Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Sátán CSAK egy angyal...

Ha a Sátán CSAK egy angyal volt, aki fellázadt Isten ellen, akkor hogy lehetett akkora hatalma, hogy a kígyó által felülírja Isten számításait?

Figyelt kérdés

Tehát ha ő csak egy bukott angyal, akit az elején Isten teremtett, csak fellázadt ellene, akkor hogyan lehetett olyan nagy hatalma, hogy bűnre csábítsa Ádámot és Évát? Hogy-hogy beleszólt Isten "dolgába", miért volt ekkora hatalma?

Nagyon érdekelnének a vallásosak válaszai.



2014. ápr. 20. 17:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az egész sátán sztori azért kell, hogy legyen mivel magyarázni a rosszat, hogy az miért van, ezzel védve a jóságos istent.
2014. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező.


Mivel Istennek szeretnék tetszeni nem embereknek,ezért a lepontozás benne van a pakliban. :)


Furcsa is volna, ha mindenkinek minden tetszene ebben a világban. akkor a próféciák nem teljesülnének.

Persze nem is szárt válaszolok, hogy embereknek tetszek, hanem mert feltettek egy kérdést, és a bibliából a leg jobb tudásom szerint adok választ, amit el lehet fogadni vagy nem.

De köszönöm az érdem a Teremtőé, nem az enyém.


Katy Weaver

2014. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%

Tisztelt Kérdező!

Sátán SOHA nem volt isten angyala!!! Soha!!

Sokan, szerintem többek között te is, sajnos egyáltalán nem ismeritek Őt...

2014. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nem tudom hogy állsz a kutyákkal, de képzeld el, hogy nagyon szeretnél egyet! Tudod, hogy rengeteg bajt fog csinálni. Persze vehetnél csak simán egy plüsskutyát is akivel nincs gond, nem harap, nem pisil be...stb. Ha végiggondolod, hogy miért jobb egy igazi kutya, kb el fogsz jutni odáig, hogy miért volt jobb istennek (ha feltételezed, hogy létezik) szabad akarattal rendelkező embereket teremteni, akik ugyanúgy rosszalkodnak mint a kiskutyák, (amin szerintem Isten is általában tök jól szórakozhat). Így hogy szabadok vagyunk, bűnt követünk el és állandóan bűnre csábítjuk egymást is. Ha valaki rávesz egy 13 éves kislányt, hogy adja neki a szüzességét, akkor nem az jut eszedbe róla, hogy "úristen, hogy lehet ekkora hatalma, hogy bűnre csábította, meg hogy Isten bezzeg ezzel nem számolt". Az angyalok is szabadok, ők is hibázhatnak (ha feltételezed, hogy léteznek) és bűnre csábíthatnak. Ez teljesen ugyan az szerintem.
2014. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!