Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erkölcsös-e ha az egyházak...

Erkölcsös-e ha az egyházak destruktívitást segítő üzletekbe-cégekbe fektetnek?

Figyelt kérdés
A Vatikán fő részvényese a Beretta fegyvergyárnak, és befektet fogamzásgátló tablettákat gyártó gyógyszeripari cégekbe?
2014. máj. 11. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezeket alát tudod támasztani?
2014. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, ameddig a második mondatod végére kérdőjelet teszel és nem egyéb írásjelet, valamint nem tudod megfelelőképp alátámasztani -az előbbi változása esetén is csak- fiktív állitásodat, addig a kérdésedben foglalt értékítélet is csak egy fikcióra alapuló megbélyegzésre való kísérlet kérdésbe bújtatva. Ez olyan, mint ha én azt kérdezném hogy erkölcsös-e a kérdező, aki gyermekekkel hempereg az ágyban? A kérdezőt hiányos öltözetben szokták látni általános iskolák környékén, valamint több gyermeket elkísért saját otthonába csábítva őket? Kb ugyanez a szint. Dove081
2014. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmiképpen sem. Az egyháznak nem feladata ez. Az egyház feladata segíteni az embereknek, hogy megismerjék Krisztust. Mindezt ismeretterjesztéssel, az elesettek megsegítésével tudja megtenni. Az egyháznak ezekbe kell fektetnie.


Üdv. Péter

2014. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A kérdésedben felvetetteket nehéz összeegyeztetni Jézus szavaival:



János 21:19

És miután ezt elmondta, így szólt hozzá: „Állandóan kövess engem.”


Máté 19:28

28 Jézus így szólt hozzájuk: „Bizony mondom nektek, az újjáteremtéskor, amikor az Emberfia leül az ő dicsőséges trónjára, ti, akik követtetek engem, ti is ülni fogtok tizenkét trónon, ítélve Izrael tizenkét törzsét.


János 12:26

26 Ha valaki szolgálni szeretne nekem, kövessen engem, és ahol én vagyok, ott lesz az én szolgám is. Ha valaki szolgálni szeretne nekem, azt tiszteletben részesíti az Atya.



Ugyan erre hívta fel Pál apostol az ajjori keresztények figyelmét:


2Korintusz 13:5

5 Állandóan tegyétek magatokat próbára, vajon a hitben vagytok-e, állandóan próbáljátok meg, mik vagytok ti magatok. Vagy nem vagytok tisztában azzal, hogy Jézus Krisztus egységben van veletek? Kivéve, ha alkalmatlanok vagytok

2014. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:
bocsi, javítok "akkori keresztények..."
2014. máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nagylzs ***** válasza:

> Erkölcsös-e ha az egyházak destruktívitást segítő üzletekbe-cégekbe fektetnek?


A destruktivitást rövid i-vel írjuk. Mi az erkölcs? A társadalom által régebbi tapasztalatok alapján összegyűjtött és helyesnek ítélt viselkedési szabályok összessége. Az erkölcs megítélése földrajzi terület szerint is változik (mivel a társadalom is eszerint változik). Amikor egy népes csoport, egy egész társadalom mond ítéletet akkor a válasz általában nem fekete és fehér. Az erkölcsösségnek van szubjektív mértéke. Konkrétan a pénz befektetése haszonszerzési céllal az nem kifejezetten erkölcstelen, de nem mondható nemes cselekedetnek sem.


> A Vatikán fő részvényese a Beretta fegyvergyárnak, és befektet fogamzásgátló tablettákat gyártó gyógyszeripari cégekbe?


Ez kérdés volt?

2014. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!