Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék iszlám vallású...

Szeretnék iszlám vallású lenni, de nem tudom ezt hogy kéne elintézni, illetve hol. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Pogány vagyok, 18 éves és nagyon nagyon tetszik az iszlám vallás. Azon gondolkodtam, hogy fel kéne vennem ezt a vallást, csak nem tudom hol tehetem meg ezt Magyarországon és hogy milyen feltételei vannak.

2014. ápr. 20. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Le kell tenned az iszlám hitvallást, és máris muszlim vagy. Nem tudom, hány tanú kell hozzá, úgyhogy kérdezd meg egy mecsetben!
2014. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Monda Jézus én vagyok az Út az Igazság és az Élet senki sem mehet az átyához hanem csak is én általam.
2014. ápr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Ne akarj iszlám vallású lenni, ha életet szeretnél, vagy hogy ha még valamit is jelent neked az életed.


Látogasd meg ezt az oldalt:

[link]


És nézd meg ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=MbfOLh2yZus


És értékeld át újra az életed.

2014. ápr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már a kérdezőt!18,szerintem már dönthet afelől hogy milyen világnézetet fog vallani.Ráadásul írja hogy tetszik neki,ami előzőleges utánanézésre ad következtetést.


És utolsó:sajnos a kérdező már befejezte minimum 4-5 éve az általános iskolát.Szóval már nem tudod bemesélni neki a pszeudotudományos szennyedet.

2014. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja és kérdező:


Így most gyorsan ezt linket találtam,szerintem rajtad van minden fontosabb elérhetőség,tehát már csak rajtad áll:


[link]

2014. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha van mecset a városodban, akkor ott segítenek. Az egész annyi lesz, hogy megkérdezik, miért akarod felvenni a vallást, és hogy komolyan gondolod-e, illetve, hogy szabad akaratodból teszed-e. Utána el kell mondanod a tanúságtételt arabul (ez így hangzik: ashadu an la ilaha illallah, wa ashadu anna muhammadan rasululullah), majd magyarul (Tanúsítom, hogy nincs más isten, csak Allah, és tanúsítom, hogy Mohamed az ő prófétája). Ha nincs mecset a közeledben, akkor magad is kimondhatod egyedül, bár vannak, akik szerint két férfi tanúnak ott kell lennie egy új muszlim tanúságtételén. Ez amolyan "hivatalosabb" forma, de nem kötelező, mivel a tanúságtételt Istennek mondod ki, nem embereknek. Írj privátot, ha tudok segíteni, muszlim vagyok és 18 éves.
2014. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Ki kell mondanod a tanúságtételt (Nincs más Isten, csak Allah, és Mohammed az ő prófétája.) Innentől kezdve számítasz muszlimnak, de ha elhanyagolod a kötelességeidet (napi öt ima, ramadánban való böjtölés) az olyan, mintha az egészet leromboltad volna.
2014. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És akkor gondolom az imát is arabul kell mondani. Az hogy hangzik arabul, illetve magyarul?
2014. ápr. 22. 15:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Itt van egy videó, ami mind az öt ima helyes elvégzését bemutatja: https://www.youtube.com/watch?v=W9kTd7q1zjE
2014. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na várjál...:D Ezt az imásat nem értem. Öt ima? Mármint az iszlámon belüli irányzatoknak van különféle imája, vagy ez a napi 5 ima helyes elvégzése?
2014. ápr. 23. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!