Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért nem tartják...

Jehova tanúi miért nem tartják magukat vallásnak?

Figyelt kérdés
Idegesít, amikor a vallások ellen áskálódnak és észre sem veszik, hogy maguk alatt ássák a lyukat.

2014. ápr. 20. 18:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Katy elnézést kerek,hogy az imént kisbetűvel írtam a neved,nem volt szándékos.:)

Igen igazad van fogalmazd meg kérlek nekünk,hogy mit jelent a szekta,és mit jelent a vallás.

Rádbízom... :)

Jó lenne végre pontot tenni ennek a kérdésnek a végére.

Komolyan kíváncsi vagyok a véleményedre,hogy te hová sorolnád hovatartozásotokat.

Előre is köszönöm! :)

2014. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

..jó kedves kérdezö, de éppen készülök kikapcsolni a PC-t, majd utána nézek, és leírom mit találtam.


Tudod én ezzel a témával nem nagyon foglalkozok. Fontos számomra a hit, a meggyözödés, de személyes tanulmányozásra késztet a kérdésed :) ami egyébként jó dolog


Katy

2014. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

...már valamit találtam is, de most meg megyünk el itthonról...


Katy

2014. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

A párom már veri az indulót :)

gyorsan ezt találtam a neten vallás [link]


szekta [link]


Szia Katy

2014. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Jogilag a Tanukat Magyar országon a Magyar országi Jehova Tanúi egyház megnevezéssel tartják.


A szekta szó azt jelenti, hogy Jézus tanításától eltért felekezet, és más vallásból kiszakadt "vallás"

Mi nem szakadtunk ki sehonnan, és Jézus tanítását is igyekszünk maradéktalanul élni, illetve betartani.


A másik válaszlónak akik a megvallásról írt:


Igen megvalljuk a hitünket, azt hogy miben hiszünk, de igazából mit ér a szó, a megvallás, ha nem éljük azt.

Jézus bemutatta mit jelent kereszténynek lenni, és ezért nem "vallást" hozott létre, hanem az eredeti imádatot, illetve keresztény életet mutatta be hogyan kell élni azt, hogy Isten elfogadja.


Mert azt nagyon jól tudta Jézus, hogy sokan fognak az Ő nevében ördögöket űzni, meg hatalmas dolgokat tenni, és azt is elismerte, hogy Úrnak ismerik el Jézust, mert Uramnak szólítják, és ezt nem tagadta mert írva van, De ezeket nem fogadja el, mert nem ez az Atyjának az akarata


(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Jézus megadta és elmondta mi a tanítványainak a követőinek a feladata, azt kell tenni, nem más "kibúvó" cselekedeteket saját egyéni elgondolás szerint.

ezért megosztottak a vallások és nincs is egyetértés azokban, és ettől vannak a békétlenségek és a háborúk.


Katy Weaver

2014. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!