Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus Krisztus uralkodna...

Ha Jézus Krisztus uralkodna már 1914-től, szerintetek a mostani állapotok lennének a földön?

Figyelt kérdés

Meg sem említettem a 2 világháborút és a többi háborút amelyek napjainkban is folynak.

Ilyen lenne Jézus uralkodása szerintetek?

Ilyennek ismerjük Jézust?



2014. máj. 9. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha Jézus 1914-től uralkodna, akkor mostanra már k.urva öreg lenne.
2014. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

„Ó, ti oktalanok és késedelmes szívűek!...…„de az én királyságom nem ebből a világból való”.

Próbáld értelmezni:


[link]

2014. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem. Ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy a nyúl lábak nélkül is gyorsan tudna-e szaladni.
2014. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

:D Köszönöm a válaszokat...:D

2-válaszoló...én is úgy gondolom.:)

2014. máj. 9. 18:52
 5/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem. Jézus Krisztus uralkodása szabadulást fog hozni a földön, nem pedig a bűn terjedését fogja eredményezni, ahogyan az most történik, ezt teljesen egyértelművé teszik a messiási próféciák.


Az ókori zsidó bölcsek is egyfajta szabadulást vártak a messiási uralom elkezdésekor, senkinek sem jutott eszébe az, hogy uralkodik a Messiás, de a bűn történelme még tovább folytatódik...

2014. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igen, pontosan ezeknek kell beteljesedni Krisztus szerint.

Amikor a tanítványai kérdezték aerről: Máté 24,3-8

"Míg az Olajfák hegyén ült, a tanítványok külön odamentek hozzá, és ezt mondták: „Mondd meg nekünk, mikor lesznek ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?”

Jézus pedig így válaszolt nekik: „Vigyázzatok, hogy senki ne vezessen félre titeket; mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: »Én vagyok a Krisztus«, és sokakat félrevezetnek. Hallani fogtok háborúkról és háborús hírekről; vigyázzatok, ne rettenjetek meg. Mert ezeknek meg kell lenniük, de ez még nem a vég.

Mert nemzet támad nemzet ellen, és királyság királyság ellen, és lesznek élelmiszerhiányok meg földrengések egyik hely után a másikon. Mindez a gyötrő fájások kezdete." Ha van kedved olvsd végig a fejezetet, felismered az időnket.

Sok más bibliai prófécia azt bizonyítja, hogy amikor Isten akarata megvalósult az egekben( "Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben"...mintaima), az sok sok jajt és bajt jelentett itt a földön.

Az ok itt van:Jelenések 12:9-12 "Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. És hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben:

„Most lett meg a megmentés, az erő és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt! És legyőzték őt a Bárány vére miatt és tanúskodásuk szava miatt, és még a halállal szemben sem volt kedves a lelkük. Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”"

Sátánnak rövid ideje van és ő ezt tudja. Egy halálra ítélt démon. Itt tombol a földön most. Meddig? A vers írja.


De elolvashatod a Lukács 21 részét is, jobb tájékozódás végett.

2014. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jézus nem tudna uralkodni testben a Földön, ugyanis olyan sok jóindulatú ember van,hogy újra keresztre feszítenék.
2014. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus!

Nem ismersz véletlenül magadra a tőled idézett igékből? :)

Bocs nem magadra hanem a vallásodra...

Én úgy tudom,hogy Jézus nem láthatatlanúl fog uralkodni hanem igenis nagyon látványosan kezdi el uralkodásának idejét. :)

Biztos vagyok benne,hogy ha Ő uralkodna már nem lennének könnyek és nem lenne szenvedés mert azt a rohadt dögőt már rég a pokolba küldte volna és vele együt mindenkit aki annak tanításait követi. :)

Nem tudok máskép fogalmazni...bocsánat! :)

2014. máj. 9. 21:22
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Csatlakozom Zitushoz.

Maga a Zsoltáros is azt írja, és a jelenések könyve, hogy az "uralkodást" az ellenségei között kezdi meg.

Ha megfigyeled Jézus még nem a földön kezdte meg az uralkodását, hanem az égi királyságot tisztította meg sátántól és levetette a földre ami a földön élőknek jajokat hozott.

Valamint elkezdte támogatni az utolsó napokban azt a munkát amiről a Máté utolsó két verse ír, hogy ez a rendszer befejezéséig lesz.


Amikor eljött az ideje, hogy Krisztus megkezdje uralkodását, Isten azt mondta neki: „Uralkodj ellenségeid között!” (Zsoltárok 110:1, 2,

Ezért a Biblia, miután közli, hogyan veszi át Jehova és az ő Fia a világuralmat, így folytatja: „megharagudtak a nemzetek” (Jelenések 11:15, 17, 18)


Vagy is A nemzetek nem üdvözlik szívből Isten Királyságát,

Amikor Isten Királysága megkezdi uralkodását, Sátán és angyalai még ott vannak az égben. S mivel ellenzik a Királyság uralmát, nyomban háború tör ki. Ez Sátán és angyalainak az égből való kivetésével végződik.


Figyelemre méltó pont ez, nem szabad róla elfelejtkezni: Isten Királyság-uralmának kezdete nem jelent azonnali békét és biztonságot a földön. Az igazi béke később következik be, amikor Isten Királysága teljes uralmat gyakorol a földön. Ez pedig annak a „rövid időnek” a végén lesz, amikor Jézus Krisztus Sátánt angyalaival együtt félreteszi az útból, hogy többé ne okozhassanak bajt senkinek.


ezért bár Jézus mint király már be van iktatva de még nem teljesen az egész földön. Csak azokat vezeti akiknek ígéretet tett erre, hogy a rendszer befejezéséig velük lesz.


Katy Weaver

2014. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Csak azokat vezeti akiknek ígéretet tett erre, hogy a rendszer befejezéséig velük lesz."


Tisztelt Katy Weaver!


Ezzel azt akarod mondani, hogy Jézus Krisztus ma a Jehova Tanúit vezeti, de mondjuk egy katolikust, vagy egy protestánst, aki azért elég magas lelki szinten van, nem vezet? Hogy kicsit jobban megérsd a kérdést: Állításod szerint téged Jézus Krisztus vezet, de más keresztényeket, akik talán még nálad, és nálam is magasabb lelki szinten vannak, azokat nem vezeti? Vagy hogy érted ezt, elmagyaráznád?


Szeretném, ha nem adnál kitérő válaszokat, hanem az igazságot írnád le. Nagyon érdekelne, így legalább jobban megértem a Jehova Tanúi mentalitását.


Köszönöm előre is!

2014. máj. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!