Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most mi van? Az Isten szereti...

Most mi van? Az Isten szereti a világot, de aki szereti a világot, nincs benne az Atya szeretete?

Figyelt kérdés

1Jn 2,15 Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.


Jn 3,16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


2014. ápr. 30. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A másodikban a világ az élőlényekről szòl. Az elsőben meg világrend.
2014. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Jn 3,16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő

egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne

vesszen, hanem örök élete legyen.


Igen Isten szerette a világot, de a világ gyűlölte és megölte a Fiát ezért ítélet előtt áll. ;-)


Ján 3:19 Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.

2014. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első, és ezt honnan vetted? Mert csak úgy van értelme? Ez elég sajátos magyarázat.
2014. ápr. 30. 11:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Második, ebben hol a válasz a kérdésemre? Szerintem ez inkább terelés... Maradjunk a kérdésnél. Egyszer azt mondja, hogy ne szeressétek a világot, mert az nem jó, máskor meg azt, hogy az Isten nagyon szerette a világot...
2014. ápr. 30. 11:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Google-na üsd be, hogy a világ bűnei és meglesz a válasz. Vagy olvasd a Bibliát....
2014. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szeressük egymást ***** válasza:

Ja? Nem tudtam hogy te is köztük vagy:


"és az emberek inkább szerették a

sötétséget, mint a világosságot;"

2014. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

János Apostolnak közönséges első levele » 2. fejezet

4

Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság.

5. Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;

6. Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt.


Ebből is látszik, hogy abban van meg az Atya szeretete, aki követi Jézus tanítását, melynek alapja az egymás szeretete (erről szól az úrvacsora).

Ha valaki nem követi Jézust, akkor mit követhet? A világot? De mi az a világ? A zöld szemes ostoros vagy a réti sas? Nyilván nem.

Arra sem utalhattak, hogy enni, inni, szaporodni, kiválasztani lélegezni, élni bűn. Isten nem azt várja el, hogy gyűlöljük a teremtését, magunkat is és létezni is. (tehát játsszuk meg a világfájdalmat és gyűlöletet, ahogy sokan tetszik és álszenteskednek közben).


Ezen érdemes elgondolkodni:


9

Aki azt mondja, hogy a világosságban van, és gyűlöli az ő atyjafiát az még mindig a sötétségben van.

10

Aki szereti az ő atyjafiát, a világosságban marad, és nincs benne botránkozásra való.

11

Aki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hová megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit.


Illetve ezen:

4

Írtam néktek atyák, mert megismertétek azt, aki kezdettől fogva van. Írtam néktek ifjak, mert erősek vagytok, és az Isten ígéje megmarad bennetek, és meggyőztétek a gonoszt.


Miben lett a gonosz meggyőzve? Hogy megmarad bennünk Isten ígéje? (pont ezért jött Jézus). De ahogy a második válaszoló írta, inkább néhányan megölték, mert nem ismerték meg.



17. És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


Még azt lehetne kihozni a szövegből, hogy ne a világnak éljünk, mert Isten fontosabb nála és a világ teli van kísértésekkel. Ne engedjünk vakul a kísértéseknek.


A második idézetnél pedig világos, hogy Isten nem azt akarja, hogy a porszemcse vagy levegő bízzon a fiában.

2014. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jézus a világban élő embereket szereti téged, engem mindenkiért életét adta.

A másiknál meg a világban lévő bűnökre vonatkozik amiket utálni kell pl paráznaság, gyilkosság, bálványimádás, részegségek, harag, irigység stb.

Aki szereti Jézust annak utálni kell a bűnt.

2014. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nálam is felmerült.Ha nem én vagyok én,akkor ki vagyok?
2014. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne már! A paráznaságot is?! Ez totál kics eszés... :(
2014. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!