Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jövő hét vasárnap lesz a...

Jövő hét vasárnap lesz a keresztelőm és bérmálkozásom, amit már nagyon-nagyon várok. Más is várta ezt ennyire? Hogyan éltétek meg? Rajta is maradtatok a Keskeny Úton?

Figyelt kérdés

Felnőttként döntöttem el, hogy megkeresztelkedek és bérmálkozom. Akiket kereszt- és bérmaszülőknek választottam, nagyszerű emberek.


Alig várom, hogy a keresztség felvételével és bérmálkozással Isten színe előtt is létrejöjjön ez a kapcsolat is.


2014. ápr. 17. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem római katolikusokhoz szól!
2014. ápr. 17. 19:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok, kedves "testvérem" :)

És Isten áldását, sok szeretetet és bölcsességet kívánok neked!

Én valójában az elsőáldozásomkor voltam nagyon boldog.

A keresztelésemre nem emlékszem, mert pici voltam.

Viszont egyébként is úgy gondolom, hogy felnőttként ez nagyobb döntés.

Bérmálkozni már teljesen semleges volt számomra. Sőt örültem, ha egyáltalán fel tudtam/bírtam rá készülni. Sajnos addig már meghalt bennem valami. Hamarosan viszont periódus váltás következik. Remélhetőleg pozitív irányba.


Isten áldjon meg még egyszer és boldog húsvétot. (jó idő pontot változtattál).

Jézus győzött a halál felett, te pedig követed őt benne.

2014. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat és a jókívánságodat!


Felnőtt esetében a három bevezető szentséget egyszerre szolgáltatják majd ki. Így mindegyikre tudok majd emlékezni.


A felkészülési időszak is nagyon-nagyon szép.

Utólag hálás vagyok, hogy felnőttként élhetem ezt át, tudatosan választva a Keskeny Utat az első lépéstől (Keresztelkedés). :)


Áldott húsvéti ünnepet kívánok én is Neked! :)

2014. ápr. 17. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én a "Széles Úton" jártam egy ideig de Jézus megkeresett, mint Jó Pásztor. Kívánok Neked Minden Szépet és Jót az életben!
2015. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is a legjobbakat kívánom Neked, Istentől áldott Életet. :)
2015. máj. 8. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!