Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utáljátok az arabokat?...

Miért utáljátok az arabokat? Találkoztatok már eggyel is? Beszéltetek már akár egy arabbal is, vagy csak a média által belétek sulykolt sztereotípiákat visszhangozzátok?

Figyelt kérdés
Nekem vannak barátaim akik arabok, némelyik itt nőtt fel, van aki csak pár éve költözött ide, mind egytől egyig normális. Nincsen 4 feleségük, és apuka sehol sem veri őket. Mégis minden nap szembesülök azzal, hogy "nehogy barátkozz vele, el fog adni 3 tevéért". Miért ilyen utálkozóak a magyarok?? És most tekintsünk el az olyan sztoriktól, amik úgy kezdődnek : az egyik barátnőm kiment és ott ez meg az történt. Mert az ilyen mások által előadott mesékbe nem tudok hinni, amolyan városi legenda szaguk van!Nem kell őket isteníti, csak anélkül velük élni, hogy minden második szavunk az legyen hogy terrorista meg hogy hárem.
2012. ápr. 19. 20:32
1 2
 1/20 LinuxPower válasza:
34%

Nem t'om, de pl. nekem semmi bajom nincs velük.

Engem inkább a romák zavarnak.

2012. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Ki utálja őket? Én például nem. Előfordulhatnának KONKRÉT arab személyek, akiket esetleg utálhatnék - és mások, akiket sokra tarthatnék, kedvelhetnék..azonban egyetlen arabot sem ismerek. Általánosítani meg - na, azt utálok.
2012. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Nincs problémám az arab emberekkel, én is ismerek néhányat és jófejek. Senkit nem gyanúsítok azzal, hogy terrorista, amíg meg nem győz az ellenkezőjéről.


A muzulmán vallásról megvan a magánvéleményem, de azzal sincs gond egészen addig, amíg nem akarja erővel megváltoztatni a befogadó társadalmat. Nyugat-Európában e téren sajnos sok a rossz tapasztalat, talán ez ragad át a magyar társadalomra is valamennyire, holott nálunk tulajdonképpen jelenleg nem létezik a "muzulmánkérdés".

2012. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is volt 2 arab osztálytársam, nem voltunk barátok így nem tudom otthon mi volt náluk, de normálisnak tűntek. Most meg Londonban lakom egy ideje, itt tele van minden arabbal, bár arab barátom itt sincs, de ezek is normálisnak tűnnek.
2012. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Szia, én majdnem egy évig éltem Izraelben, Egyiptomot hátizsákkal bejártam, az unokatesóm itt Magyarországon (fél)arab lányt vett el.

Nekem inkább az iszlámmal van bajom, illetve egyes szokásaikkal nem tudok mit kezdeni pl a bazárokban a viselkedésük, hogy semminek sincs normális ára(értsd: kiírva)hanem alkudni kell, és személyeskednek és ha nő vagy akkor árgus szemekkel bámulnak és mindenért pénzt kell adni, ha útba igazítanak, akkor is....néhány hét Egyiptomban és alig vártuk , hogy Izraelben lehessünk ismét, ahol katonákkal dolgoztam, de soha senki nem nézett rám olyan tapogató nézéssel amitől a hideg rázott....de ízlések és pofonok különbözőek.

2012. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Soroljam?

- Szaúd-Arábia olajsejkjei finanszírozzák a terrorizmust, még itt a Balkánon is (Szandzsák, nem tudom kinek mit mond);

- Szaúd-Arábiában nem lehet keresztény templomot építeni, ellenben ők finanszíroznak minden nyugati mecsetépítést és (szélsőséges) ideológia terjesztését;

- A nőket elnyomják (sok helyütt, de azért nem mindenhol);

- Azon lányaikat, akik nem muszlimhoz mennek, akár meg is ölik (becsületgyilkosságok);

- A kitérőket is megölik (igen, a 21. században);

- Gátolják a szólás- és véleményszabadságot, illetve az őket ért vádakra terrorral válaszolnak (lásd. Mohamed-karikatúrák, Theo van Gogh meggyilkolása);

- Elmaradottak, mert nyugati ármánynak vélik a tudományt;

- És a többi.


Volt egy magyar (tősgyökeres) muszlim ismerősöm, egyszer feljött, hogy, ha ők lennének többségben, akkor halállal büntetnék a vallásukat szidalmazókat. Még a nem muszlimokat is.

Egyszerűen ez a vallás teljesen átmosta ezeknek az embereknek az agyát, úgy viselkednek tőle, mint az állatok, igen, nem emberek, hanem mint az állatok! Ha egyszer is meghallják, hogy valami negatív kontextusban esik szó a vallásukról, akkor meg is ölnek, olyankor semmi nem számít, agy elborul és "Allah, allah, allah", mint ha lekapcsolnád a "gépet". Undorító!

2012. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó válaszoló írta meg az igazságot.

Nem sokat tudsz ezek szerint róluk. Ha idejönnek az arabok Magyarországra, természetes, hogy át kell venniük ezt a kultúrát, ha azt akarják, hogy elfogadják őket.

A valóságban pedig ilyenek:


[link]


Itt egy arab hercegnő könyvéből olvashatsz részleteket, aki szembe mert szállni az arab férfiakkal a nők védelmében:


[link]

2012. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is van iraki barátom. Nagyon jó fej és sokkal nyitottabb,liberálisabb, mint nagyon sok európai.
2012. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Nem mindenki utálja az arabokat, de sokan igen.

Jómagam egyenként ítélem meg az embereket, és nem az alapján, hogy milyenv allású, melyik néphez tartozik az illető, hanem hogyan viselkedik.

Ha már a Mohamedről készült karikatúrát említettétek, én kíváncsiságból megkérdeztem egy buddhista barátomat, ha meglátná valahol, hogy mondjuk Buddháról csinálnának gúnyrajzot/karikatúrát. Azt mondta a barátom, hogy azt gondolná, hogy aki ezt csinálta, az az ember egy szar alak, de egyébként nem csinálna semmit, nem ölne meg senkit, hanem ha falra rajzolták a Buddha-karikatúrát, akkor festékkel leszórná, hogy eltűnjön onnan.

Nekem is az a vleményem, hogy gusztustalan dolog bármelyik vallás alapítójáról karikatúrát csinálni, mert ezzel az adott vallást gúnyolják ki, de erre nem a gyilkosság a megoldás.

Ha az emberek hülyeséget csinálnak, meg kell tanítani őket arra, hogy ezt ne tegyék, pl. le lehetne vetíteni egy riportműsort a televízióban, amelynek az lenne a témája, hogy miért ne gúnyoljuk ki egymás vallását.

Ilyesmikkel kellene foglalkozni a sok szar show-műsor helyett

Üdv: Napirai

2012. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!