Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztatok már azokkal a...

Találkoztatok már azokkal a koreai hittérítőkkel, akik valami Anyaistenben hisznek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt becsengetett hozzám két nagyon kedves koreai hölgy. Először azt hittem,Jehova tanúi,de nem. Valami egészen más. Pontosan nem tudom,miféle valláshoz tartoznak,de folyamatosan arról beszéltek (már amennyit értettem /igazán törték a magyart/),hogy ők Anyaistenben hisznek. Mert a Bibliában is benne van,hogy Anyaisten létezik. Elémdugtak egy táblagépet,levetítettek róla egy kisfilmet,ami arról szól,hogy a természetben mindennek van anyja. Pl a madaraknak,meg stb... Aztán kérdezték,mi a véleményem. Azonban a válaszomat szerintem nem teljesen értették,(megfelelő magyartudás híján). Meghívtak magukhoz,a templomukba. Adtak egy szórólapot,amin rajta van a cím,meg egy leírás erről az egész Anyaistenes dologról.

Nem totál furcsa ez,hogy a "keresztény Európában" koreiak a Bibliára hivatkozva Anyaistenhez térítenek????? Vagy jobb,ha már semmin nem lepődök meg? :)


2014. ápr. 15. 15:40
 1/6 anonim válasza:
Nem kell meglepődni,hozzánk egy szép nyári napon becsengettek és a Fiúisten tempolmat leresték,azzal a szándékkal,h imátkozni jöttek,miután látták h rossz helyre jöttek és a kezünkbe nyomtak vmi baromságot és viszlát!:))))
2014. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Gondolom ők voltak, bár én még nem találkoztam velük de amit olvastam eddig róluk nos.. érdekes. Keleti kultúra és kereszténység keveredése.

Kíváncsi vagyok mikor kezdődnek rendszeres igehirdetések részükről is itthon. :P

2014. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Óvakodjatok tőle, mert ez egy veszélyes szekta, az Egyesítő Egyház. A vezetője egy Moon nevű koreai, akik tömeg esküvőket rendeznek. Minden szemetet beengednek Mo-ra.
2014. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 acelsziv ***** válasza:
Igen. Ezekkel a tömeg esküvőkkel valóban nagyon veszélyes lehet :D
2014. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nagyelen5 válasza:
Én épp most találkoztam velük. Gondoltam meghallgatom őket, annyira akarták mondani. Csakhogy én elkezdtem volna reflektálni a mondanivalójukra... Amit nem hagytak végigmondani. Jól felhúztam magam rajta... Hogy akarnak téríteni, ha a másikat meg sem hallgatják? (Én meg így nem tudtam hitvitázni :( :D)
2018. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nagyelen5 válasza:
100%

2. Válaszoló

Szerintem nem ők azok

A béke egyháznál nem írnak anyaistenről

2018. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!