Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok olyan videót linkelni...

Tudnátok olyan videót linkelni, ahol a Hitgyülekezetében kiátkoznak egy pártot, népcsoportot, vagy személyt?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék egy ilyen ceremóniára, hogy néz ki, és mit tartalmaz. Esetleg írhattok is ilyen eseményről, véleményetekről, akár saját tapasztalatról! Köszi!

2014. márc. 31. 22:23
1 2 3
 1/28 yuda ***** válasza:
46%

Ennyi erővel kérhetnél videót, amikor spagettiszörnyek repkednek a gyülekezetben, vagy mindenki átváltozik északi széllé és föld felett repkednek. :D

Szerintem e háromból egyikre sem fogsz videolinket kapni, éspedig gyakorlati okból. :D

Fura gondolataid vannak, de végeredményben ez jól bemutatja a személyiséged perverz oldalát.

2014. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nincs ilyen videó, mert nincs ilyen ceremónia sem. Vannak arról mendemondák, hogy bizonyos konkrét embereket megátkoztak, de ezek - ha egyáltalán igazak - vezetőségi körben, nem hogy a nyilvánosság, de még a gyülekezeti tagság kizárásával is történtek. Éppen ezért bizonyíték sincs rá, hogy valóban van ilyen, ha akarod elhiszed, ha nem, nem.
2014. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem csak mendemonda, itt van Németh Sándor tanítása az átkozódásról:


[link]


Üdv.

2014. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 openyoureye ***** válasza:
2014. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 openyoureye ***** válasza:
Bocs, félre olvastam, nem vettem figyelembe az átkozódást. Egyébként szerintetek nem vacak, hogy nem lehet a hozzászólásod szerkeszteni legalább 1 percig? :(
2014. ápr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

openyoureye

Igen, észrevettem. :)Szerintem is rossz.

Köszi azért.


Utólag aztán belegondoltam, hogy úgy tudom, hogy átfémdetektoroznak, hogy "nehogy gond legyen bent". Ezért valóban nem valószínű, hogy "a gond" kikerül a youtube-ra mondjuk...

Köszönöm az írást a leporollak.hu oldalról!

A tagadó hozzászólásokról az a vicc jutott eszembe, mikor megkérdezték az USA elnökét, hogy vannak-e titkos katonai bázisaik xy helyen. A válasz: Nincsenek. ...


Ha mégis kerül még valami, szívesen fogadom.

2014. ápr. 1. 09:51
 7/28 A kérdező kommentje:

leporollak.hu oldalról linkelt szöveghez:

Hihetetlen, mennyire látszik az a jelenség, ami miatt kritizálják az ilyen szektákat, hogy kényük kedvük szerint csavargatják a szentírási szöveget! A pór meg eszi, mert végre azt véli látni, hogy aki beszél, okosat mond (mert ismerjük be, a katolikus papok nem a legképzettebbek Biblia-ismeret terén).


Nagyon jól látszik az egyik legnagyobb probléma is, hogy elfelejtik (elfelejtetik), hogy nem szövetség 1, és szövetség 2 van, hanem Ó-szövetség (Ó, eltelt, elavult) és ÚJ-szövetség, nem egy másik, hanem AZ ÚJ szövetség (Új és örök szövetség).

Jézus pontosan ezek a beszédek miatt haragudt a zsidókra, mert akkor is, az ószövetségben is (noha vitatott történelmileg az ószövetség-exegéták is elismerik) és most, a mai nap is ilyen "törvények" szerint élnek.


A másik probléma is jól látszik, ami ehhez kapcsolódik, hogy rákenjük másra, Istenre mondjuk a bűnt! A zsidó főtanács is ezt csinálta, mikor megölették Jézust! Rákenték Pilátusra, elé vitték, hogy ő ölesse meg, mert ők nem tehetik... A naiv nép meg szippantja magába azt, ami ellen Jézus harcolt, csak mert szép köntösbe van öltöztetve, és úgy van csűrve csavarva, hogy megfeleljen a politikai törekvésnek, ami működni engedi ezeket...

Arról nem is beszélvén, hogy egyre inkább derül ki, hogy ráadásul az Ó- és Új-szövetség összeerőltetése a történelem egyik legnagyobb fából vaskarikája. Pont az ilyen gondolkodásmódok és a Jézusi tanítások közötti ellentét, összeférhetetlenségnél dugja ki a szeg a zsákból a fejét.

2014. ápr. 1. 10:20
 8/28 anonim ***** válasza:

"Ó- és Újszövetség összeerőltetése"...

Az első, aki "próbálkozott" vele, Jézus volt, ki is végezték érte. Úgy látom, nem egészen vagy tisztában azzal, amiről beszélsz.

Az Ószövetség tele van be nem teljesült próféciákkal, ha azok nem teljesednek be, akkor Jézus soha nem fog visszajönni. Úgyhogy eléggé kár lenne eldobni.

2014. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szerintem te nem vagy tisztában dolgokkal. Elégé keversz is ezt-azt.


Az Ószövetség tele van szomszédos népek hagyományaival, kezdjük ott. Persze felhígítva a zsidó "szemet szemért, fogat fogért" eszmékkel, és azzal a gondolkodásmóddal, ami ellen Jézus harcolt is folyton és aminek véget akart vetni, amiért egy új szövetséget hozott létre. Ki is nyíratták - inkompatibilitás... De hát a zsidónak te ne próbáld megmagyarázni, hogy a felebaráti szeretet előrébb visz, és fenntarthatóbb, mint a folytonos könyökölés, háborúzás... Mind a mai napig nem ismerték ezt fel. De hát ez a programjuk. És ezt nem én mondom - mielőtt megköveztek - hanem ők maguk is.


Nem is ez a nagyobb gond, hanem az, hogy egyesek annak tapsolnak, hogy ha azokat az eszméket érvényesítjük és tartjuk valódinak, ami ellen Jézus harcolt. És persze fel sem fogjuk ezt...

***

Tehát továbbra is várom a videókat kiátkozásról. Azt már megtudtuk, hogy hazugság, hogy ilyen nincs.

2014. ápr. 1. 21:58
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, én 21 év alatt egyetlen ilyen esetnek sem voltam se szem- se fültanúja, nem hallottam ilyenről és még csak erre való buzdítást vagy utalást sem tapasztaltam. Egyedül a hozzád hasonló, HGy-vel szemben erősen elfogult emberek állítanak ilyeneket, akikről lehet tudni, hogy sok abból, amit mondanak, hazugság. Tehát nincs semmi okom, hogy higgyek nekik.

Olyat viszont láttam, nem is egyszer, amikor a gyülekezettel szemben ellenséges emberekÉRT imádkoztunk, és egyáltalán nem volt átkozás-szaga. Jézus is azt tanította, hogy "Áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik titeket háborgatnak." (Luk. 6:28), én ehhez próbálom tartani magam. Általában azért szoktunk imádkozni, hogy térjenek meg ezek az emberek, nem olyasmiért, hogy pl. "dögöljenek meg".


Szoktunk imádkozni azokkal az igékkel, amelyek pl. ilyenek, hogy "perelj a velünk perlőkkel, harcolj a velünk harcolókkal" (35. Zsoltár), de ez nem átkozódás, hanem ima, és tudjuk, hogy "nem test és vér ellen van tusakodásunk, hanem fejedelemségek ellen, hatalmasságok ellen"... stb., akik szellemi lények, nem emberek. Velük szemben lehet "keményen" imádkozni, mert esküdt ellenségeink és nem képesek a megtérésre. "Legyenek olyanok, mint a polyva a szél előtt; az Úrnak angyala verdesse [őket]. Legyen útjuk sötét, csuszamlós, s az Úrnak angyala kergesse őket." De világos, hogy ezek nem emberek ellen szólnak, hanem szellemi lények, gonosz angyalok ellen.


Mi így értelmezzük ezeket, és nem akarunk egy embert sem verbálisan kicsinálni. Nekem ez a tapasztalatom. Az fekete mágia lenne, amely abszolút tiltott dolog a Bibliában.

2014. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!