Ilyet sosem állítottam.


"Egyébként meg NEM EZ A KÉRDÉS....A kérdést a katolikus dogmatikát ismerők és gyakorlók válaszol(hat)ják meg helyesen."


- Helyes, nem helyes. Ezek csak szavak. Míg egyik szemszögből a leírt válasz helyes, addig a másikból nem az. De legyen igazad. Válaszoljanak a dogma hívő emberek. Nekem 8.

2014. ápr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A szentmise, az a bűn.
2020. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!