Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lett Kain büntetése?

Mi lett Kain büntetése?

Figyelt kérdés
kapott egy jelet, h ne bántsa senki, nem értem, mit kapott büntetésnek, mert megölte ábelt? és mi volt a baja istennek kain áldozatával? tudom, h kicsit hülye kérdés.
2008. júl. 28. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Már régen tanultam, de megpróbálom felidézni, aki jobban tudja az pontositson. Káinnak, mikor megölte testvérét, el kellett hagynia családját, el kellett költöznie. Az egyik lánytestvérét magával vitte.

Az áldozat: nem az áldozatával volt probléma, hanem az irigysége. Irigy volt Ábelra, ez nem tetszett Istennek. Mint tudjuk irigységből is ölte meg testvérét.

Kérem aki jobban tudja az pontositson.

2008. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Káint keményen megbüntette az Isten. Műveld a földet - mondta neki - de az nem adja meg termését! Gyilkosságodért pedig bujdosó leszel.


Káin kétségbeesetten vette tudomásul a büntetést. Félt attól, hogy bűnéért megölik embertársai. Isten azonban így szólt hozzá: Aki téged megöl, annak hétszeres a bűne. A Biblia ezzel elítéli az önbíráskodást. Tanítja, hogy az ítéletet az Istenre kell bízni.

Első pillanatban nem értjük, hogy miért kap védelmet egy gyilkos, pedig egyszerű a magyarázat: nehogy engesztelést találjon bűnére, saját vére árán.

Káin, a gyilkos várost épít, mint még előtte senki más. Így akarja lemosni magáról, hogy átkozottul bujdosó? Sőt, rácáfol saját, úgymond átkozott sorsára, és arról is gondoskodik, hogy fiának ne jött-ment, sehonnai senki ember, bozgor legyen a neve? Ezért saját fiának nevéről nevezi el a várost Hánokhnak

2008. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bennem lehet a hiba, de én még mindig nem vágom, hol itt a büntetés??
2008. júl. 28. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy amiért megölte a testvérét isten megbütette és az aki megöli azért kap súlyosabb büntetést mert azzal csak jót tesz Káinnak és így az isten haggya hogy szenvedjen a saját bűneiben. kb. ez a lényeg.
2008. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Régi mondákban, regékben, és mítoszokban a két testvér gyakran jelent két testvérnépet, népcsoportot, vagy kultúrkört. Istennek nem volt különösebb baja az áldozattal, a földműves mégis így érezhette, hiszen azon a területen a nomád állattartás került ki győztesen a két életmód konfliktusából, ők éltek jobban, könnyebben, úgy tűnhetett hogy őket jobban szereti (az ő áldozatukat fogadja el) az Isten. Ha mindenáron egy személynek akarod őt venni, akkor a büntetése a száműzetés volt. De a már itt is említett városalapítás megint nem egy emberre utal, (próbáltál már egyedül várost alapítani?) hanem arra hogy a földművesek élnek letelepedve, szemben a nomád állattartókkal.

Egyébként nem is feltétlenül a gyilkosságért kapta a büntetést, hisz első eset lévén nem tudhatta előre, pontosan mi fog történni, ha fejbenyomja a testvérét egy jókora kővel. Isten inkább a tagadástól gorombult be ("...Nem tudom, avagy őrizője vagyok-é...") Hasonlóan a bűnbeeséshez ahol az volt az utolsó csepp hogy megpróbáltak elbújni előle (kibújni a felelősség alól)

A büntetés tehát:

"Mikor a földet míveled, ne adja az többé néked az ő termő erejét, bujdosó és vándorló légy a földön."

vagyis mínusz egy megélhetés, mínusz egy otthon.

2008. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Biblia a következőt írja:

"Most azért számkivetésre vagy kárhoztatva arról a földről, amely megnyitotta száját, hogy befogadja testvéred vérét a kezedből. Amikor a földet műveled, az nem adja meg neked erejét. Vándor és menekült leszel a földön.<Káin erre ezt mondta Jehovának: >Túl nagy a vétkemért kapott büntetés ahhoz, hogy elhordozzam. Ettől a naptól fogva elűzöl engem a földnek színéről, és rejtve leszek színed elől is. Vándor és menekült leszek a földön, és ha valaki rám talál, biztosan megöl.< Jehova erre ezt mondta neki: >Ezért, ha valaki megöli Káint, hétszeresen állnak bosszút rajta.<

Jehova ekkor megjelölte Káint, hogy senki se üsse agyon, ha rátalál. Káin ezután elment Jehova színe elől, és a Menekülés földjén telepedett le, Édentől keletre."

(1Mózes 4: 11-16)

2008. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!