Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legszebb vagy leghasz...

Melyik a legszebb vagy leghasznosabb tanács a példabeszédek vagy prédikátor könyvéből?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 02:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem szép az egész könyv, szeretem bölcs tanácsait olvasni. :)


Katy

2014. máj. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Pl. ez: "A ki megtartóztatja beszédét, okos ember, a ki higgadt lelkű, az értelmes férfiú. Még a bolond is, amikor hallgat, bölcsnek ítéltetik; mikor ajkait bezárja, eszesnek" (Péld.18.27-28)

Korábban gyakran előfordult, hogy az "ami a szívemen az a számon" szlogennel előbb beszéltem, mint gondolkoztam, és nem egyszer kerültem miatta kellemetlen helyzetbe. Gyakran bántottam meg akaratlanul másokat, vagy véleményeztem olyan dolgokat, amikhez semmi közöm. Egy ilyen eset után olvastam ezeket az Igéket a Példabeszédek könyvéből, és nagyon betalált. Azóta jobban odafigyelek arra, mi az, amit kimondok, és sokkal jobb az emberekkel a kapcsolatom. Még mindig mondok dolgokat elhamarkodottan, de fejlődök. :)

2014. máj. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia


Csatlakozom, persze a prédikátor könyvét ha össze akarnánk foglalni akkor ez a vers a mondani valója az egésznek


(Prédikátor 12:13) 13 A végkövetkeztetés mindezeket hallva ez: Féld az igaz Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez az ember egész kötelessége.


Katy Weaver

2014. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinek egyénfüggő, az is befolyásolja ezt a témát, hogy kinek mire van szüksége. Ha valakinek például óriási problémája van, és talál a Példabeszédek vagy a Prédikátor könyvében egy olyan tanácsot, amely segíti őt a problémájában, akkor számára az egy fontos igehely lesz. Más ember azonban lehet, hogy éppen a következő fejezetben talál olyat, amiről úgyérzi, hogy az éppen Neki szól.
2014. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mustafa33 ***** válasza:
40%
Minden veszteség pótolható, csak a feleség nem. A feleség halála hasonlít a szentély pusztulásához. (bocs, de ez a Talmud)
2014. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és nagyon sajnálom:(
2014. máj. 8. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!