Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek mi a bajuk...

A keresztényeknek mi a bajuk a buddhizmussal?

Figyelt kérdés
Attól eltekintve, hogy Buddha az istenük. Arra vagyok kíváncsi, hogy a tanításaik, ahogyan élnek abban milyen kivetnivalót találnak a keresztények?
2014. máj. 6. 23:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%

Ha magát a kérdésed lényegét nem érted, akkor hogy értenéd a választ?


" A Buddha nem isten, nem is egy isten földi

megtestesülése, hanem ember, aki ki van téve a

betegségeknek, megöregedésnek, s akinek az élete

szintén halállal végződik. De megkülönbözteti a többi

embertől, hogy minden szenvedélyt és elvakultságot

legyőzött, azaz megvilágosodott, megvalósította a

Nirvánát. A különböző buddhista írások szerint

Gautama Sziddhártát több buddha előzte meg és

fogja még követni."


Mi keresztények tudjuk a választ arra, hogy:

Ki teremtette a világot.

Miért teremtette.

Mi miért vagyunk itt.

Mi történik halál után.


A.buddhisták csak elmélkednek és ez a vallás csak kialakult pár évszázada, pont az öregedéstől való és a halálfélelem miatt. Emberek alkották, míg a kereszténységnek van egy több ezer éves könyve, amit Isten ihletett, emberek tucatja irt le különböző korokban, mégis teljes egész. Külömböző történészei, régészeti bizonyítékok is alátámasztják és Jézus személyére ugyanígy rengeteg bizonyíték van.

2014. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Az hogy nem keresztény


Jézus a biblia szerint azt tanította hogy csak őáltala lehet üdvözülni.


Így aki buddhista az elkárhozik

2014. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom velük. Vannak értékes és hasznos tanításaik is. Nem tartoznak a közveszélyes kategóriába.
2014. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

"míg a kereszténységnek van egy több ezer éves könyve, amit Isten ihletett"


Ez megingathatatlan érv valóban. Ti is csak belekapaszkodtok a nagy semmibe, mint a többi vallás hívei...

2014. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%
Ahogy a kérdező sem ismeri a kereszténységet, úgy te sem, utolsó. Az, hogy neked téveszméid vannak, az nem a mi hibánk. Tudatlanságodnak tudom be hitetlenséged, mivel én,is jártam a te utadon. De azóta szerencsére felébredtem és szabad lettem.
2014. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Szabad lettél úgy, hogy millió új szabályt, dogmát, megkötést vettél be az életedbe? Irigyellek.
2014. máj. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mitől lesz valaki szabad?:)

Gondolkodj el ezen és válaszolj, vagy menj a Nirvánába :P

2014. máj. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy semmit sem tudsz az egésztől, csak az elképzelésed akarod rám erőltetni. Gondolom még okosnak is hiszed magad.... szerencsétlen.
2014. máj. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan vallás a sajátjukon kívül, amivel nincs bajuk?

Minden rossz szándék nélkül kérdezem.

2014. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A keresztényeknek a vezetőik mossák bele a fejükbe,hogy mit utasítsanak el,és mit ne.Ezt azért csinálják,hogy lekorlátozzák a látásmódjukat,így sokkal könnyebben lehet őket irányítani saját kényük-kedvük szerint.Sokkal kisebb az esélye,hogy önállósodnak,ellent mernek mondani,átlátnak bizonyos dolgokon.Egy rokonom szabad keresztyén gyülekezetbe jár.Kitalálta,hogy meg fog engem téríteni,természetesen meg sem kérdezte,hogy én akarom-e egyáltalán...Van egy Buddha szobrom,szoktam meditálni.Meglátta,és jött a betanult szöveg,hogy a Buddhizmus egésze rossz,mert a Buddhisták zöme depressziós lesz előbb utóbb,meg öngyilkosságra hajlamosak,meditálni sem szabad.Példának felhozta Kurt Cobain énekest,hogy ez a bizonyíték,hogy a Buddhisták könnyen öngyilkossá válnak.Ő ebből levonta az igazságot....Most akkor nevezhetünk minden keresztényt őrült pszichopata sorozatgyilkosnak,mert Pándy András ilyen volt? Na,értitek.De benne ilyen dolgok fel sem merülnek(vagy ha igen,arról leállítják hamar)csak nyomja,amit bele programoztak.Amikor már elég zagyvaságot összehordott,megjegyeztem neki,hogy elég beszűkült a gondolkodása.felháborodott,és mondta,igen,ezt már mások is mondták neki,de nem érti,hogy miért,hiszen ő tájékozott minden témáról,amiről beszél,vannak könyvei,meg minden.Természetesen,csakhogy azok rendszerint keresztyén könyvek,amik csak féligazságokat közölnek(szándékosan,vagy tudatlanságból)vagy egyáltalán nem is fedik a valóságot,és a szóbeli (félre)tájékoztatást is legtöbb esetben a keresztyén vezetőitől kapja.
2014. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!