Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért nem ismerik...

Jehova tanúi miért nem ismerik el, hogy a Szent Lélek egy személy, és része a Szentháromságnak (Atya+Fiú+Szent Lélek =Isten)?

Figyelt kérdés

A Bibliában arról olvashatunk, hogy aki az Atyától tanult az Jézushoz megy, azután pedig a Szent Lélek veszi át a tanítás szerepét:


II Péter 1:21

...sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.


Zsoltárok 25

8 Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

9 Igazságban járatja az alázatosokat, és az ő útjára tanítja meg az alázatosokat.

12 Kicsoda az, aki féli az Urat? Megmutatja annak az útat, amelyet válasszon.

14 Az Úr bizodalmas az őt félőkhöz, és szövetségével oktatja őket.


János 6:45

Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.


János 14:26

Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam néktek.



2014. ápr. 23. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Már megbocsáss, de a lélek sohasem személy, hanem egy személy része.
2014. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

A Jehova tanúi már semmit nem ismernek el.

És ha tovább folytatod a tanú "vallató" kérdéseket lehet,hogy ki leszel közösitve a gyakorikerdesek oldalról. :D

Egy barát..

2014. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

első, a Szent Lelket lehet, sőt kell, Szent Szellemnek fordítani

angolul Holy Ghost/Spirit

2014. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ja, az lemaradt, hogy a Szellem lehet személy
2014. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

(Atya+Fiú+Szent Lélek =Isten)


Ez valami képlet? Tehát az Atya egymagában nem Isten? Vagy ha igen, akkor mind a három külön külön is Isten? Ha igen, akkor Isten+Isten+Isten= 3 Isten? Vagy együtt is egy Isten meg külön is egy Isten? Nem vagyok egy csúcs matekos, de nekem itt valami nem stimmel. :)

2014. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 eric_one ***** válasza:
81%

A Szentháromság lényegében egy teológiai fogalom az egy igaz Istenre, Aki háromféle alakban, mint Atya, Fiú és Szent Szellem jelenti ki Magát (Mt 3,13–17; 28,19), noha lényegében egy, oszthatatlan és megkülönböztethetetlen (Jn 10,30; 1Tim 2,5).


A Szentháromság Isten harmadik személye a Szent Szellem (Mt 28,19; 2Kor 13,13);

minden újonnan született emberben benne lakik (Jn 14,17); meggyőz a bűn tekintetében (Jn 16,8); ihleti a Szentírást, Isten Igéjét, és szól azon keresztül (Csel 1,16; 2Pét 1,21); közbenjár Istennél a hívőkért (Róm 8,26); van akarata (1Kor 12,11), gondolata (Róm 8,27), tudása, szava (1Kor 2,10–13), szeretete (Róm 15,30). Úgy bánhatunk Vele, mint személlyel: hazudhatunk neki és kísérthetjük (Csel 5,3.4.9), ellene állhatunk (Csel 7,51), megszomoríthatjuk (Ef 4,30), káromolhatjuk (Mt 12,31). Egylényegű az Atyával és a Fiúval.


Márpedig innentől logikusnak kellene lennie, hogy ha valaki személyiségi jegyekkel rendelkezik, akkor valóságos személyként tekinthetünk rá. De még ezeket az igéket is nézd meg:


"János 16.6-

Most pedig elmegyek ahhoz, a ki küldött engem; és senki sem kérdezi tőlem közületek: Hová mégy?

Hanem, mivelhogy ezeket beszéltem néktek, a szomorúság eltöltötte a szíveteket.

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;"


Az Újszövetség=A Szent Szellem szolgálata...

Az Atyát és Jézust közvetlenül nem, csak a Szent Szellem által tudom szolgálni! Nélküle nem, mert akkor a törvényt és a betűt szolgálom vagy farizeusi módon teszem! Csakis a Szent Szellem által működhet!!!

Tehát Jézust nem láthatjuk, sőt semmilyen érzékszervünkkel nem megtapasztalható, egyedül a Szent Szellem az aki bizonyságot tesz róla, és a feltámadásáról, hiszen a Szent Szellem jelen volt. Valamint csakis ezáltal (hit által és nem látásból) lehetséges a megigazulás.


„És én kérem az Atyát és más Vigasztalót ad nektek, hogy veletek maradjon mindörökké.” (János 14, 16)


„ mindenre megtanít majd titeket.” (János 14, 26)

2014. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Atya Fiú Szentlélek. Ez a három EGY és ehhez nem matek kell hanem hit! :)

Vagy elhiszed ezt,vagy nem.

Már számtalan alkalommal ki volt tárgyalva ez a téma és még mindig ugyan ott vagyunk mint az elején.

Rájöttem,hogy aki nem akarja elfogadni az úgysem fogja,megérteni meg végkép nem.

A Biblia beszél róla, amit tudnunk kell azt tudatja velünk a többi meg mind mellébeszélés ami az emberi tudatlanságot tükrözi vissza.

A mi felfogoképességűnk korlátozott,néha még azt sem ami körülöttünk van,akkor hogyan tudnánk megérteni és felfogni Isten személyét? Sehogy...

2014. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#2 - engem már kb. 5x letiltottak erről az oldalról :D
2014. ápr. 23. 18:44
 9/20 anonim ***** válasza:

Figyi, teológiázhatunk erről, de az Atya létezhet Jézus (fiú) nélkül? Szükség volt-e a szentlélekre az Atyának a meglétéhez, vagy a fiú függ az Atyától? A három az egyben fej tor potroh elmélet csupán teológiai magyarázat. Jézus nem éltette magát egyik evangéliumban sem, az Atyát dicsőítette. Annyira mondta magát Istennek, amennyire a zsoltáros az embereket isteneknek.

A kérdező pedig még mindig matematikai képletet adott nekünk, mondván, hogy Atya+Fiú+Szentlélek=Isten. Viszont így baromság. De ha külön-külön is istenek, akkor három isten van, pedig a Biblia határozottan állítja, hogy egy Isten van. Hogyan lehetnek egyek, amikor Jézus nem magához, hanem az Atyához imádkozott? Mikor az újszövetség kijelenti, hogy egy az Isten, és egy a közbenjáró Isten és ember között a Jézus Krisztus? Hogyan lehet, hogy Jézus visszaadja hatalmát az Atyának? (Nem mondom, hogy el is vétetik, de visszaadja) Az, hogy nem foghatjuk fel, csökönyös kijelentés. Persze, ilyen magyarázatokkal nem is... Egy, de nem egy, egylényegű, de különállóak, egy akarattal, ez igen nagy titok, ami mi nem foghatunk fel... Ne már... Nekem ez nem tetszik.


Ja, és nem vagyok Tanú...

2014. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 sandor76 ***** válasza:

Azert ,mert nem igy van,a biblia ezt nem igazolja.

nem irnak le tobb szaz Biblia verset ami igazolna,mert nincs ismereted amihez tudnad kapcsolni.

Aztan csak elbeszelnenk egymas mellett.Ha rendszeresen tanulmanyoznad a Bibliat szepen minden a helyere kerulne.

2014. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!