Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legszebb bibliai...

Melyek a legszebb bibliai idézetek?

Figyelt kérdés
Amelyek megérintenek, és amelyeket teljes egészében átérzel, és szívesen megosztanál másokkal? Nekem nagyon tetszik a következő: "Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?!" - ez annyira telitalált, hisz minden csalódás esetén továbbéltet. :)) Tudtok ti is hasonlókat ajánlani? Köszönöm!

2013. máj. 24. 19:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez: megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz benneteket. Jézus mondja a János evangéliuma 8. részében
2013. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
49%

"Akinek szeméremteste zúzott vagy megcsonkított, ne menjen be az Úrnak községébe. A fattyú se menjen be az Úrnak községébe; még tizedízig se menjen be az Úrnak községébe."

Mózes V. 23:1-2


"Ha pedig igaz lesz a vádolás, és nem találtatik szűzesség a leányban Akkor vigyék ki a leányt az ő atyjának háza elé, és az ő városának emberei kövezzék meg kővel, hogy meghaljon; mert gyalázatosságot cselekedett Izráelben, paráználkodván az az ő atyjának házánál. Így tisztítsd ki közüled a gonoszt."


ua. 22:20-21

2013. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk ezek se rosszak:


"Áldott legyen, aki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!"

Zsoltárok 137:9


Na meg nehogymár a büdös rokikat beengedjük a templomba, ugye!


18

Mert senki sem áldozhat, akiben fogyatkozás van: vagy vak, vagy sánta vagy csonka orrú, vagy hosszú tagú.

19

Sem az, aki törött lábú vagy törött kezű,

20

Vagy púpos, vagy törpe, vagy szemfájós, vagy viszketeges, vagy sömörgös, vagy aki megszakadott.

21

Senki, akiben fogyatkozás van, elő ne álljon Áronnak, a papnak fiai közül, hogy tűzáldozatot vigyen fel az Úrnak; fogyatkozás van ő benne, ne álljon elő, hogy megáldozza az ő Istenének kenyerét.

M3 21:18-21

2013. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az ur az en pasztorom .....
2013. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Igaz hogy az a nyomorult rokkant áldozatot nem mutathatott be. De ennek ellenére a legszentségesebb kenyérből még is csak ehetett.


3Mózes 21:22 Istenének kenyeréből, a legszentségesebbikből és a szentségesből ehet.

2013. máj. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
"Örökkévaló szeretettel szerettelek téged, azért terjesztettem rád az én irgalmasságomat." Jeremiás 31:3
2013. máj. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket."

(Zsid. 4:7)


A teológiai szakdolgozatomat Dániel könyve 5. fejezetének írásmagyarázatából írtam. Ez a fejezet megtanít arra, hogy bár az Isten szeretete határtalan, - az ő hívó szava nagyon sokáig, és ismételten szól - ne játszadozzunk a szív megkeményedésével, mert lehet hogy holnap már késő. Már nem halljuk Isten szavát, mert megkeményedett a szívünk, és legközelebb már csak az Ítélet Napján halljuk, amikor a tények kényszerítő ereje alól nem lehet kitérni, sem jobbra , sem balra, és meg kell hajolni az igazság előtt.


Üdv. Péter

2013. máj. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 KZitus ***** válasza:
13%

Szia!


"Áldjon meg Jehova, és őrizzen meg téged.

Ragyogtassa rád arcát Jehova, és találj kegyet az ő szemében.

Emelje fel Jehova az arcát feléd, és rendeljen neked békét.’« 4Mózes 6:24-26


Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság. Ahogy te elküldtél engem a világba, úgy én is elküldöm őket a világba. És megszentelem magamat az érdekükben, hogy ők is meg legyenek szentelve az igazság által.

Nemcsak ezek miatt kérlek, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem; hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem." János 17:15-21

2013. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
53%

Birák 21


10 Ekkor elküldött a gyülekezet oda tizenkétezer harczban edzett férfiút, és megparancsolták nékik, mondván: Menjetek el, és vágjátok le Jábes- Gileád lakóit fegyvernek élivel, [még] az asszonyokat és, a gyermekeket [is.]


11 És ezt [kell] cselekednetek, hogy minden férfiút és minden asszonyt, a ki már férfiúval hált, öljetek meg.


Gyönyörü. Könnyet csal a szemembe.

2013. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

Lukács evangéliuma 17. rész

20. Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el. 21. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.

2013. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!