Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet a magyar ősvallásról...

Hol lehet a magyar ősvallásról szakszerűen olvasni? Mert én eddig sajnos csak flúgos, olykor egymásnak ellentmondó összeesküvés-elméletekkel teli honlapokat találtam csak a témában.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 17. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert csak ilyen van. Az ősvallás mivoltára csakis régészeti maradványokból, nyelvi hagyományokból és a népmesékből lehet következtetni, ami nem sok, és csak óvatos ( csak óvatosan párhumzaot vonva más, ismertebb ősvallásokkal), a legkevésbé sem izgalmas állításokat lehet tenni. Az igazán izgalams állításokat csak önkényes spekuláció árán lehet tenni.
2014. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ennek alapvetően két oka van. Az egyik, hogy régebben vagy nem gondolkodtál még ennyire kritikusan az ilyen cikkekkel kapcsolatban, vagy manapság ma divat sok baromságokkal felhívni magunkra a figyelmet és megpróbálni tudományosként eladni ezeket.
2014. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azért mégis tudtok hasznos honlapot, vagy könyvet mondani. Sajnos eddig csak Kálmány Lajost ismerem, aki nem írt olyan elvont fantazmagóriákat, mint ami manapság divatos.
2014. ápr. 17. 20:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:


[link]

2014. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. :)

Tudsz még többet mondani?

2014. ápr. 17. 21:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert ezt már elolvastad?
2014. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még csak átnéztem. De mint mondtam teljesen tapasztalatlan a vagyok ebben a témában. Egyetlen egy írót találtam eddig, aki hasznos.
2014. ápr. 17. 21:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Na és még néhány Diószegi könyvet olvastam régebben. De ő már sajnos régen kutatott. Kálmány persze még régebben. Frissebb, de megbízható írókat nem találtam.
2014. ápr. 17. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Szántai Lajos, Pap Gábor, Molnár V József könyveit ajánlom. Vagy nézz youtube-on tőlük előadásokat.
2014. júl. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szántai csaló és nem normális. Éppen ő az, aki kizárja a szakszerűséget. A másik kettőt nem ismerem.
2014. júl. 23. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!