Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az álmom?

Mit jelent az álmom?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz élményeken vagyok túl és este azt kérdeztem Istentől, hogy ő velem van-e még! Ezt álmodtam:

Álmomban templomban voltam. Nagyon díszes volt, hatalmas tömeggel és óriási térrel. Egyik magyar templomhoz sem hasonlít!

Rengetegen voltak bent. Egy lánnyal voltam, akit ismerek és más ismerős arcokkal. Az a lány... mindenhová behízelgi magát és okosnak véli magát, de nem az! Nagyon jóban van az egyházzal, ahol jól hízeleg és imádják.

Ennyit róla.

Ministrások között akart lenni és őt elfogadták, de szokáshoz híven engem nem. Én kérdeztem, hogy beállhatok-e én is, de mindenki meghúzta a vállát és bólintott, hogy igen.

Mikor öltözni mentem volna át hallottam, hogy rólam beszélnek, kibeszélnek. Ők gyönyörű ruhát kaptak hófehéret, míg én kissé koszosat. Nem is éreztem jól magam benne, de sokkal nagyobb volt a megdöbbenés, hogy én miért ilyen ruhát kaptam, míg ők pompában voltak. (Olyan koszosabb fehér ruhát kaptam, mint ahogy a filmekben a bukott angyalokat ábrázolják!).

Kellemetlen érzés volt, pláne meg az, mikor felfelé mentünk az oltárhoz és én a szószékhez kerültem bal oldalra, míg a lány és a többiek a jobb oldalra. Nem emlékszem pontosan, de talán volt még ott valaki velem, de csak én kaptam olyan ruhát.

Nem tudom, hogy van-e valami jelentése a tegnap estével...nem tudom mit jelent.

Aki tud, segítsen! Előre is köszönöm.



2014. máj. 10. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, igazán az álmaink csupán azt jelentik, hogy alszunk. Az álomban rendez, "takarít" az agyunk. Ez igaz nem vicc.


Katy

2014. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos lenne az értelmezéshez, hogy milyen rossz élményeken vagy túl.


Egyébként meg valami kitaszítottság jelenik meg az álomban, hogy nem tartozol igazán ahhoz a közösséghez. Nem úgy ismernek meg, ahogy te létezni szeretnél ott. De ezzel amúgy nem vagy egyedül. Elég arra gondolni, hogy még Jézust sem ismerték fel csak néhány ember és azok sem tartottak ki mellette szilárdan.


Lehet érdemes lenned olyan közösségre lelni, akár hittel kapcsolatban, ahol jól érzed magad, ahova szeretsz járni. Vagy pedig egyesével megnyerni magadnak azokat, akik most nem becsülnek.

2014. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Girgoy ***** válasza:

Gondolom, valami kudarcélmény lehet mögötte, szeretted volna, ha elismernek, de valaki megalázott korábban. Ezt az élményt dolgozza fel az agyad. Ha esetleg arra gondoltál, hogy ez valami misztikus üzenet, hogy elkárhozol, vagy hasonló rossz dologba lovaltad bele magad, akkor megnyugtatlak: semmi ilyesmiről nincs szó. Csak az agyadban összekapcsolódott a vallásosság és a kudarcélmény feldolgozása, és ez jött ki belőle álomban.


Egyszerűen imádkozz tovább normálisan, egyszerű őszinte szavakkal. Azt kell tudatosítanod - mert minden kísértő gondolat ellenére ez az igazság - hogy Isten kifejezetten az elnyomottakat, igaztalanul megvetetteket szereti és öleli magához szeretettel és könyörülettel. Az alázatosakat emeli fel, nem a gőgöseket, azokat pont, hogy megalázza, eltaszítja. Éppen ezért még jól is jön, ha valakit megvetnek, mert a lényeg, hoyg többet nyer, mert Isten jobban magához emeli őt. Lásd meg Istennek ezt a hatalmas szeretetét és ne kételkedj abban többet, hogy Ő szeret-e Téged. És mivel szeret, megbeszélheted vele minden gondodat, őszintén, ahogy az ember a bizalmas barátaival is beszélget. Sok sikert!

2014. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó két válaszolónak!

Nos, vallási témában vagyok túl a rossz dolgokon.

Sajnos az elmúlt hónapok történéseiben olyan dolgokon mentem keresztül, ami nem emberi.

Akkor tettem fel azt a kérdést, hogy Isten szeret-e.

Voltam egy hétvégén (keresztény), ahol akadt egy olyan téma, hogy Isten munkája az életemben!

Egy fiú felszólalt és pont ugyanazt a bajt hozta fel példának, amin én keresztül mentem. Szerintem nem véletlenül és neki jóra fordult... nekem pedig nem.

Ezt vettem egy bizonyos "jelnek",hogy nekem Istennél semmi helyem sincs.

Ekkor kerestem a rosszban, azaz Isten ellenségében keresni a vigaszt.

A kérdést négy hónapon keresztül közben tettem fel Istennek és ezt álmodtam! Válaszul... gondolom én.

a lány, aki az álmomban szerepel...ismerem személyesen.

Neki nagy befolyása van ott, ahová én is szeretnék tovább menni tanulni.

Engem miatta elnyomnak, lenéznek. Nem tud semmit sem... okosnak hisz magát, de elnézést a kifejezésért sík hü.lye.

Olyan dolgokat tudok mondani neki hittanból, amiket ő csak tátott szájjal hallgat és nevet, hogy nem tudja. Mindig kivágott felsőkben járkál.... az egyszerűség nem jellemző rá és imádja, ha nézik a mel.le.it!!

Ennyit ő róla!

Szóval a kirekesztettség érzése teljesen megvalósul nálam.

Erre tetőzik, hogy sajnos egyre rosszabb minden.

Köszönöm a segítséget előre is!

2014. máj. 11. 12:55
 5/6 A kérdező kommentje:

3:

Köszönöm, és még annyit szeretnék az írásodhoz hozzáfűzni, hogy pár hónapja egy szerzetesnek meséltem el a fájdalmam. Nem kell írnom, de elsírtam magam.

Ő azt mondta válaszul, mikor feltettem a kérdést, hogy: Jézus nem ezeken ment keresztül?

Tehát egyértelműen ő is utalt arra, hogy Isten szeret.

2014. máj. 11. 12:58
 6/6 Girgoy ***** válasza:

Így érthetőbb az álmod. De egyébként egy dologról nem szabad elfeledkezni valóban:


Rm 5:6. Mert Krisztus, mikor még erőtelenek valánk, a maga idejében meghalt a gonoszokért.

7. Bizonyára igazért is alig hal meg valaki; ám a jóért talán csak meg merne halni valaki.

8. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt.

9. Minekutána azért most megigazultunk az ő vére által, sokkal inkább megtartatunk a harag ellen ő általa.

10. Mert ha, mikor ellenségei voltunk, megbékéltünk Istennel az ő Fiának halála által, sokkal inkább megtartatunk az ő élete által minekutána megbékéltünk vele.


Általában nehezen fogjuk fel a fenti igék értelmét, pedig kulcsfontosságú igék. Amikor bűnösök vagyunk, szinte reflexszerűen a haragvó, büntető Isten képe jelenik meg nekünk, ezt jogosnak is érezzük és nem is nagyon tudunk ettől a képtől szabadulni. De Lépcsős Szent Jánosnál olvastam, hogy mielőtt elkövetjük a bűnt, az ellenfél sugallja azt a képet, hoyg ugyan már, Isten megbocsától, elnéző, stb., amikor viszont mrá elkövettük, akkor szintén a Sátán bombáz minket a haragvó könyörtelen Isten képével. Mert egyszerű a képlet: a bűnt kövessük el és utána higgyük azt, hogy nincs menekvés! De nekünk nem az ellnfélre kell hallgatnunk, hanem Isten Igéjére. És azt tudni, hoyg amikoe mocskos bűnösök vagyunk, akkor is annyira szeret minket Isten, hogy ezekért a mocskos bűnösökért kész volt megalázni magát, szenvedni és meghalni! Csak hogy mi megmeneküljünk! Nincs bezárva Isten szeretete senki előtt, a tékozló fiú elészalad az apja és a legdrágább ruhába öltözteti és vele mulat. Mert amikor aráébredünk, hoyg bűnösök vagyunk (és nem másokkal foglalkozunk), akkor az igazi Isten ez a felfoghatatlanul szerető és könyörületes Isten, aki lenyűgöző módon meg tud minket menteni!


Ne akarj Te hát nagyobb lenni, mint más, hanem a tékozló fiúval együtt mondd, hogy Atyám, az is elég, ha szolgád leszek, csak maradjak a házadban. Akkor Ő úrrá is tehet. Az a logika ugyanis, hoyg aki megalázza magát, azt Isten felmagasztalja és aki felmagasztalja magát, azt Isten megalázza, ez mindig bekövetkezik. Úgyhogy nem érdemes másokhoz hasonlítani magunkat, csak várjunk türelemmel és bízzunk Istenben.

2014. máj. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!