Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen Bibliat vegyek?

Gabor Czivisz kérdése:

Milyen Bibliat vegyek?

Figyelt kérdés
Tiszteletem,19 éves vagyok és Floridaban élek! Eddig meg soha nem foglalkoztatott a vallás de mióta egy vallásos barátnőm van egyre többet olvasók Istenről, és a kereszténységről! Szeretném ha segítenének abban hogy milyen bibliát rendeljek Magyarországról?!

2014. ápr. 4. 02:28
 1/10 anonim válasza:
74%
Karolyi.gaspar.magyar.forditasu.bibliat
2014. ápr. 4. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
A római katolikusat.
2014. ápr. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
2014. ápr. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem képeset. Annak legalább van értelme. Egyik másikban elég szép illusztrációk vannak. Olvasni soha nem olvasgattam, de gyerekként naponta levettem a polcról a képek miatt. (Mindig saját történetet gyártottam hozzájuk.) xD
2014. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Akármilyen változat mellett döntesz, KETTŐT vegyél és a második legyen az Egyszerű Fordítás, rövidítve EFO. A hagyományos fordításúak nyelve szép, csakhogy a 21. századi ember egyre kevésbé érti.... Azonkívül kezdőknek hasznos szómagyarázatok vannak benne.

Itt beleolvashatsz, letöltheted:

[link]

Itt megrendelheted, akár képes vagy sima kivitelben is:

[link]

Innen pedig regisztrálás után mp3-ban letöltheted:

[link]

2014. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Üdvözöllek! Semmilyent!!! Mivel fiatal vagy még, inkább azt javaslom, hogy a valósággal próbálkozz ismerkedni. Születtek nagyon jó könyvek. Például: Neale Donald Walsch; Beszélgetések Istennel 1-3 rész. Valamint Tudom még ajánlani, Jane Roberts; Seth megszólal című könyvét. Ezekből megtudhatod Isten valódi természetét! A Biblia elavult válaszokat ad a valóság tekintetében. Minden jót!
2014. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
A beszélgetések Istenell c könyvel vigyázni kell. Én inkább asnak ajánlom, aki már azért valamennyire ismeri Isten (igen a biblában Isten igéje van, ezen keresztül jobban megismerheted) és szeret filozofálni. Különben az ember nagyon el tud kanyarodni a valódi Isten megismeréséről. Semmilywn más könyvből nem kehet jóban megismerni Istent, mint a Bibliából, mert abban az élő Isten szavai vannak.
2014. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
a biblia elavult??? Az élő Isten szava soha nem lesz elavult! nekem Jeromos fordítás van - katolikus, és nagyon jó! nehogy emberek által írt könyveket olvass biblia helyett!
2014. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Itt is összeugranak a hehovisták és az ateisták, csak gratulálni tudok, hogy minden kérdést szét trollkodnak.



Kérdező:

Ha a barátnőd miatt vennél Bibliát, akkor kérdezd inkább őt. Szinte biztos, hogy van elég jó közelítésű fordítása annak is, amit az ő egyháza használ.

2014. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Károli ,revideált!
2014. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!