Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha imádkozok Istenhez, utána...

Ha imádkozok Istenhez, utána miért történik meg velem szinte mindig valami rossz dolog?

Figyelt kérdés
Erre most már nagyon kíváncsi vagyok.

2014. ápr. 22. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig történik veled jó és rossz is. Csak néha imádkozol is előtte.
2014. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Az imádkozó ember a Sátán ellensége.

Mint tudjuk, a támadás a legjobb védekezés.

Na ezért. :)

2014. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt igen, Sátán az ellenségünk, igyekszik tönkretenni az életünket. Másrészt pedig lehet, hogy van valami bűnös dolog az életedben, amiből még nem tértél meg, vagy esetleg nem bocsájtottál még meg valakinek tiszta szívedből...


Érdekesség képen bemásolok pár igeszakaszt, de a legjobb az lenne szerintem, ha Istennel beszélnéd meg mindezeket, nem pedig velünk :)


Ézsaiás 59

1 Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;

2 Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott.


János 9:31

Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.


II Krónika 7:14

És megalázza magát az én népem, amely nevemről neveztetik, s könyörög és keresi az én arcomat, és felhagy az ő bűnös életmódjával: én is meghallgatom őket a mennyből, megbocsátom bűneiket, és megszabadítom földjüket.


Zsoltárok 34:16

Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán

2014. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy kihez imádkozol(az igaz Istenhez Jézus nevében és nem máshoz) és számít az is, hogy képmutatóan, vagy tiszta szívvel teszed azt.
2014. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Régebben ilyen szavakkal tanították a gyerekeket olvasni, az állami iskolákban:


"Az ima kötelesség, de nem ér semmit sem, ha nem tiszta szívből jön." :)

2014. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Girgoy ***** válasza:
Pontosan hogy imádkozol és mi az a rossz, ami történik? Ennyiből nem igen lehet megállapítani, hogy mi az ábra...
2014. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi se fogjuk tudni megállapítani, ezért is tanácsoltam azt, hogy forduljon inkább Istenhez.
2014. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul imádkozol. Szépen, tisztelettel szólítod meg a Jóistent, Teremtő Atyánkat? Illő módon megköszönöd-e neki temérdek ajándékát? Kifejezed-e háládat neki, hogy élsz, hogy van hol laknod, hogy van mit enned? (Lehet, hogy neked mindez természetes, de az emberiség nagy része éhezik!)


Szóval adsz-e hálát az Úrnak, vagy csak panaszkodsz, és elsorolod a "koveteléseidet"? A Jóisten nem kívánságteljesítő gép, és ha megpróbálod így "használni", és azt látja, nem vagy hálás, hanem követelőző vagy, akkor - a Te érdekedben! - próbatételek elé fog állítani téged!


Légy hálás és alázatos Mennyei Atyánkhoz,tarts bűnbánatot, élj a törvényei szerint, és ő meg fog jutalmazni téged.

2014. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne 1-2 példa, mert én fordítva tapasztalom.
2014. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Girgoy ***** válasza:

Igen, csak most egy kicsit nehéz ráhangolódnia Istenre, nekem úgy tűnik...


(Hacsak nem valami ateista szórakozik a kérdés mögött, ezért jó lenne, ha írna valamit a Kérdező.)

2014. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!