Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az írásból bizonyítható-e...

Az írásból bizonyítható-e vajon, hogy Jézus Krisztus a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés

Meg van írva:


"...Uram, Izráel Istene! nincsen hozzád hasonló Isten, sem az égben ott fenn, sem a földön itt alant..."

I Királyok 8:23


"...Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos."

Ézsaiás 46:9


KÖVETKEZTETÉS: ISTEN EGY ÉS IGAZ, ÉS NINCS HOZZÁ HASONLÓ!


--------------------------------


Meg van írva:


"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."

Jakab 1:17


"Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz."

Zsidó 13:8


KÖVETKEZTETÉS: ISTEN ÉS JÉZUS NEM VÁLTOZIK SOHA SEM!


----------------------------------


Ezeknek ismeretében keressünk bizonyítékokat arra nézve, hogy ISTEN ÉS JÉZUS VALÓBAN EGYEK-E?


"Én és az Atya egy vagyunk."

János 10:30


---------------------------------------


Erős Isten:

„A maradék megtér! Jákob maradéka az erős Istenhez.” (Ézsaiás 10:21)


Jézus, mint erős Isten:

„…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás9:6)


Isten a Királyok Királya és Urak Ura:

„Ezt a kellő időben megmutatja a boldog és egyedüli uralkodó, a Királyok Királya és Urak Ura, aki egyedül halhatatlan, aki megközelíthetetlen fényességben lakik, akit senki nem látott, s nem is láthat; övé a dicsőség és az örök hatalom! Amen.” (1Tim 6:15)


Jézus a Királyok Királya és Urak Ura:

„Vértől ázott ruha van rajta, a nevét Isten Igéjének hívják. [...] Öltözetén a csípő körül ez a név volt felírva: Királyok Királya és Urak Ura.” (Jelenések 19:13, 16)


Isten az egyedüli Megmentő:

„Egyedül én vagyok az Úr, rajtam kívül nincsen szabadító.” (Ézsaiás 43:11)


Jézus az egyedüli Megmentő:

„Nincs üdvösség senki másban. Mert nem adatott más név az ég alatt az embereknek, amelyben üdvözülhetnénk.” (ApCsel 4:12)


Isten az első és az utolsó:

„Ezt mondja Izrael Királya s Megváltója, a Seregek Ura: Én vagyok az első és az utolsó, rajtam kívül nincs más isten.” (Ézsaiás 44:6)


Jézus az első és az utolsó:

„Amikor megpillantottam, mint egy halott a lába elé rogytam, de megérintett jobbjával, és megszólított: Ne félj! Én vagyok az első és az utolsó és az élő. Meghaltam, s íme, mégis élek, örökké…” (Jelenések. 1:17)


Isten az alfa és az ómega:

„Én vagyok az alfa és az ómega (a kezdet és a vég)" - mondja az Úr, az Isten…” (Jelenések. 1:8)


Jézus az alfa és az ómega:

„Hamarosan eljövök, s velem lesz a jutalmam, hogy mindenkinek megfizessek tettei szerint. Én vagyok az alfa és az ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.” (Jelenések 22:12-13)


Istent imádják az angyalok:

„Te vagy, Uram, az Egyetlen! Te alkottad az eget, az egek egét és minden seregét, a földet és mind, ami rajta van, a tengereket és mind, ami bennük van. Te éltetsz mindent, és az égi sereg hódol előtted.” (Nehemiás 9:6)


Jézust imádják az angyalok:

„…amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: Imádja őt Isten minden angyala.” (Zsidók 1:6)


Isten változatlan:

„Bizony, én, az Úr sose változom: ezért nem ér el a végzet titeket, Jákob fiai.” (Malakiás 3:6)


Jézus változatlan:

„Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké.” (Zsidók 13:8)


Isten alkotta az Eget és a Földet:

„Te vagy, Uram, az Egyetlen! Te alkottad az eget, az egek egét és minden seregét, a földet és mind, ami rajta van, a tengereket és mind, ami bennük van. Te éltetsz mindent, és az égi sereg hódol előtted.” (Nehemiás 9:6)


Jézus alkotta az Eget és a Földet:

„Továbbá: Kezdetben, Uram, te teremtetted a földet, az ég is a te kezed munkája.” (Zsidók 1:10)


Isten fenntartja az univerzumot:

„…Te éltetsz mindent, és az égi sereg hódol előtted.” (Nehemiás 9:6)


Jézus fenntartja az univerzumot:

„Mint dicsőségének kisugárzása és lényegének képmása, ő tartja fenn hathatós szavával a mindenséget.” (Zsidók 1:3)


Isten kezdete meghatározhatatlan:

„…mielőtt a hegyek kiemelkedtek, mielőtt a föld és a világ kialakult. Isten, te öröktől fogva vagy, s örökké!” (Zsoltárok 90:2)


Jézus kezdete meghatározhatatlan:

„…belőled származik majd nekem Izraelnek jövendő uralkodója, aki kezdettől fogva, az örökkévalóság napjaitól fogva származott.” (Mikeás 5:1)

„Kezdetben volt az Ige…” (János 1:1)


Isten megvált a bűntől:

„…várja Izrael az Urat. Mert az Úrnál az irgalom és bőséges nála a megváltás. Ő váltja meg Izraelt minden bűnétől.” (Zsoltárok 130:7-8)


Jézus megvált a bűntől:

„Várjuk reményünk boldog beteljesülését: a nagy Istennek és Üdvözítőnknek, Jézus Krisztusnak dicsőséges eljövetelét, aki önmagát adta értünk, hogy minden gonoszságtól megváltson, megtisztítson, és jótettekben buzgolkodó, választott népévé tegyen.” (Titus 2:13-14)


Istennek hatalma van megbocsátani a bűnt:

„És többé nem lesz szükség rá, hogy az egyik ember a másikat, testvér a testvérét így tanítsa: Ismerd meg az Urat, mert mindnyájan ismerni fognak a legkisebbtől a legnagyobbig - mondja az Úr -, mivel megbocsátom gonoszságaikat, és vétkeikre többé nem emlékezem.” (Jeremiás 31:34)


Jézusnak hatalma van megbocsátani a bűnt:

„…a cseréptetőn át bocsátották le ágyastul középre, Jézus elé. Hitük láttán így szólt: Ember, bűneid bocsánatot nyertek.” (Lukács 5:20)


Isten csodás tanácsadó:

Mert csodálatos az ő tanácsa, és bölcsessége mindent felülmúl. (Ézsaiás 28:29)


Jézus csodás tanácsadó:

„…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás 9:6)


Isten bennünk él:

„…mi az élő Isten temploma vagyunk, ahogy Isten mondja: Közöttük lakom majd és közöttük járok, az Istenük leszek, ők meg a népem.” (2Kor 6:16)


Jézus bennünk él:

„Élek, de már nem én, hanem Krisztus él énbennem. Minthogy azonban most még testben élek, Isten Fiának hitében élek, aki szeretett engem és feláldozta magát értem.” (Gal 2:20)


Isten mindentudó:

„Ha szívünk vádol minket valamivel, az Isten fölötte áll szívünknek, ő mindent tud.” (1Ján 3:20)


Jézus mindentudó:

„Majd harmadszor is megkérdezte tőle: Simon, János fia, szeretsz? Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte: Szeretsz engem? S így válaszolt: Uram, te mindent tudsz, azt is tudod, hogy szeretlek…” (János 21:17)


Isten örökök életet ad:

„Mert ennek a tanúságnak az a tartalma, hogy az Isten örök életet adott nekünk, s ez az élet az ő Fiában van.” (1János 5:11)


Jézus örökök életet ad:

„…Örök életet adok nekik, nem vesznek el soha, nem ragadja ki őket a kezemből senki.” (János 10:28)


Isten ítéletet mond a világ felett:

„Mert nézd, közeledik, jön, hogy kormányozza a földet. Igazságosan uralkodik majd a földkerekségen és hűségesen a népek fölött.” (Zsoltárok 96:13)


Jézus ítéletet mond a világ felett:

„…egészen a Fiúra bízta az ítéletet, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli.” (János 5:22)


Hódolnak Istennek:

„Szégyent vallanak […], akik bálványokkal dicsekszenek: az istenek mind térdre hullnak előtte.” (Zsoltárok 97:7)


Hódolnak Jézusnak:

„…hallottam, hogy minden teremtmény a mennyben, a földön, a föld alatt és a tengerben levőkkel együtt ezt mondta: A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké! A négy élőlény így felelt: Amen, a vének pedig leborultak és imádták.” (Jel 5:13-14)


Isten parancsol a vizeknek:

„Te parancsolsz a háborgó tengernek, tobzódó hullámait megfékezed…” (Zsoltárok 89:9-10)


Jézus parancsol a vizeknek:

„Nagy félelem fogta el őket. Ki ez - kérdezték egymástól -, hogy még a szél és a víz is engedelmeskedik neki?” (Mark 4:41)


Isten mindenkit tettei szerint ítél:

„Én, az Úr, aki a szíveket vizsgálom, és próbának vetem alá a veséket, hogy megfizessek kinek-kinek életmódja és tetteinek gyümölcse szerint.” (Jeremiás 17:10)


Jézus mindenkit tettei szerint ítél:

„…én vagyok, aki a veséket és a szíveket vizsgálja, és megfizetek mindenkinek, kinek-kinek a tettei szerint.” (Jelenések 2:23)


Meghajlik előtte minden térd és minden nyelv Istenről tanúskodik:

„Megesküszöm önmagamra, igaz beszéd fakad ajkamon, egy visszavonhatatlan szó: Előttem hajlik meg minden térd, és rám esküszik minden nyelv.” (Ézsaiás 45:23)


Meghajlik előtte minden térd és minden nyelv Jézusról tanúskodik:

„Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr.” (Fil 2:9-11)



2014. ápr. 17. 11:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%

T. Kerdezo!

Azt tudomasul kell vennunk, hogy a teremto Isten, es Jezus nem azonos szemely. Ket kulonallo szemelyrol van szo.

Egy par gondolat errol:

Amikor Jezust azt mondta, hogy "en es az Atya egyek vagyunk",vagy amikor azt mondta, hogy "aki latott engem, az latta az Atyat is", akkor nem arrol beszelt, hogy ok egy szemely lennenek. Hanem arrol, hogy O ugyan ugy gondolkodik, ugyan ugy tesz ahogy az Atyja. Mindenben egy velemenyen vannak. Ilymodon Jezus visszatukrozte az O Atyjat. Tehat ez egy szemleltetes volt csak. A Bibliaban sok ilyent talalsz.

Jezus valoban az Atyjaval teremtett. Hiszen a Peldabeszedek 8:22-31 versek leirjak Jezus szuleteset. A Mozes I. 1:26 verseben arrol olvashatsz, hogy Isten igy szolt: "Teremtsunk embert a mi kepmasunkra..."

Itt nyilvan szolt valakihez. Ez a valaki az akkor mar letezo Jezus volt. Minden mast mar egyutt teremtettek.

Emlitettek a Janos I. 5:11 verset. Itt is vilagosan kimonodja, hogy Isten orok eletet adott nekunk, s ez az elet az "O Fiaban van." Tehat kiben van? A Fiaban.

De nezzunk mast. Mikor Isten angyala Marianak bejelenti, hogy Fiut fog szulni.....stb. Akkor vajon ki helyezte a "maggot" Maria mehebe? Isten sajat magat helyezte volna oda? Nyilvan a vilagmindenseg megalkotoja olyan hatalmas, hogy ez nem O volt, hanem az elsoszulott fia, Jezus.

De ki tamasztotta fel Jezust a halalbol, ha O maga lett volna az Isten?

Mikor visszament a mennybe a halala utan, azt irja a Biblia, leult az Atyja jobbja mellett, es varnia kellett egy meghatarozott ideig, mig elkezdhetett uralkodni mint Kiraly.

De nezd meg a Janos 4:34 verset: "Annak akaratat cselekszem, aki elkuldott engem...."

Janos 5:19- "A Fiu semmit nem tehet onmagato...."

Korintus I. 15;24 - "Jezus alavettetik Istennek..."

Filippi 2:6-10 - "Isten felmagasztala...."

A Szentiras valoban nevezi Jezust "eros Istennek, Beke fejedelmenek, csodalatos tanacsadonak....stb." De sehol nem nevezi a Biblia "Mindenhato Istennek". Mert ez csak az Atyanak jar.

Sok minden van, ami igazolja a Bibliabol, hogy Jezus nem azonos az Atyaval. O a Fiu, akit az Atya legeloszor teremtett meg, minden alkotasa elott.

Udvozlettel: Judit!

2014. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Judit elfelejtetted, hogy egy igaz Isten van, és Ő hozzá senki sem hasonlatos. Jézus mégis hasonló hozzá és tudod, hogy miért? Azért, mert Isten három személyből áll: az Atya Istenből, a Fiú Istenből és a Szent Lélek Istenből, akiknek a neveikben kell megkeresztelkednünk is (Máté 28:19).
2014. ápr. 17. 12:42
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

szépen összegyűjtötted ezeket a verseket...

de a JT-kel kár vitatkozni, ők nem fognak átállni a jó(igaz) oldalra, csak viszik, amit az Őrtorony leír

2014. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
20%

Tofy barátom, nagyon iparkodsz meg kell adni, de valahogy nem sikerült kiírnod egyetlen verset sem, ami a kérdésedre igennel felelne.

Próbálj meg talán tovább kutatni, mert itt egyik vers sem állítja, hogy Krisztus a megtestesült Isten.


Az utolsónál meg egy kifelejtetted az elsö és utolsó verset, amit egészen megváltoztatja az értelmet a szövegnek.


Ezt kihagytad


Fil.2:9-11

"Annakokáért az Isten is felmagasztalta öt, és ajándékozza neki olyan nevet emely minden név fölött való..."


No ezt hogy érted? Ki adta Jézusnak ezt a nagy hatalmat és nevet?


A 11 vers tovább írja: "és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus az Úr, az Atya Isten dicsöségére"


Látod ez az a Isten aki, hatalmat adott Jézusnak, még töle is hatalmasabb


Ezt a Károli Biblia írja....de ugyanezt találjuk meg a többi fordításokban is és más nyelvü Bibliákban is


Katy

2014. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%
Nem bizonyítható, mivel ebben az írásban egy árva bizonyíték nincsen sehol.
2014. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Katy a lényeget megint nem fogtad fel, ahogy azt már megszokhattuk, az #5-iknek pedig csak annyit üzennék, hogy mosassa ki a csipáit :)
2014. ápr. 17. 16:12
 7/33 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


Szeretném kihangsúlyozni hogy nem vagyok Jehova tanúja!!

De....

Jézus nem lehet maga az Atya.

Mert Isten országáról van szó. Vagy királyságáról. (kinek melyik a szimpatikusabb)

Ahol Jézus királyként fog uralkodni.

Na már most ha Jézus királyként fog uralkodni akkor ő nem lehet az Atya is egyben.

Mert ha ő az Atya is egyben akkor az 1000 év végén kinek adja át a királyságot? Önmagának?

Ez csak egy apró felvetés nem kell elfogadni de gondolkodni lehet rajta.

2014. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, hogy Jézus Krisztus az Atya lenne. Én azt szerettem volna kihangsújozni, hogy Jézus is az Istenség része:


Isten = Atya + Fiú + Szent Lélek

2014. ápr. 17. 17:58
 9/33 anonim ***** válasza:
0%

T. 8/8-as!

Mikor Jezust megkerdeztek a tanitvanyok, hogy mikor jon el a veg, Jezus ezt valaszolta: "Azt a napot es orat sem az eg angyalai, sem a Fiu, csak az Atya ismeri."

Nos ha Jezus azonos volna a teremto Istennel, akkor O is tudna ezt az idopontot. Viszont itt meg sem emliti a "Szent szellemet". Marpedig ha a harom "egy"lenne azaz azonosak lennenek, akkor mindharman tudnak.

A Szent Szellem nem szemely, hanem Isten hatekony ereje. Udv: Judit!

2014. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja, Isten hatékony ereje, Akit személyként mutat be a Biblia, Aki Szól, döntéseket hoz, tanít, támogat, érzelmei vannak, és örökkévaló.


Amúgy, ha a Felkent nem volna Teremtő Isten, akkor az Atya nem Őáltala teremtett volna mindent, ami van, és nem Őáltala tartaná fenn a Mindenséget.

2014. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!