Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység előbb-utóbb...

A kereszténység előbb-utóbb teljesen el fog tűnni az európai hétköznapokból?

Figyelt kérdés

A magyarországi népszámlálásokat nézegettem, konkrétan a 2001-est és a 2011-est.

2001-ben még a lakosság 73,5%-a vallotta azt, hogy valamely keresztény egyházhoz tartozik (51,9% római katolicizmus, 15,9% kálvinizmus), azonban 2011-ben mindössze 52,9% (37,1% római katolicizmus, 11,6% kálvinizmus).


2001-ben 14,5% válaszolta azt, hogy nincs vallása, míg 2011-ben 16,7%.

2001-ben 10,8% nem válaszolt a vallással kapcsolatos kérdésekre, míg 2011-ben már 27,2%. Feltehetőleg ők sem kötődnek egyik keresztény felekezethez.


A legtöbb európai országban hasonló tendencia figyelhető meg. Mit gondoltok, mi lesz ennek a kimenetele?


2014. ápr. 17. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a kereszténység valaha megszűnne, azért fogok imádkozni, hogy ateizmus legyen. De szerintem ez kevés adat.
2014. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 megfelelő ***** válasza:
71%
Eddig sem volt kereszténység itt, csak névlegesen. Tisztelet a kivételnek.
2014. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Végül is van benne valami. A kis királyok elmegyógyintézete volt Európa.
2014. ápr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én csak abban az esetben nem örülnék ennek, ha azért csökkenne a keresztények száma, mert egyre több a muzulmán. Szerintem nagyon nem hiányzik Európának egy újabb ezeréves sötét középkor.
2014. ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Szia


Na igen, ez is jövendölve van a bibliában ennélfogva teljesedik Isten szava.

De nem csak Európai szinten lesz ez a kereszténységgel, hanem más földrajzi helyeken is, és a többi vallásokkal is.


a vallási megosztottságot egyszerűen befogják tiltani, mert a Teremtő sem nézi tovább, ami az Ő nevében folyik itt és ezért tisztázza a dolgot, és mindenki megfogja tudni az igazságot.


a vallási megosztottság háborút és viszályt szít Isten pedig ezért lezárja ezt az ügyet ami sokaknak nem fog tetszeni. s azért szükséges ez mert Isten van ezzel támadásnak és Vádaknak kitéve.

ezért kell ezeket helyére tenni.

2014. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Igen, csatlakozom az elöttem iróhoz.

Tényleg meg van jövendölve a Bibliában a vallások összeomlása, ami közé tartoznak a nem keresztény vallások is.


Amit megfigyeltél kedves kérdezö, igaz.


Nagy Babilon /vagyis zürzavar/ néven illeti a Biblia a vallásokat, valóban összevisszaság, zürzavar és sajnos rengeteg vér tapad hozzá.


Katy

2014. ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekesek ezek a népszámlálási adatok. Az én környezetemben több olyan ember is van, aki katolikusként vagy reformátusként nevezte meg magát népszámláláskor, miközben annyi közük van a valláshoz, hogy csecsemőként meg lettek keresztelve és életükben háromszor láttak templomot belülről. Igazából egyik sem vallásos, legalábbis nem jár templomba, nem imádkozik, nem ismeri a bibliát. Ha megkérdezem őket, azt mondják, hisznek istenben, de csak azért, mert otthon ezt látták és úgy vannak vele, hogy "illik" hinni benne, mert aki nem hisz, az "pogány", mint ahogy az is, aki nem kereszteli meg a gyerekét. Nagybátyám például mindig keresztet rajzolt a kenyérre a kés hegyével, mielőtt felvágta, de nem tudta megmondani, miért teszi.


Szerintem a vallásos emberek száma még annál is kevesebb, mint azt a felmérés mutatja.

2014. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!