Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Van 2 dolog,...

Keresztények! Van 2 dolog, amit nagyon nem értek! Elmagyaráznátok nekem?

Figyelt kérdés

1, Szinte az összes keresztény azt állítja, h ha egy csecsemő meghal, automatikusan a mennybe kerül.

De akkor az igazi, jószívű, önzetlen szülőnek nem azt kéne tennie, hogy megszüli, majd megöli? Akkor 100% hogy az örök boldogság vár rá, míg ha felneveli akkor 50-50. A szülő akkor vállalja a börtönt, ne azon nyávogjon, hogy hiányozni fog neki, meg gyereket akar nevelni, hanem tegyen azért, hogy a gyermeke tuti megkapja az örök üdvösséget!


2, Aki úgy él, hogy sosem hallotta az igazságot, az akkor a cselekedetei és szándékai alapján lesz megítélve. Namost... A hívek itt sokszor írják, mivel a bibliában is benne van, hogy hiába hirdetik az igét, csak kevesen fogják azt követni. De a többi is hallja! Ha a keresztények nem hirdetnék, az emberek kb. fele bejutna a paradicsomba (mert becsületesen él, ...). Így viszont a hitetlen de rendes embereket ezzel kizárják. Ez színtiszta gonoszság. Ezzel azt érik el, hogy többen fognak elkárhozni, azaz a hitük terjesztésével a Sátánt szolgálják.


Hogy is van ez?



2014. ápr. 27. 10:05
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
71%
Ez nem más mint szókiforgatás.Úgy értik azt a csecsemős dolgot,hogy ha természetes halált hal,nem ha megölik.Akik csecsemőket gyilkolásznak azok a sátánisták,önakaratból.
2014. ápr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

A gyermek Isten ajándéka, ezzel gondolom egyet értünk. És már megbocsáss, de nekem rohadtul nincs kedvem Isten nélkül létezni, így hadd ne öljem már meg az ajándékot, akit tőle kaptam, akit pedig szeretek teljes szívemből úgy, hogy az életem adnám érte!

Tudod kérdező, a kérdésedben van a kérdés másik felére a válasz: a törvény (a szeretet törvénye, amit Jézus tanít) a szívbe van írva, lelkiismeret által tudja az ember használni. Kérdem én, hogy neked nem szólalt meg, mikor ezt a gyerekgyilkos kérdés eszedbe jutott? Szerintem de, viszont az, hogy gúnyolódni próbálj ( ez már a bűn, amit Jézus kér, hogy hagyunk el) erősebbnek bizonyult. Te kinek az uralma alatt élsz?

2014. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1-es:

Ha megölik a pokolba kerül? o.O


2-es:

Pont ez az! Az életedet adnád érte, jelentsen ez börtönt vagy örök kárhozatot. Megtennéd, hogy biztosan a mennybe kerüljön! Már ha komolyan veszed a hited, és tényleg önzetlenül szereted...

2014. ápr. 27. 12:21
 4/22 A kérdező kommentje:
Am mi van a kérdésem 2. felével?
2014. ápr. 27. 12:22
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg ennyire nincs lelkiismereted? Vagy az erkölccsel nem vagy tisztába? Vagy a bűnt nem ismered fel?

A gyilkosság bűn. Megölni a másikat bűn és nem csak Isten felől, de az emberi törvények szerint is. Vagy te másként gondolod?


Életet Isten ad és csak ő vehet el. Nem fogok Istent játszani kitalált dolgok miatt, amik az ilyen erkölcstelen elmékből pattannak ki. Mindenki fontos a világon, mindenkinek van feladata, kérdés mennyire akarja ezt látni, vagy inkább megy a maga feje után.


Ha ököl, mert elhiszem a te teóriád, akkor a pokolra kerülök, márpedig én Istennel akarok lenni, mi ebben a nehéz?????

A kérdésed második felét is.megválaszoltam már. Nem érted, vagy mi?

2014. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező a döntő probléma itt, hogy te szó szerint (sőt, betű szerint) veszel mindent. A világ nem így működik. Se a természeti, se az isteni. Vagyis a te gondolatmeneted minden szempontból abnormális, de nem azért, mert te rossz vagy, hanem azért, mert semmit nem értesz belőle, így bármit természetesnek tarthatsz.

A vallás (ha nem torzítják) bizonyos emberi élethelyzetek segítésére szolgál. A gyilkosság semmiféle módon nem értelmezhető jó tettnek. Továbbá a cselekedet, meg valamilyen ismeret megléte, vagy meg nem léte két független dolog. Szóval a 2. pontbéli gondolatmenet egyszerűen abszurd.

Ne foglalkozz ilyesmivel, tanuld inkább az iskolai tankönyveket, hasznosabb. Még isten szemében is.

2014. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Jól beszélt mindenki :)
2014. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező az,hogy valamit te nem értesz az nem biztos,hogy úgy is van ahogyan te azt előadod.

Hallottam egyszer egy érdekes "viccet" leírom.

Egy gyerek fuldoklik a folyóba,egy arra járó zsidó ember,ugye beugrik a vízbe és megmenti az életét. Miután partra kerülnek a fiú hálásan azt mondja az úriembernek"ÖRÖK HÁLÁM URAM,HOGY MEGMENTETTE AZ ÉLETEM!" Az úriember azt felelte,hogy;"DICSŐSÉG AZ ÚRNAK,HOGY ERRE JÁRTAM! MOND CSAK, MI A NEVED KISFIAM?"

A gyerek válaszol;

"ADOLF HITTLER URAM..."

Ez a "sors iróniája".

Ezt csak azért említettem meg,hogy gondolkozz el azon amit kifejtettél a kérdésedben.

Minden embernek van egy szerepe az életbe amit végig kell csináljon úgy ahogy az meg van "írva"ha Isten megengedné az embernek,hogy ő irányítson akkor rövid időn belül egy akkora káosz lenne a világban,hogy azt senki nem élné túl.

Istennek minden egyes emberrel terve van és ez ellen az ember semmit sem tehet.

Gondolkozz el a fentieken.

2014. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy is van ez?"

Valláskárosodottan. :-)

2014. ápr. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Ekkora hülyeséget én még nem olvastam! Öljük meg a gyerekünket, hogy a mennybe kerüljön. Kérdező, neked nem kéne szakemberhez fordulni?
2014. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!