Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valamit nem értek. A Jehovások...

Valamit nem értek. A Jehovások és a katolikusok tisztára utálják egymást, pedig elvileg nem kéne mind a két "vallásnak" a szeretetet hirdetni?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nem fair. Ennyi erővel álszentek mind a Jehovák mind a Katolikusok.

2014. máj. 4. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Álszentek is.
2014. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem a másik embert utálják, hanem azt, amit hirdet a másik. Mindkettő tévtanokat hirdetőnek gondolj a másik felet.
2014. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De ez így nem jó. Nagyon nem jó. Isten biztosan nem ezt kérné tőlük.
2014. máj. 4. 22:07
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Szia


Kedves Kérdező


Jehova Tanúi senkit nem utálnak, és ne nyilatkozzál ilyet mások nevében, mert ezzel egyáltalán nem értünk egyet.

Ha utálnánk az embereket, akkor nem keresnénk fel őket a szabad időnkben az otthonaikban, hogy bibliáról beszélgessünk. ezt Jézus parancsolta, és Ő maga is ezt tette és a tanítványok is felkerestek mindenféle embereket függetlenül hova tartoztak.


S egyébként ha csak a második világháború idejére menjünk egy kicsit vissza:

Az egyik Német Katolikus Bíboros szorgalmazta Jehova Tanúinak koncentrációs táborba való elvitelét és kivégzését, s Hitler ennek a jóváhagyásnak nagyon örült.


sajnos ennek köszönhetően bár más emberekhez viszonyítva "kevés" de 2000 Tanú halt meg különös kegyetlenség közepette.

Jehova Tanúi senkinek nem hagyják jóvá a bebörtönzését, és kivégzését, mert nem folynak bele a világ ügyeibe.


Sőt tudomásom van egy szomszédomtól, aki templomba jár, hogy a lelkész bujtogatja a katolikus hívőket a Tanúk ellen. S bár a szomszédom nem osztja a hitemet, de ezt azért nagyon csúnya dolognak tartja.


ezek után ki az aki utálja a másik embert?

2014. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Ki mondta, hogy a Katolikusok utálják a Jehovákat?
2014. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Kaotikuss ***** válasza:
100%
Sok katolikus pap meg hivö is meghalt a második világháboruban meg más valásuak is pl 4millio zsidó!
2014. máj. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Előttem szóló.


Ha megfigyelted volna a válaszomat, akkor láthatnád, hogy leírtam, hogy sokkal többen voltak azok akik nem Tanúk voltak, és meghaltak, és közel 6. millió, és nem 4. millió zsidó halt meg.


Hanem azt, hogy a háborúban sok egyházvezető hagyta jóvá Tanuk kivégzését, míg a Tanúk nem hogy nem harcoltak

de nem is mentek országokat támogató harcokba, hogy a más vallásúakat, vagy akármilyen embertársuknak a megölésében részt vegyenek


Katy Weaver

2014. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

Jehovák pedig nincsenek, mert Jehovából csak egy van.


Jehova Tanúi vannak.


Katy Weaver

2014. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5-ös válaszoló.


Nem tudom kiállít ilyet de azt tudom, hogy mi nem szervezünk más vallások elleni mozgalmakat, ellenben hallottam már nem egy "vallásban" tevékenykedő vezetőt, a tanúk ellen lázítani.


s nem állítom, hogy mindenki ilyen de vannak sajnos.


Persze ennek a következményét nem a mi dolgunk megállapítani, vagy ítélkezni.

2014. máj. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek egyre jobban útálják egymást a börszínükért, a nemzetiségükért, a világnézetükért az állásukért, a pénzükért... A világ egyre jobban bedilizik. Ez így van.


A szeretetet nem csak hirdetni kell, hanem betartani. Kérdés ki mit ért a szeretet kifejezés alatt.


Egy lusta ember azt, hogy ne kelljen neki dolgozni, hanem mások támogassák anyagilag. Valaki önzö érdekeit teszi elötérbe és elvárja, hogy mások ugy táncoljanak ahogyan ö akarja.


Az Ézasiás 2:4 verse leírja: "Fegyvereikböl kapákat kovácsolnak, dárdáikböl metszökéseket, és nép népre kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanul"


Mit gondolsz melyik csoport él eszerint? Akik tényleg nem gyilkolják le egymást a háborukban? Nem tanulnak hadakozni?


Katy

2014. máj. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!