Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti hogyan...

Keresztények! Ti hogyan éltétek/élitek meg a párkapcsolataitokat?

Figyelt kérdés

NEM vallási szabályokra vagyok kíváncsi, azokkal tisztában vagyok... hanem hogy ti, személy szerint hogyan álltok hozzá a témához! Mi a fontos nektek egy párkapcsolatban? Hány volt eddig, és meddig jutottatok? Ha már házasok vagytok, hányadik kapcsolatotok lett az "igazi"?

Köszönöm!



2014. máj. 10. 15:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és bár nem úgy lett feltéve a kérdés, más vallásúak és ateisták is hozzászólhatnak.
2014. máj. 10. 15:37
 2/5 anonim ***** válasza:
.
2014. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 kapcsolatom volt eddig, és az lett az igazi. Istentől kaptam a feleségemet, és Ő kijelentette nekem, hogy ő lesz a társam. Úgy kértem meg a kezét, hogy előtte soha sem beszélgettünk kettesben. És odáig jutottunk, hogy van 4 pici gyermekünk... Röviden ennyi.
2014. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, hosszú leszek. De ha érdekel úgy is elolvasod. :)

Csupán csak egy tanácsot szeretnék neked adni, amit szeretném, ha megfogadnál:

Ne mások életét másold!!! Hacsaknem képmutató belül pedig megfásult vallásoskodó életre vágysz. De gondolom ezt te sem szeretnéd! Mindezt azért írom le/így, mert egyszer ezen már én is keresztülmentem (másolásra gondolok), s nagyot kellett csalódnom. Elsősorban magamban. Ha keresztény hívő vagy, akkor ne másoktól tudakozódj, hanem elsősorban Jézus Krisztustól, Ő majd megmutatja neked, hogy hogyan kell vélekednek ezekről a dolgokról. Ne a környezed szokásait akard felvenni! - hiszen nem szalagmunkán lettünk megalkotva, Teremtőnk minden egyes alkotását egyedire tervezte, egyedi élethelyzetekkel-. Ez egy olyan területe az életnek, amit egyedül csak te tudsz megharcolni, neked kell (el)dönteni, mint ahogy azt is, hogy mi fontos(neked és neki) egy kapcsolatban. (És Isten, Jézus milyennek szeretne látni titeket.)

Ha esetleg már megmutatta Teremtőnk, hogy ki lesz a Tőle rendelt társ, akkor pedig ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak emberi elvek/elvárások, amit Jézus mondott, amit Tőle vettél azt cselekedd.

Estek már el azért mert biztosra akartak menni, és amikor emberileg a legmegfelelőbbnek látták a pillanatot v. személyt akkor léptek. Csak a bibi ott kezdődött, hogy az már nem Isten akarata volt, mert azt x évvel ezelőtt mutatta meg, x személyre, s abban a helyzetben akkor kellett volna megcselekednie…

Elnézést, a rendezetlen mondatokért, és ha kicsit nyers voltam, már eléggé késő van, de fontosnak tartottam, leírni, s remélem, hogy hogy nem megbotránkozni fogsz benne, hanem hasznodra lesz.


Végezetül pedig: Köszönöm, hogy elolvastad! :)

2014. máj. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mikre vagy kíváncsi? ezek nagyon általános kérdések és személyesek. nem szívesen írják ki az emberek, még akkor sem ha anonim az oldal. Azt látom hogy egy probléma van a kérdések mögött és ezekből az általánosságokból próbálod levonni a következtetések.

Írj privátot szívesen beszélgetek, és ha tudok segítek!

2014. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!