Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, a Szeretet Istene?

Isten, a Szeretet Istene?

Figyelt kérdés

Isten örök,mindig volt van és lesz.

Ha Ő a Szeretet Istene kit szeretett mielőtt bármit is megteremtett volna? Önmagát?

Szentháromság hívők és tagadók,hogy magyaráznátok ezt meg?



2014. máj. 12. 06:02
 1/9 anonim ***** válasza:

És mit csinált addig, amíg nem teremtett??

Hát szerintem erre nem kapsz választ, mivel nem tudjuk, nincs leírva a Bibliában.

2014. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdezö....


ez már amolyan filozófiaféle kérdés. Bevallom, hogy hirtelen nem jut eszembe az a Bibliai vers /de ha akarod felkutatom :)/ ..hogy Istennek az útjai kifürkészhetetlenek számunkra, parányi kis porszemecskékre a világmindenségben.


Egy Biblia verssel felelnék neked kedves kérdezö


Az Ézsaiás 55:8,9 "Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim - Mert ahogy az egek magasabbak a földnél, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál"


Kedves kérdezö, bár a a földön a leginteligensebb lény az ember, mégis korlátolt a felfogásunk. Kíváncsi lényeknek teremtett meg minket Istenünk, szeretjük tudni a dolgokat, az okokat stb.


Mennyi minden az értelmi határunkon túl van, felcsigázva kíváncsiságunkat. Hasonló kérdés ez is, hogy hol van az univerzum határa, mi van azon túl, mi az örökévalóság.

----------------

Miért sötét az árnyék, fekete az éjszaka, miért fehér a tej, miért kukorékol a kakas....miért édes az édes, és keserü a keserü...és miért pont azért. Igaz ezeket megtudjuk tudományosan magyarázni :)


Katy

2014. máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves Katy! :)

Nem is annyira filozófiai a kérdés mint amennyire gondolod.

A Bibliából sokmindent megtudhatunk Isten szeretetéröl.

Mi a szeretet?

A szeretet egy viszonyfogalom,nem? Mindig kell egy tárgy amire irányulhat,ha nincs tárgya akkor értelmetlen róla beszélni. Ha azt mondod, "szeretem" automatikusan visszakérdezek,hogy "MIT" VAGY KIT"? Tehát elképzelhetetlen a szeretet,anélkül,hogy ne lenne tárgya,egyszerű,ha nincs mit szeretni akkor szeretet sincs... :)

De Isten maga mondja,hogy Ő a szeretet. De amikor még nem léteztek az emberek,amikor még nem alkotta meg a világot,és amikor még szellemi lényeket sem teremtett meg,akkor kit szeretett? Ha Ő maga a SZERETET,akkor ez a lényéből fakad,és amióta létezik,azóta jellemző rá,vagyis öröktől fogva Ő a szeretet. Ha ezt figyelembe vesszük akkor azt a következtetést vonhatjuk le,hogy kellet léteznie valakinek,akit szeretett,még a világ teremtése előtt is. :) Nem?

János bizonyságtétele Istenröl az,hogy alany nélkül nem lehet szeretet!

De ha elfogadjuk,hogy az egyetlen Isten három személy,akkor már világossá válik,hogyan jellemezhette ŐT a szeretet mielőtt bármi is létre jött volna.

A Szentháromságon belül maga a szeretet fűzte össze az Atyát,a Fiút és a Szentlelket. Ebben az Isteni teljességben "lakott"és valósult meg a szeretet.

Ezért tudjuk elfogadni azt,hogy "Isten a szeretet" .:)

"Szeretteim,szeressük egymást;mert a szeretet Istentől van,és aki szeret,az Istentől született,és ismeri Istent;aki pedig nem szeret,az nem ismerte meg az Istent;MERT ISTEN SZERETET".(1Ján.4:7)

Látod kedves Katy nem is annyira filozófiai a kérdés!:)

Csak a Biblia kell hozzá és meg is van a válasz. :)

2014. máj. 12. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy ez az isten saját magát szereti a legjobban. Ezért teremtette a világot, és ez van benne a legfontosabb parancsolataiban is.
2014. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


az én feleletem nem tagadja meg az Isten szeretetét. Figyeld meg kérlek egy kicsit milyen kérdést tettél fel.


Komentárt írtál a válaszomhoz, amiben azt fejtegettem hogy sok mindent nem értünk meg.


Katy

2014. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!:)

Őszintén sajnálom,hogy nem értedted meg a kérdést.

A kommentáromat direkt azért zártam le úgy,hogy"Szentháromság hívők és tagadók,hogy magyaráznátok ezt meg..."mert azt szeretném tudni,hogy ténylegesen ki,hogy látja és írja le Istent mint szeretet.

Elnézésedet kérem ha nem voltam elég világos.

2014. máj. 12. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a saját agyunkkal akarjuk megérteni Öt, aki tértől és időtől független, az nagy hiba. Nem ismerjük teljes egészében. Sőt, talán csak töredékét. De az biztos, hogy szeretetből teremtett minket és még a bűnös, gyarló szellemünket is szereti, ahogy egy anya a gyerekét, vár minket, mert velünk akar lenni. De hogy tudnám megértetni azt, amiről bárkinek csak halvány elképzelése van? képtelenség.


De azt tudom, hogy Isten emberré lett, hogy szenvedje meg azt, ami bennünket illetne és azért, hogy kézzelfoghatóvá tegye önmagát, a mi szűk kis agyunknak is befogadható legyen. Ez a legnagyobb szeretet.

2014. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nagylzs ***** válasza:

> Ha Ő a Szeretet Istene kit szeretett mielőtt bármit is megteremtett volna? Önmagát?


Oké vegyük például azt, hogy kit szeretett mielőtt az időt megteremtette. Hoppá, de akkor még nem volt előtte és utána. Na ebből is látszik milyen értelmes a kérdés, meg a környezet amiben föl lett téve.

2014. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem már :) megértettem...

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

A kérdésemet ettől a pillanattól érvénytelennek minősítem,és törlöm.

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 13. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!