Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor amikor Mihály arkangyal...

Akkor amikor Mihály arkangyal azt mondja Sátánnak, hogy "DORGÁLJON MEG TÉGED AZ ÚR. " (Jud.1:19) Akkor tulajdonképpen kire gondol, Istenre vagy Jézusra?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 06:07
1 2
 11/20 eric_one ***** válasza:

8-asnak


ezt írod:

"

Jézusnak a Földi neve volt ez, mielőtt a földre jött a Mihály arkangyal néven volt ismert vagy ahogy a biblia ír róla, Isten angyala kifejezéssel utal rá.


Emberek pedig nem lehetnek ark angyalok.

Pál is úgy utal Jézusra mint aki ark angyal hangjával fog jönni, Ő fogja az ítéletet végre hajtani


(1Tesszalonika 4:16) 16 mivel maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával,"


Dehogy, a Ószövetségben mint Úr angyalaként van róla szó, ami Krisztusra vonatkozik többnyire (de nem mint Jézusra) akkor angyali testben jelent meg.

1Móz 16: Az ~ találkozása Hágárral

2Móz 3: Az ~ megjelent Mózesnek a csipkebokorban

1Kir 19: Az ~ megjelent Illésnek, mikor a fenyőfa alatt aludt


és akkor nézd át ezeket az igéket is, bár a Ti tévfordítású bibliátokban nem tudom hogy szerepel... és látni fogod hogy bizony emberre is használja az ige....


Természetük:

-teremtmények

-szellemi lények (ki az Ő angyalait szelekké tesz – Zsid. 1)

-halhatatlanok (mi is hasonlók leszünk az angyalokhoz, nem halunk meg többé – Luk 20)

-Nincs nemiségük (nem fogunk házasodni, mint az angyalok – Luk 20)

-Nagy bölcsességgel rendelkeznek (tékoabeli asszony megállapítása)

-Hatalmas term. fölötti erejük van (Áldjátok az Urat ő angyalai, mind -ti hatalmas erejűek – Zsolt 103)

-Nyelvük a nyelveken szólás (1Kor 13)

-Szilárd, pozitív jelleműek, Isten akaratát teszik

(Áldjátok az Urat, minden Ő serege: Ő szolgái, akaratának teljesítői Zsolt 103)

-örülnek (pl. mikor megtér vki)

általában láthatatlanok, de megjelenhetnek (ld. Elizeusnak és szolgájának v. vendégszeretettel kapcs. Zsid 13)

-Formaváltoztatásra képesek (metaszkéma) – Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává (2Kor 11)


Megnevezésük

-Vigyázók (Vigyázó rendelkezett a hatalmas fa kivágásáról – Dán 4)

-Istenek (Zsolt 82,6)

-Ég serege, Úr csillagai (Mikeás látta a mennyei sereget – 1Kir 22)

-Isten fiai (isten fiai elmentek udvarolni az Úr elé – Jób 1)

-Hajnalcsillagok (Mikor együtt örvendeztek a hajnalcsillagok… Jób 38)

-Fejedelmek (Perzsiának fejedelme – Dán 10)


Szolgálatuk:

-imádják az Urat (Jel 5)

-Isten törvényét betartják és betartatják

-Papi szolg.-ban levő szellemi lények

-Messiás visszajövetelét készítik elő (búza és konkoly kettéválasztása – Mt13)

-Isten szentségét őrzik (Ézsa 6 – szent, szent, szent a Seregeknek Ura)

-Ítéletet gyakorolnak a kevély emberek felett (ld. Nabukodonozor Dán 4)

-Alázatosokat támogatják (Dán 6 – Dániel az oroszlánok vermében)

-Gyógyíthatnak (Bethesda tavánál)


Malach = követ (ember is), próféta, angyal

Aggelosz, on = hírnök, követ, küldönc, Isten küldötte, angyal, üzenet, hír


Követ, mint ember:

-Akkor érkezett egy követ Saulhoz… (1Sám 23,27)

-Követet küldött Jézabel Illéshez… (1Kir 19,2)

-Pap = Seregek Urának követe (Mal 2,7)

-Ígéret Keresztelő Jánosról és Jézusról (Mal 3,1)

2014. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

+ érdekes megfigyelni, hogy amikor Ézsaiás felsorolja, hogy hogyan fogják Jézust nevezni (Ézsaiás 9:6), egy darabka utalás sincs ott angyalokra vagy Mihályra, viszont Mennyei Atyára, Istenre viszont van!


Úgyhogy ennél a pontnál én kívánnám is Katy-nek, hogy csókolja meg a földet és ne itt hazudozzon.


ÉS SEHOL MÁSHOL!

2014. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Kedves tanú akkor az alábbi igét,hogy értsem?

"De Persiának fejedelme ellenem állott huszonegy napig, és ímé Mihály, EGYIKE AZ ELŐKELŐ FEJEDELMEKNEK, eljöve segítségemre, és én ott maradék a persa királyoknál;"(Dán.10:13)

EGYIKE az előkelő FEJEDELMEKNEK,vagyis nem csak egy fejedelemről van szó.

De találtam még valamit ami talán segít megérteni,hogy nem Mihály az egyedüli fejedelem mint ahogy azt nektek tanították;

"És az angyalokat is, a kik nem tartották meg FEJEDELEMSÉGÖKET, hanem elhagyták az ő lakóhelyöket, a nagy nap ítéletére örök bilincseken, sötétségben tartotta."(Júd.1:6)

Ez is csak azt bizonyítja,hogy van pár Mihályhoz hasonló fejedelem a mennyben. Vagyis nem csak egy ARK angyal van hanem többen vannak akik e címet viselik.

2014. ápr. 20. 12:10
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia


Itt Jézusról van szó még a földre jövetele előtti életében.


Ha megfigyeled a szöveg környezetet a következőket láthatod:

A Bibliában Dániel prófétai könyvéből megtudjuk, hogy ezek a világuralkodók már ősidők óta gyakorolják a hatalmukat. Dániel nagyon aggódott a zsidó társaiért, akik i. e. 537-ben visszatértek Jeruzsálembe a babiloni száműzetésből, ezért 3 héten át imádkozott értük. Egy angyal, akit Isten Dániel megnyugtatására küldött, elmondta a prófétának, hogy miért késlekedett: „a perzsa királyi birodalom fejedelme huszonegy napig szembeszállt velem” (Dániel 10:2, 13).


Ki volt ez a fejedelem? Az angyal nyilvánvalóan nem a perzsa Círusz királyról beszélt, hiszen ő kegyesen bánt Dániellel és a zsidókkal. Ezenfelül, hogy is tudna egy hús-vér ember három héten át ellenállni egy szellemteremtménynek, mikor egyetlen angyal képes volt arra, hogy 185 000 kiváló harcost elpusztítson mindössze egy éjszaka alatt? (Ézsaiás 37:36). Ez az ellenséges perzsa fejedelem csakis az Ördög egyik cinkosa, vagyis egy démon lehetett, aki hatalmat kapott a Perzsa Birodalom felett. A beszámoló szerint Isten angyala később azt mondta, hogy még egyszer harcolnia kell „Perzsia fejedelmével”, és hogy egy másik démonfejedelem, „Görögország fejedelme is jön” (Dániel 10:20).

Milyen következtetésre juthatunk ebből? Arra, hogy igenis vannak láthatatlan világuralkodók, azaz démonfejedelmek, akik a vezérük, Sátán, az Ördög irányítása alatt osztoznak a világ feletti hatalmon.


Isten angyala elmondta, hogy miközben Dánielhez tartott, hogy beszéljen vele, akadályozta őt „Persiának fejedelme”. Miután 21 napig viaskodott vele, az angyali követ csak ’Mihálynak, az előkelő fejedelmek egyikének’ a segítségével tudott továbbhaladni. Az angyal azt is elmondta, hogy újra küzdenie kell azzal az ellenséggel, és talán „Görögország fejedelmével” is (Dániel 10:13, 20). Ez még egy angyalnak sem könnyű feladat! Mégis, kik voltak Perzsia és Görögország eme fejedelmei?

Először is figyeljük meg, hogy Mihályról azt mondták, „egyike az előkelő fejedelmeknek” és „a ti fejedelmetek”. Később úgy utalnak Mihályra, mint aki „a nagy fejedelem, a ki [Dániel népe] fiaiért áll” (Dániel 10:21; 12:1). Ez azt mutatja, hogy Mihály volt az az angyal, akit Jehova megbízott, hogy vezesse az izraelitákat a pusztában (2Mózes 23:20–23; 32:34; 33:2).

Ezt a következtetést támogatja Júdás tanítványnak az a megállapítása is, hogy „Mihály arkangyal . . . az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett” (Júdás 9). Mihály hivatala, ereje és hatalma valóban „arkangyallá” tette őt; ez a szó ’főangyalt’, vagyis ’vezető angyalt’ jelent. Ez a magasztos hivatal leginkább Jézus Krisztusra, Isten Fiára illik rá földi élete előtt, illetve után (1Thessalonika 4:16; Jelenések 12:7–9).



ebből jól látható, hogy a Föld feletti uralkodását Sátán nem tartotta meg magának, hanem szét osztotta az Őt követő gonosz angyalai felett és ezek különböző földrészeken uralkodnak fejedelemként.


Katy Weaver

2014. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
János 20,28 Én Uram, és Istenem. Mindenre választ ad.
2014. ápr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

Pontosan Jézus nem Mihály hanem maga a megtestesült Isten.

Kezdetben volt az Ige az Ige Istennél volt és Isten Volt az Ige. És mint tudjuk ahogy folytatódik az Ige testé lett, azaz Jézus - Ige - Isten

2014. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 szabózoli ***** válasza:

Néhány ige a Jehova Tanúinak házi feladatúl;

"Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől SZÁRMAZTAM és jöttem; mert NEM IS MAGAMTÓL jöttem, hanem Ő KÜLDÖTT engem. MIÉRT NEM ÉRTITEK AZ ÉN BESZÉDEMET? Mert nem hallgatjátok az én szómat. TI az ÖRDÖG ATYÁTÓL valók VAGYTOK, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. MIKOR HAZUGSÁGOT SZÓL, A SAJÁTJÁBÓL SZÓL; MERT HAZUG és hazugság atyja."(Ján.8:42-44)

JÉZUS NEM MIHÁLY!

"Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él; És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?Monda néki: Igen Uram, én hiszem, hogy te vagy a Krisztus, az Istennek Fia, a ki e világra jövendő vala."(Ján.11:25-27)

Mondhat e magáról ilyent egy angyal?

Mondhatja egy angyal magáról,hogy ő a feltámadás és az élet?

Mondhat egy angyal olyasmit,hogy aki hisz őbenne soha meg nem hal!?

Kedves Tanúk ÉBRESZTŐ!!!

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő EGYSZÜLÖTT FIÁT adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."(Ján.3:16)

Kedves Tanúk mutassatok nekem egyetlen olyan igét a Bibliában(akár a tiétekből is)ahol azt írja,hogy Mihály Isten egyszülött fia.

"És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek."(Ján.9:39)

"Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága."(Ján.8:12)

Adhat e egyáltalán ekkora hatalmat Isten egy angyalnak?

Ugyan már gyerekek! :)

Azok után ami az Édenben tőrtént....kétlem.

Kellemes Húsvéti Ünnepet MINDENKINEK! :)

2014. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Higgyétek el, hogy az sem piskóta, amikor az adventisták magyarázzák egész más teóriával, hogy Jézus egyenlő Mihállyal.
2016. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 nagyszalonta válasza:

Aki keresztény, az tudja, hogy mi is a Szentháromság.

Tehát az Atya és Jézus a Szentlélekkel együtt Isten.

Egy személyben. Ez egy dogma, amin vitatkozni (vagy amit megérteni) nem lehet. Ezek után nem lehet Isten és Jézus között külömbséget tenni.

A hitet nem lehet logikával boncolgatni vagy megérteni.

Csak hinni lehet, esetleg nem. De a hithez Istennek a kegyelme kell. Mi nem vagyunk képesek azt "elöállítani".

2016. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Megmagyarázni mégsem tudják, az bezzeg nem teológiai bukfenc. A probléma ott kezdődik, hogy eszetek ágában sincs utána nézni a másik miért hisz abban amiben, marad a másik lehülyézése meg pár nektek tetsző Biblia vers amivel megmagyarázzátok magatoknak a dolgokat az totál mindegy, hogy ettől ellentmondásos lesz a Biblia.

További kellemes gyalázkodást...

2018. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!