Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy hívő elfogadja a bolygó,...

Egy hívő elfogadja a bolygó, csillag és hold keletkezési modelleket?

Figyelt kérdés
Fontos, nem hiszi! Mert az keveredést von maga után. Mivel itt a hogyan van megmagyarázva.

2014. máj. 12. 03:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves cli_hlt a válaszaidat!

Jó meglátásaid vannak, azt megkérdezhetem milyen vallású vagy? Tudom említetted a katolikus hittant, de lehet már nem vagy az. :)

2014. máj. 12. 18:56
 12/14 nagylzs ***** válasza:

Egy "átlag hívő" nem foglalkozik túl sokat a bolygó, csillag és hold keletkezési modellekkel. Ezért aztán föl sem merül a kérdés, hogy elfogadja-e.


Egy korántsem átlagos hívő fejében már megfogalmazódhat ez a kérdés. De egy nem átlagos konkrét hívőről csak akkor lehet megmondani hogy ezeket a modelleket milyen mértékben fogadja el, ha az a bizonyos nem átlagos konkrét hívő előállítható és megvizsgálható. (De még akkor sem biztos, mert lehet hogy ő sem igazán tudja hogy elfogadja-e.)

2014. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 cli_hlt ***** válasza:
Római katolikusként lettem megkeresztelte, de ez fokozatosan "kikopott", így ateistának tekintem magam.
2014. máj. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 cli_hlt ***** válasza:
100%

Nagylzs: sőt, egy "átlag ember" sem. Sajnos. Tény, hogy a hit segíthet betömni a hézagokat egy amúgy is közömbös ember tudásában, de aki igazán érdeklődő és szabad gondolkodású, annak szerintem mindegy, hogy mit hitt azelőtt, mielőtt elkezdett foglalkozni egy bizonyos kérdéssel.


Gondoljunk csak arra, hogy az ókori görögöknek milyen fura vallásuk (vallásaik?) volt(~ak?), aztán az iszlám (vallású emberek) hogyan örökítette (~ték) tovább a görög tudományt, hogy később a kereszténység lökje tovább egészen a felvilágosodásig.


Így szerintem az "átlag hívő"-vel nem is mindig a "hívő" a baj, hanem az "átlag" :)


...és most jönne a három oldal, amit az oktatási rendszerről írnék, de inkább nem :D

2014. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!