Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményük a katolikusokn...

Mi a véleményük a katolikusoknak a judeo-keresztény elnevezésről? Én magam is katolikus vagyok, de amikor a neten utána akartam nézni csak összeesküvés-elméleteket találtam.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 06:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ezt az elnevezést kik használják? És kire?
2014. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Legtöbb esetben újpogány neonácik, vagy sátánista (Jos-os) neonácik használják, hogy leírják a szerintük alsóbbrendű, elnyomó zsidó faj és az általuk a világ leigázására kitalált keresztény vallást, kultúrkört.
2014. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Gúnyos, negatív kontextusban szoktam találkozni ezzel a kifejezéssel.

Én keresztény vagyok, engem ne hívjanak így, mert a kereszténység nem egyenlő a zsidó vallással, nagyon nem...

2014. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

"a kereszténység nem egyenlő a zsidó vallással, nagyon nem"


A kereszténység alapja a zsidó vallás. Jézus maga is zsidó volt. A keresztények és a zsidók ugyanabban az Istennek nevezett entitásban hisznek.

2014. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Utolsó!

A kereszténység alapja Jézus tanítása,amit a zsidók nem fogadnak el, és Jézust sem fogadják el megváltójuknak. Egy Istenben hiszünk, mi is elfogadjuk az Òszövetséget a kinyilatkoztatàs részeként, de Jézusban Isten új szövetséget kötött az emberekkel.

2014. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

#5

Vagyis amit írtam igaz. A zsidó vallás a keresztény vallás alapja.

2014. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kulturális műsorokban szoktam hallani emlegetni, ott a zsidó-keresztény kultúrkör alatt a zsidó és a keresztény kultúrkör együttesét értik alatta.

Vallási értelemben a két vallást a Tízparancsolat azonossága alapján kapcsolják össze a kifejezéssel az 50-es évek óta:

[link]

2014. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akik zsidókeresztényeznek, azok

1. ateisták

2. gnosztikusok

3. magukat következetesen kereszténynek valló szekták

4. egyéb szekták...

2014. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es: a kereszténység alapja nem a zsidó vallás.
2014. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!