Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen formában lehet érzeni...

Milyen formában lehet érzeni Isten/Jézus szeretetét?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokat írjatok légy szíves! Én úgy képzelem, mikor az embert lenyűgözi mondjuk egy szép természeti látvány, és pár másodpercre megszűnik saját magára gondolni.
2014. ápr. 8. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Békesség ,nyugalom és SZERETET.Jézus szeretete nem a természet látványa, hanem a benső érzelemben nyilvánul meg.Ha a kísértő megpróbál a lelkemben vagy az egészségben kárt okozni Jézus segítségét kérem.A megpróbáltatások sorozata miatt nagyon fontos hogy ne bizonytalanodjunk és távolodjunk el.Mert sokan vannak akik az öngyilkosságba menekülnek ,csalódottság ,depresszió miatt.Nagyon mélyen bízni és hinni Jézusban...a nehézségek ellenére.De Jézus nekem mindig kellemes meglepetéseket tud okozni...
2014. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

János 14:

26 Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam néktek.

27 Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, amint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!


János 15:

9 Amiképpen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.

10 Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; amiképpen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

11 Ezeket beszéltem néktek, hogy megmaradjon ti bennetek az én örömem és a ti örömetek beteljék.

2014. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Mivel sem isten, sem jézus nem létezik, nem is érezheted a szeretetüket.

Kitaláció, ne kapaszkodj ilyesmibe, hamis reményt ad.

2014. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. A törődés. pl az imák meghallgatása.

2. A szó szerinti érzés, amikor tényleg érzed, hogy körül ölel a szeretete és szinte fürdesz benne.


Mind kettő tapasztalat.

2014. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Milyen formában" - kérdezed.

Azt írja a Biblia: „Ami minket illet, mi azért szeretünk, mert először ő szeretett minket” (1JÁNOS 4:19). Gondolkodj el ezen!!


Még meg sem születtél, amikor Isten feláldozta a fiát személyesen érted(is), azzal a bizalommal irántad, hogy amikor majd megnőlsz és ez a tudomásodra jut, értékelni fogod, és szeretnéd majd háládat kifejezni ezért a nagy hatalmas szeretetből végrehajtott tettért.

Te feltudnád a gyermekedet, szüleidet áldozni valakiért? Gondolkodj ezen.

Mióta(évzizedek) megismertem Istent, úgy érzem semennyi év sem lenne elég, hogy az irántam kimutatott szeretetét és törődését viszonozni tudnám. Állandóan hálás vagyok Neki.

Látom, érzem, tapasztalom a szeretetét állandóan, amióta ő írányítja aaz életemet és ez, egy sokkal jobb, céltudatos életet, békés, kiegyeensúlyozott napokat hozott az életembe.


Látom Istenem szépségét, tapasztalom a jóságát, végtelen szereteetét, egyszerűen zat adja meg, abban, ott segít ahol szükségem van rá.


Szeretném a bennem lévő érzést, Isten iránti szeretetemet átadni másoknak, hogy érezzék ők is, az élet szépségét, értelmét. Végtelenül boldogan lehet így élni, minden kűlső negatív befolyás ellenére is a Sátán világa miatt.

Azt írta Pál apostol:

Róma 8:38, 39 Mert meg vagyok győződve róla, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem kormányzatok, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak," sem magasság, sem mélység, sem semmi más a teremtésből nem lesz képes elválasztani minket az Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézusban, a mi Urunkban van." Mi győzte meg Pált arról, hogy semmi sem tudja a keresztényeket elválasztani Isten szeretetétől? Kétségtelenül a saját tapasztalatai. A szolgálata során megerősödött az a meggyőződése, hogy a nehézségek nem befolyásolhatják az Isten iránta érzett szeretetét.

2014. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3/!


Az ördög mindenhova beférkőzik.Még ide is...



"Mivel sem isten, sem jézus nem létezik, nem is érezheted a szeretetüket.

Kitaláció, ne kapaszkodj ilyesmibe, hamis reményt ad."

2014. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván az ördög műve, ha nem hiszek olyanba amire nincs bizonyíték.
2014. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Anxo ***** válasza:

A szeretet nem érzelem.

"Megismertük és hittünk a szeretetben" 1 Jn 4-16

Keresztény értelemben a szeretet egy személy, a Szentlélek/szellem.

Természetesen létezik az én életemben is az, amiről írsz, és a szeretet érezhető, csak nem szabad megijedni, ha nem "érzed" mindig. Nekem voltak ezzel problémáim amíg ezt nem rendeztem magamban.

2014. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xeniah ***** válasza:
100%

Amikor szól hozzám, hallom a hangját, válaszol a problémáimra - az nem ér fel semmivel, soha nem fogom megérteni, hogy miért szeret, miért vagyok neki olyan fontos, hogy figyel rám, és mindig körülvesz a szeretetével.


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=TdgXUKR2E5g

2014. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!