Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi kérdésem nem a...

Az alábbi kérdésem nem a Jehova tanúihoz szól hanem azoknak a keresztényeknek a véleményére vagyok kíváncsi akik ismerik az Őrtorony tanait, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne.

Mi a véleményetek a Szervezet irányításával kapcsolatban? Szerintetek kitől kapják az "ihletet" a testület fejei? Lehetséges e,hogy a "fonalakat" e mai világunk ura tartja kézben?

Lehetséges e,hogy minden elferdítés amit a társulat tett az inkább az ördög műve?

Ti,hogy látjátok,vannak e olyan "nyomok"az Őrtorony tanításaiban amelyek alátámasztják az ördög jelenlétét a Szervezet vezetésében?

Lehet,hogy túl hosszúra sikeredett a kérdésem de én azt tapasztalom,hogy mindaz amit a fentiekben felsoroltam,igenis komolyan kell venni mert rengeteg ember esik áldozatul annak a szép "csomagolásnak" ami havonta millió példányokban jelenik meg világszerte és mérgezi a felkészületlen áldozatok lelkeit.

A kérdést csak azért tettem fel mert szeretném tudni ha mások is felfigyeltek(nem nevezném hazugságnak hanem inkább) ravaszságra amivel a Szervezet tör előre.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 25. 22:55
 1/5 eric_one ***** válasza:
88%
Egy oldalt ajánlanék ezügyben: www.exjt.hu
2014. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Nekem, mikor először találkoztam velük, már feltűnt, hogy milyen jól tájékozottak bibliai kérdésekben és ez tetszett. Aztán feltűnt, hogy nagyon sokan támadják őket, kérdeztem is, hogy miért teszik?

Az egyik oldal válasza az volt, mert az igazságot hirdetik és ez sok embernek nem tetszik, a másiké pedig az volt, hogy mert hazugságot tanítanak és ennek az ellentmondásnak a hatására kezdtem vizsgálni a tanításaikat. Apránként néztem meg minden egyes kommentet, amit az itt író pár tanú ír és sosem volt egyéni vélemény, mindig kimásolták a szükséges oldalt a szervezet weboldaláról, mint akiknek nincs saját gondolata.

Többféle kiadású bibliát vetettem össze az új világ fordítással, égbekiáltó különbségek és szándékos ferdítések, átiratok vannak, ahogy már a nevük is az, hisz ezerszer le lett írva, hogy miért helytelen a jehova szó. Aztán nekiláttam leásni a kezdeteikhez és amiket találtam, azokban egyben sem volt Isten. Csak a szervezett irányítás.


A szervezet kísértetiesen hasonlít a kommunizmus felépítésére, mind felépitésileg, mind elszámoltatásilag. Nincs gyümölcse, szerencsére haldoklik, egyre több benne az ébredő, hála az Úr Jézusnak, aki menti a sajátjait. De vannak, akiket megelégít az, hogy uralkodhat mások felett és hatalma van. Ők el fognak veszni, ha nem ébrednek időben.

2014. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Én úgy gondolom, nem helyes ilyen radikális kifejezéseket tenni. Érdemesebb inkább a Nikodémussal való Jézusi beszédről példát venni! Én nem olvasom ott, hogy Jézus ördögtől valónak nevezte volna Nikodémust és csapatát... :-)


Azért mert valaki téved bizonyos bibliai értelmezésben, még nem kell rögtön az ördögtől valónak titulálni...


Az is hazugság, hogy semmi pozitív nincs ott, nagyon sok Jehova Tanúja él példás keresztény életet, sok dologban igazuk van, és sok értékes hívő ember, Krisztus követő van soraik közt!


Sőt, vannak kifejezetten értékes cikkek is a kiadványaikban, tök jó pl. a Teremtésről, vagy gyakorlati keresztény életről való bizonyságaik vannak. Ne öntsük ki a fürdővízzel a gyermeket is...


Üdv. Péter

2014. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó reggelt!

Először is köszönöm a válaszokat! :)

#1 benéztem a linkekt oldalra és hát,no comment :).

#2 igen,úgylátom egyetértünk.

Kedves Péter, én nem kételkedem a Tanúk őszinteségében és a kérdésem nem a Tanúkat "támadja" hisz ők azok akik leginkább félre vannak vezetve,ők azok az "áldozatok" akikről leginkább beszéltem főleg azok akiknek nem volt alkalmuk választani hanem direkt csöppentek bele a vallásba. Én magáról a Szervezet irányításáról beszélek amibe nincs sok beleszólása egy egyszerű tanúnak. Ugyanezt persze ellehetne mondani sok más vallásról is de az már egy külön kérdés lenne.

Én a Szervezetet kérdőjeleztem meg és nem a híveket. :) Azt hiszem te is belátod,hogy erről lenne mit beszélni.

2014. ápr. 26. 05:47
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


Péter!


Ami tény a tanúknak semmi beleszólásuk nincs kiemelném hogy SEMMI beleszólásuk nincs az Őrtorony szervezet ügyeibe.

S a kérdés is az Őrtoronnyal kapcsolatos. Nem pedig a tanúkkal. Ugyan is nem a tanúk határozzák meg a tanításokat hanem az Őrtornyot irányító Vezető Testület.


Kérdező!


Russel volt az alapítója a szervezetnek. Kevesen tudják de rendkívül erős hatással volt Russel-re az adventista közösség.

Russel szervezete pénz alapokon nyugszik.


"Már régen ezelőtt kijelentettük, hogy ha a pénzalap megszűnik, ezzel arányosan megszűnik a Társulat tevékenysége is; és amint a pénzalap gyarapszik, a Társulat tevékenysége is fokozódni fog.” A Társulat továbbra is pontosan ezt teszi."

Hirdetők könyv 21. fejezet 350. oldal.


Nekem fura hogy a pénz határozza meg hogy meddig tart a munka. Mivel amikor Jézus kiküldte tanítványait akkor nem a pénz határozta meg hogy elinduljanak avagy sem de azt sem hogy meddig tart a munka. Az apostolokat csak egy dolog tudta meg állítani. A haláluk. Semmi más.


Aztán ott vannak a világvége időpontok.

Russel életében mások is voltak akik ilyesmiket hirdettek. Dátumokkal egybekötve.

S milyen érdekes hogy ezen önjelölt "prófétákat" pont a kevésbé hívő illetve a hitetlen életet élők figyelmeztették arra hogy az időpontot senki sem tudhatja.

Persze ezt csúfolódva tették. Egyáltalán nem azért mert a jóakarat vezérelte őket.

S ilyen események közepette hirdette Russel is a saját időpontját.

Amelyet a Nagy piramisból számolt ki melyet Isten tanú kövének tartott s ez halála után még 35 évig a tanítás része volt. De azt már a Bibliából is tudhatjuk hogy Egyiptom a spiritizmus egyik fellegvára volt.


A keresztelkedés 2. kérdése. Miért kell a szervezetre keresztelkedni? Ez nem Biblikus!


Nemzedék tanítás már a 6. verziónál tart. Az idővel és időszakokkal van kapcsolatban. Ezért kell rajta változtatni állandóan. Mert az előző verziók valahogy mégsem stimmelnek annak ellenére hogy a szellemtől vezérelt felelős testületi tagok vizsgálják meg az adott Biblia részt ima teljes állapotban.

Mégsem képesek jól értelmezni ennek ellenére még is ez az igazság. Csak akkor nem tudom hogy az előző 5 értelmezés mi volt. Hazugság ,félrevezetés? Mert 1-2 téved az ember ,na de 5 alkalommal. S ennek ellenére ha esetleg ezt valaki a tanúk közül nyíltan kritizálná akkor pillanatok alatt kiközösítve lehetne.

Tehát volt e Biblia ellenes tanítás?


Vagy ott van a "hű és értelmes rabszolgáról" alkotott tanítás. Ez már a 8. verziónál tart.

Ha nem tudják jól értelmezni ezt a részt akkor hol van a "vezérlés"?


A nagy nyomorúság kezdete.

Szintén egy minél pontosabb idővel foglalkozó tanítás.

Ez már a 9. értelmezésnél tart és össze van kapcsolva a nemzedék tanítással.

Tehát érzésem szerint megállapíthatjuk hogy az összes olyan tanítás amely az Őrtoronytól származik és a pontos időmeghatározásra törekszik állandó kiigazításokra és javítgatásokra szorul.

Mert ezek nem alapulnak teljes mértékben a Biblián ebben megjelenik az emberi okoskodás.

De Jézus kijelentette. ApCsel 1:7 Ő azonban azt mondta nekik: »Nem a ti dolgotok, hogy ismerjétek az időket és a korszakokat, amelyeket az Atya saját tetszése szerint határozott meg.


De a "hű és értelmes rabszolga" ezt még mindig nem ismerte fel?

Ennek a kérdésnek az eldöntését tegye meg mindenki saját maga.


Aztán persze ott van az hogy a média és úgy általában ha valami negatív dolgot mondanak a szervezetről és a tanúkról. Akkor az jobb eseten féligazság rosszabb esetben hazugság.

Bár ugyan ez a média adott hírt a katolikus egyház viselt dolgairól azokat a híreket a szervezet is igaznak fogadta el. S nem egyszer hivatkozik is rá a kiadványaiban. Nekem ez is fura.


Meg az is fura hogy ha Jézus nem fog láthatóan visszatérni a földre, akkor hogyan fogja meglátni "a föld minden népe" (Máté 24:30) és "minden szem" (Jelenések 1:7), amikor visszatér? Meg a mellüket veri majd miatta a föld összes népe.

Bocsánat a kérdésért de verik már a mellüket a Föld népei?

2014. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!