Ki az a Jehova?

Figyelt kérdés
Most komolyan vannak azok a Jehovások akik jehovát vagy kit követnek(javítsatok ki ha tévedek) De ki az a Jehova??? Nekem ez nem tiszta.

2014. máj. 5. 20:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Wow??? Biztos.
2014. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Biztos. Nem tudom.

2014. jún. 17. 20:54
 33/38 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves "Kaotikuss nevű felhasználó"


A Jézus nevét nem tudjuk hogyan ejtették ki úgy 2000 évvel ezelőtt héberül, azért mégis használják széles körben.Ezen kívűé teljesen másként hangzik minden nyelven. Ugyan ez a helyzet Isten, Jehova nevével is.

2014. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves Crussader nevű felhasználó


Mennyire igazad van!!


"Jehova" Isten nevének megszentségtelenítése,ennyi és semmi több." - fején találtad az igazságot. Pontosan ezt csinálja az emberek többsége Isten Nevével. Erről beszél Isten, amikor figyelmeztet: "Jehovának, a te Istenednek a nevét méltatlan módon ajkadra ne vedd, mert Jehova nem hagyja büntetlenül azt, aki az ő nevét méltatlan módon felveszi."

2Mózes 20:7

Milyen jó lenne, ha nem rajzunk teljesedne ez a bibliaai prófécia:

" Akkor Jehovához kiáltanak majd segítségért, de ő nem válaszol nekik. Elrejti majd előlük arcát abban az időben, mert gonoszságot műveltek." Mikeás 3:4

2014. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves Kaotikus


Ez a megállapításod Jézussal kapcsolatban: "istenségét tekintve nem alacsonyabb rendű Istennél.", nem állja meg a helyét a Biblia tanítása szerint.

Jézus földi szolgálata alatt többször hangsúlyozta, hogy az Atyja nagyobb nála. János 14:28 "Hallottátok, hogy azt mondtam nektek: elmegyek, és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam."

Bár Jézus Isteni formában van, mint a Teremtője(és a többi angyal is), de rangban Jehova kagasabb állásban van, mert Ő terentette Jézust is, és nem fordítva.

2014. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Zitus -Zitus !


Miért gondolod az ellenkezőjét ,mint amit Jehova üzen a Bibliában?

Olvas csak figyelmesen a János ev.


Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7

Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8

Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9

Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10

Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

11

Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.


Te miért nem hiszed el,kedves Zitus?

Jézus azt mondta ,az Atya nagyobb nálam?Persze ez igaz!!

De hogyan nagyobb?

Ha Jézus nem Isten akkor az Atya sem Isten ?

Mivel egyek,de ezt úgy sem hiszed el,hiszen az ,hogy egy Isten van ,és ez az egy Isten háromféleképpen jelenti ki Önmagát,Atya Isten ,Fiú Isten,Szent Szellem Isten.

Na ez már hit kérdése,de Mivel Jehova mondja a Biblián keresztül én elhiszem.Vagyis én vagyok az igazi Jehova Tanúja!!

Kedves Zitus te nem az igazi Jehova Tanúja vagy ,sajnos neked a tévtanítás,a hamisítvány jutott!Mivel a Jehova Tanúi egy igen értékes gyülekezet,sajnos hamisítják is!

Aki nem valja Krisztust testben megjelent Istennek,azé a hamisítvány ,üzeni Jehova,a Bibliában!


briston.

2014. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%
jehova az isten
2014. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ma Jehova a Biblia, a szent szellem és a gyülekezet által látja el a szolgáit útmutatással (Csel 9:31; 15:28; 2Tim 3:16, 17). Szava annyira világos és egyértelmű, mintha csak ezt mondaná valaki: „Ez az út. Ezen járjatok!” (Ézs 30:21). Jehova szava Jézus közvetítésével is eljut hozzánk, hiszen „a hű és értelmes rabszolga” által ő irányítja a gyülekezetet (Máté 24:45). Fogadjuk meg mindazt, amit Jehova közöl velünk, mivel az örök életünk múlik ezen! (Héb 5:9). Fogadjuk meg az 1Korintusz 10:12 szavait, és ne legyünk túlzottan magabiztosak. Nem tudjuk irányítani a lépteinket, ezért vagy Jehova szava fog irányítani minket, vagy az ellenségének, Sátánnak a szava (Jer 10:23). Nagyon fontos tehát, hogy állandóan imádkozzunk, kövessük a szent szellem vezetését, és mindig figyeljünk oda Jehova szavára.
2017. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!