Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknál, ha úgy tartják...

Katolikusoknál, ha úgy tartják, hogy az ember lelkét halála után egyébként is megítélik, akkor miért van szükség az utolsó ítéletre? És miért kell feltámadás, ha szerintük az ember lelke halála után is tudatánál van?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Megértenéd, ha nem vennél mindent szó szerint. Ja, és akarnád is érteni.
2014. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 titak ***** válasza:
82%
Aha, már megint a "nem kell szószerint venni" duma. Ideje lenne már egy útmutatót írni a keresztény valláshoz, hogy mikor mit kell/lehet szószerint venni (és fordítva).
2014. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
"titak"! Kéne egy kis teológiát tanulni, de legalábbis tanulmányozni és akkor megértenéd, mit hogy és miért kell értelmezni.Te a közmondásokat is szó szerint veszed? Pl.: "Addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik."
2014. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


az előttem szólók írtak dolgokat, de csak részben értek egyet.

Sokszor leírtuk, hogy a halál bekövetkeztekor az embert felmentik a bűne alól.

(Róma 6:7) 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.

Ugyan is az írásokban Isten megmondta mi a bűnért az ítélet, vagy a fizetség:

(Róma 6:23) 23 Mert a bűn zsoldja a halál,. . .


Vagy is aki meghalt az kifizette az árát a tettének Isten eredeti ítélete szerint. A feltámadáskor pedig amit ott fog tenni az ezer év alatt, az ezer év végén derül fény, hogy méltó e hogy örökké éljen vagy sem, mert akkor lesz az utolsó alkalom, hogy Sátánt elengedi.

Lélek halhatatlanság pedig nincs.


Hogy a vallások miért tanítják ezt az Ő dolguk, de ezzel nem csak félre vezetik az embereket,

Plusz Jézus is meghalt az emberekért, így aki meghalt az kétszeresen is Jogosult az újra kezdésre.

S az ott folytatott élete alapján lesz megítélve, nem a múltbeli hibáiért.


Penu

2014. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves Penu!


A teológiád több ponton is hibázik!

Először is nézzük meg az általad említett Rómabeliekhez írt idézetet.

7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.

8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,

10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

11. Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.


Tehát Pál arról beszélne itt, hogy aki meghal egyszer, az felszabadult a bűneiből? Pál arról beszélt, hogy aki meghal Krisztussal, az szabadul fel a bűnei alól Krisztus által.

Másodsorban van egy nagyon nagy bibi is az eszmefuttatásodban.

Tehát ha megerőszakolom egy komplett családot, megölök mindenkit, és lopok, csalok, mindezt keresztényként, akkor jogosan várom a feltámadást, hiszen a halálommal kifizetem a bűneimet, és Krisztus előtt jogosan kérem az örök élet lehetőségét, hivatkozva az általad említett idézetre.

Nem, ez a teória csak akkor állja meg a helyét, ha kiragadunk egyetlen sort a levélből, és beleillesszük az amúgy is hamis, több részben feltámadók kétkasztos rendszerébe.

2014. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló.


Nincs itt semmilyen bibi.

A Teremtő Isten a bűnért az édenkertben is a halált nevezte meg büntetésnek.

Ami pedig a keresztényként elkövetett bűnöket illeti erre pedig itt van az ítélet:


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás és tüzes féltékenység, amely meg fogja emészteni az ellenszegülőket.


akik feltámadnak Jézus ezeréves uralma alatt, azoknak be kell lépniük az ellenképi menedékvárosba, s ott kell maradniuk a főpap haláláig? Nem, mivel halálukkal már lefizették a bűnösségükért járó büntetést (Róma 6:7; Zsidók 9:27). A Főpap mindamellett segíteni fog nekik, hogy elérjék a tökéletességet. Ha sikeresen kiállják a Millennium utáni végső próbát, akkor Isten őket is igazságosnak fogja nyilvánítani, s biztosítékot kapnak egy földi örök életre. Az Isten követelményeihez való alkalmazkodás elmulasztása természetesen elmarasztaló ítéletet és pusztulást hoz majd minden olyan emberre, aki nem állja ki a végső próbát mint feddhetetlenségét megőrző személy.


egyébként pedig A 7.-es vers utáni rész amit beírtál, nem a földi reménységűekre vonatkozik. Hiszen Ők halnak meg Krisztussal. Vagy is a halálukig hűségeseknek kell úgy lenniük, mint Jézusnak, mert csak akkor kaphatják meg a végső elpecsételést,

Ha halála előtt valaki feladja, akkor nem lehet Krisztus Papja és királytársa a földön lakozóknak.

2014. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Javítás:

"...a földön lakozókon."

2014. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én Bibliámban az áll, hogy halál után a lélek azonnal Istenhez tér vissza és az ítélet azonnali. Feltámadáskor az akkor élő igazak elragadtatnak, majd jön a haddelhad, megtérni még akkor is van lehetőség, de a legvégén minfenki tudni fogja miért kerül az örök tűzre, ahová a pokol és a halál is kerül és ez benne a félelmetes, hogyha nem lesz többé halál, akkor az örök tűzről már nincs menekvés. Az, hogy másnak a prófétája vagy a szervezete mást hazudik, az már az ő saruk.
2014. jan. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szükség van a feltámadásra, mivel az ember lelke a halál után nincs tudatában, mivel a halálkor szétválik a tudat és a lélek. Feltámadáskor egyesül a kettő újra.

Utolsó ítéletnek Krisztus második eljövetelét szoktuk hívni, de azért nevezik mégis ítéletnek, mert már régebben is a Szentírásban Jézus szavai alapján feltételezhetjük, hogy ekkor lesz még ember a földön. Ôket ekkor ìtèlik meg.

2014. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 titak ***** válasza:

#3

""titak"! Kéne egy kis teológiát tanulni, de legalábbis tanulmányozni és akkor megértenéd, mit hogy és miért kell értelmezni."


>> tanultam!!!


És ezt Ön szerint hogyan kell értelmezni?:


Máté.5.17-19

-Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

-....

-Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; ...


Ez az egyik legfőbb ige az Újszövetségben, enek ellenére egyetlen egy keresztény sem végzi el a "szövetség kötés" műveletét, magyarul a körülmetélést.

"Ez pedig az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánnad való magod között: minden férfi körülmetéltessék nálatok." (I.Moz.17.10)

2014. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!